Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy egyszer öngyilkos...

Lehet, hogy egyszer öngyilkos leszek?

Figyelt kérdés

Ültem ma a metrón munkába menet és néztem ki a fejemből. Gondolkodtam, hogy vajon ki vagyok én? Miért ülök a metrón? Hová megyek és miért? Persze nem szó szerint felejtettem el ezekre a választ, inkább csak amolyan költői kérdések voltak.

Fogalmam sincs, miért kelek fel reggelente. Miért megyek el dolgozni minden nap? Dolgozom, hogy ne haljak éhen és hogy újra mehessek dolgozni. Mégis mi értelme ennek? Szétnéztem magam körül és látom az embereket. Talán valaki szintén ezen gondolkodott nem tudom. De azért általában boldog embereket láttam. Egy anyát a gyerekével, egy szerelmespárt, 2 idős bácsit akik jókedvűen beszélgettek. Ezek számomra nagyon idegennek tűnnek. Nem akarok gyereket, nem akarok párt magamnak és nem akarok megöregedni sem. És ekkor villant be az agyamba , hogy minek élek? Nem akarok semmit, nem vágyom semmire. Sehová sem tart az életem. Azt sem tudom hogyan kell boldognak lenni. Nem vagyok boldogtalan sem, vagyis azt hiszem nem. De ha a boldogság egy gyerek, egy szerelem vagy a békés, örömteli öregkor, akkor én tudom, hogy sosem leszek az.

Lehet, hogy egy idő után eljutok oda, hogy meg akarom majd ölni magam? Most úgy érzem, hogy soha nem tudnék ártani magamnak, de egyre nyomasztóbb élnem.


2020. jan. 15. 03:50
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

A boldogság az nem egy családi állapot, hanem egy lelki állapot. Nagyon sok ember boldogtalan a házasságban is.

Ilyenekben találd meg a boldogságot, hogy szürcsölöd a kávédat, örül neked a kutyád, vagy nézel egy jó filmet. Kizárólag perzselő szerelemhez, 3-4 kisgyerekhez, anyagi jóléthez kapcsolni elég nagy felelőtlenség. És könnyen pofáraesés a vége.

2020. jan. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én holnap az leszek!
2020. jan. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.: Persze értem, ezeket csak példának írtam, hogy kit miért látok boldognak. Engem semmi sem tesz boldoggá, teljesen neurális vagyok általában és ezért gondolkodom ezen, hogy talán egyszer eljön az a pont is az életemben, hogy megölöm magam emiatt.


2.: Most mondhatnám, hogy ne tedd, mert az élet szép, de az én kérdésem alatt tőlem ez elég hiteltelen lenne.

2020. jan. 16. 00:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért lennèl öngyilkos? Egészséges vagy, van hol laknod, dolgoznod. Akkor mi a baj? Szerintem öngyilkosnak lenni marhaság. Kivéve ha gyógyíthatatlan, súlyos betegséged van és meguntad a szenvedést, nem akarod kivárni a végét. De nálad ilyenről szó nincs. Csak azért hülyesèg lenne, hogy nincs párod, gyereked. Ha úgy adódik találsz, ha nem, az sem baj. Lehet nélküle élni.
2020. jan. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 4 es Laca valyon mien vallást gyakorol?
2020. jan. 17. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!