Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Munkanélküli vagyok, pénztelen...

Munkanélküli vagyok, pénztelen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Rátaláltam arra, amit szeretek.

Borzalmasan sokat tanultam autodidakta is, OKJ-n (ahol elméletileg hamarosan vizsgázom) is és szeptember óta estin egyetemre is járok.

Amikor jelentkeztem az egyetemre nyáron, nem gondoltam volna, hogy a munkahelyem semmiféle rugalmasságot nem enged majd. A munkaidőm nagy részében unatkoztam, így azt hittem, hogy a részmunkaidőnek még örülnek is majd bent. Azt hittem, részmunkaidőben dolgozom majd, aztán ősszel találok majd a tanulmányaimnak megfelelő munkát.

Nem voltak rugalmasak, felmondtam. Elkezdtem keresgélni a tanulmányoknak megfelelően is - egy cég még tavasszal azt ígérte, fél év múlva kereshetem őket. Kerestem, válaszra se méltattak.

Amíg otthon voltam, rengeteget tanultam, egyetemre is, autodidakta is. Volt pár szakmai interjú is, néhol második körbe is jutottam.

Szűk 2 hónap múlva elhelyezkedtem egy áruházban. Nagyon tetszett, de elvileg 35 óra volt, gyakorlatilag több, állómunka, fárasztó, számomra komfortzónából kilépős, stresszes.

Már közben alakulgatott egy egyéni vállalkozós, bedolgozós munka. Amikor biztossá vált, felmondtam az áruházban.

Kiderült, hogy nincs iroda, otthonról kell dolgozni. De nem baj, segít nekem, pár naponta Skype-on beszélünk majd, megtervezi majd a munkám nehezebb részeit, rendszeresen találkozunk majd. Eleinte 4 órában leszek, de túllóghatok majd illetve keres más munkát is a számomra.


Na ebből az lett, hogy alig-alig segít (állítólag nagyon elfoglalt, éjjel-nappal dolgozik), múlt héten 1,5 órát tudtam dolgozni, de volt, hogy több kérdésre órák múlva böfögött oda 1 egyszavas választ.


Nagyon elfogyott a pénzem, nomád körülmények között élek. Ha mindent megvennék, amit kell, akkor lényegében vésztartalékom se maradna. Ezért nem veszem meg...


Szinte reménytelen, hogy a tanulmányaimnak megfelelően elhelyezkedjek most.

Kérdéses, hogy folytatni tudom-e az egyetemet.

Ráadásul az OKJ vizsga kapcsán is keresztbe tettek nekünk, nem biztos, hogy sikerülni fog.


Mit tegyek?


2020. jan. 20. 21:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

1, azaz egy darab tanácsot kaptam, amire leírtam, miért nem jó.

Lássuk be, eléggé alap tanács volt, amire még a legbutább ember is gondol. Ha ennyi lenne a megoldás, akkor nem született volna kérdés, hanem réges-rég csinálnám.


Ez a baj ezekkel a "tanácsolgatásokkal".

A probléma ilyenkor jóval bonyolultabb, és az első 5, de akár 10 tanács olyan lesz, amire a kérdező maga is gondolt, de okkal nem úgy csinálja.


Nem, a programozás tanulását nem érdemes és igazán nem is lehet félbehagyni. Ha félbehagyom az egyenlő azzal, hogy feladom.


Pont, hogy nem szeretnék családot.

De a túlhajszoltság helyett életet igen.


Élek 55-60 éves koromig, HA, de se a Föld helyzete, se az egészségi állapotom nem erre utal.

Jelen állás szerint olyan 30 éves koromig lediplomáznék, és legalább az életem 40-50 %-ban élhetnék NORMÁLISABBAN. Nem mindegy.

2020. jan. 21. 11:55
 12/14 anonim ***** válasza:

Tehát nincs pénzed, nem tudsz elhelyezkedni a szakmában, az egyetemet sem szeretnéd szüneteltetni, hogy elmenj valami nem szakmai dolgozni és pénzt keresni, ja és ahogy olvastam hitelt sem szeretnél felvenni.

Én tényleg nem hiszem, hogy erre ezekkel a feltételekkel bárki is tudna mondani egy működő megoldást.

2020. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Jó, de a következők a gondok:


- olyan nemigen van a programozásban, főleg így tanulás közben, hogy szüneteltetem. Nagyon megsínylené a tudásom a kiesést és közel se biztos, hogy vissza tudnék rázódni.

- amíg aktív hallgató vagyok, legalább ott a diákhitel1, ha nagyon megszorulnék. Ha nem vagyok hallgató, vagy tudok hitelt felvenni, vagy nem

- ha nem adom fel, még mindig ott a 0,5 % esély, hogy szakmában elhelyezkedem

- a kulimunkával keresnék nettó 180-at, lelkileg, idegileg kicsinálna, de nem tudnék félretenni (ergo 2021 januárban ugyanitt tartaném), mert kellene új mosógép, télikabát, átmeneti kabát, cipők, pólók... Még diákként is jobb helyzetben vagyok, mert ott a dh1

- Ha passziválok, egy év múlva már csak azért se lesz jobb a helyzetem, mert mint már írtam, kulimunka mellett képtelenség elvégezni a proginfót, ráadásul úgy, hogy piacképes tudást is szerezzek, ráadásul úgy, hogy 1 évet kihagytam akkor, amikor épp lendületben voltam és gyarapodott a tudásom és marhára nem kellett volna kihagynom

- jön a gazdasági világválság, lényegében részben már benne is vagyunk



De ha meggyőztök, hogy passziváljak, megígérem, passziválni is fogok. :)

2020. jan. 21. 14:39
 14/14 anonim ***** válasza:

Ok, akkor ne passziváltass!

Vegyél fel diákhitelt, spórolj nagyon és minden erőddel koncentrálj az egyetemre és a munkakeresésre!

2020. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!