Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus vagy pszichiáter?

Pszichológus vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés

Már évek óta tartó depresszióm van, ami már egyre csak súlyosabb lesz, vegyítve más mentális bajokkal, kapcsolatba kerültem egy orvossal(nem pszichológus, de valamennyire ért hozzá), aki azt mondta, hogy ehhez pszichiáter kell

Ezzel egyet is értek, viszont közben meg nagyon szeretném kibeszélni a súlyos gondjaimat, még soha senkivel nem beszéltem róluk

Ehhez viszont ha jól tudom a pszichológus a jobb, szóval kihez kellene fordulnom, ha az orvos szerint is klinikai depresszióm van, és már valószínűleg gyógyszer is kellene,viszont beszélgetésre is szükségem lenne nagyon?

Talán pszichoterapeuta? Ha jól tudom ő beszélget is



2020. jan. 20. 01:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ezen én is átestem, viszont mint mondtam, nekem az írás tetszett nagyon. Művészi beállítottságú vagyok, valamint álmodozó típus is, ezért az olvasással, írással, rajzolással és táncolással sokkal jobban el tudom terelni a figyelmem, mint mással. Imádom a zenét, de az mellett képes vagyok gondolkodni, ahogy a sorozatok mellett is és megint ott vagyok, ahonnan elindultam. Az edzést is el fogom kezdeni, tanácsolom neked is. Jógázz esetleg, tervezgess előre.


Szerintem veled az a baj, hogy túlságosan eluralkodnak rajtad a rossz érzések, pedig nem kellene. Ténylegesen próbálj ki mindent, amit csak tudsz, mivel mondtad hogy az anyagiakkal is van nálad baj, vagyis komolyabb hobbikat nem engedhetnél meg magadnak, ezért a felsoroltak egészen jók lehetnek neked. Persze kereshetsz még magadnak akármit, semmi nincs veszve!


Egyébként a férfiaktól ne félj, nekem sokkal jobb érzés velük beszélni. Volt két férfi és egy női pszichológusom és mindhármat nagyon szerettem.

2020. jan. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!