Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bonyolult a problémám, de...

Bonyolult a problémám, de lehet még sem?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék se pszichiátert se pszichológust, nagyjából képben vagyok a témával így bátran lehet szak szavakat írni és társai..

A gondom.. vagy nem is tudom hogy nevezzem.. Az lenne, hogy nem igazán értem hogy mi történik velem és hogyan rakjam helyre magam. Konkrétan arra gondolok, hogy reggeltől délig (iskolában) teljesen álmos vagyok és mindig alszok, délutánra mikor már az iskola vége fele van kezdek felébredni, majd egész hajnalig képes vagyok ébren lenni. Értem, hogy ez az alvás zavar vagy bio órám felborulása, viszont nem tudom hogyan állítsam vissza. Próbáltam már hogy nem alszok 48 órát, sikerült, és jól is ment egy hétig..


Ezen kívül, ha még sem alszok reggelente az iskolában, akkor hiperaktív vagyok mint akit 2 csík kokaint hajt meg és ez tart a teljes nap egész alvásig.. hajnali órák szintén.


Érzelmileg instabilnak tartom magam, viszont ugyan akkor zsibbadtnak is. Úgy értem hogy nagyon könnyen magamba esek, ugyan akkor nagyon sok dologra képtelen vagyok reagálni, mint pl az általános érzelmek.. veszteség érzet.. Nem..nem vagyok pszichopata se socio.


Szeretem manipulálni az embereket, nem teszem ezt nonstop, és nem is mindenkivel, plusz nem terelem őket rossz irányba, inkább csak kihasználom őket a saját javamra, majd mikor végeztem velük nem érzek bűntudatot.. Kivéve ha hirtelen a hangulatom úgy érzi hogy most kicsit elbaszódik


Valamint.. Paranoiás vagyok, minél többet tanulok a cyber security dolgokról annál inkább tartok a dolgoktól. Stabil és határozottnak tartom magam, sokak szintén, viszont legbelül parázok dolgoktól, nem igazán tudom leírni hogy miktől, de .. ott van.


Nem tudom.. Remélem nem hagytam ki semmit, esetleg valaki?.. Ha csak diagnózist írna vagy egyszerűen valamit hogy próbáljak meg, hogy ne legyek ilyen elcseszett, mármint ha egyáltalán az vagyok.. Lehet ez normális.. Bár már nem vagyok tinédzser jó ideje.. 20/F


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 22. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Hiába nem szeretnél pszihiátert, szükséged van rá.

És nem vagy képben a témában, akkor te is tudnád, hogy ő segíthet.

2020. jan. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mit eszel, mennyit? Iszol energia italt?

Az energia ital ilyen ördögi körbe tud taszítani, hogy délelőtt álmos vagy, iszod hogy képben legyél, aztán délutánra kipattansz, este nem tudsz aludni és persze a kialvatlanság miatt megint fáradt vagy az iskolában. Újra iszod az energia italt stb... Az idegeidet szétcseszi, az alvás hiány, szorongani kezdesz, mint amit pl paranoiának írsz le.

De produkálhat hasonló tüneteket étel intolerancia (glutén vagy tej), esetleg vércukor ingadozás, vagy hormonális zavar. Van rá példa, hogy figyelemzavart, hiperaktivitást vagy akár enyhe autizmust is "meggyógyított" a helyes diéta.

Persze nem kizárt hogy vannak mentális problémáid is, de ez egy öngerjetsző folyamat eredménye is lehet.

Szerintem érdemes volna egy endokrinológushoz elmenned pajzsmirigy vizsgálatra és csinálni egy terheléses tesztet inzulinra. Ételintolerancia tesztet is érdemes végeztetni. Ha van jó háziorvosod, akkor be tud utalni. Ha nem, akkor magánúton is el tudod ezeket végeztetni.

2020. jan. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló: Attól függetlenül h nem akarok menni pszichológushoz még lehetek képben a dolgokkal, tudhatom h nem lenne rossz ötlet.. ne légy logikátlan


Második: Inni nem iszok energia italt, nagyon ritkán de mondhatjuk h soha. Általában, sőt legtöbbször tiszta vizet iszok, alkalmanként alkoholt. Enni valójában bármit, de nem eszek reggelire ebédnek valót.

Köszönöm az orvos ajánlásokat. Allergológus mondta h nem vagyok tej érzékeny de a hajlam meg van rá, szóval eléggé lehetséges amit írtál, igyekezni fogok az alvásomon javítani. Köszönöm a valászodat :)

2020. jan. 22. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!