Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusnak teljesen...

A pszichológusnak teljesen kiadhatatom magam?

Figyelt kérdés

A közeljövőben muszáj elmennem, mostanra jutottam el arra a pontra

Viszont, ha elkezdek olyan dolgokról beszélni, amiket mindig is szégyelltem es soha de soha nem beszéltem róla a környezetemnek, sőt mindig is más embernek adtam ki magam, hogy ne deruljenek ki a mentális gondjaim, mint például gyerekkori traumák, a szörnyű apám, hogy meg soha nem volt kapcsoltom,, hogy nincsenek barátaim, hogy kényszeres gondolataim vannak.. es meg sorolhatnám.. ha elkezdek majd ezekről beszélni biztosan sirogorcsot kapok, mint ahogy nagyon sokszor, persze ok ezt hallgatják minden, de iszonyat rossz elkepzelnem, hogy egy vadidegennek sírva beszélek a szörnyű dolgokról az életemben

Nektek milyen volt az első alkalom?


2020. jan. 23. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Pont az a lényeg, hogy őszinte legyél! Mivel így fog tudni útmutatást adni! Nem megoldást,mert az a Te dolgod lesz. És végre őszinte leszel magaddal szembe is!

Ne aggódj, amit elmondasz neki, sose fog kiderülni, senki nem fogja megtudni, titoktartása van! Meg amúgy is, több száz ember jár hozzá, és megnyílnak neki. Emiatt ne aggódj,legyél őszinte vele, mert különben nem fog tudni segíteni!

2020. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Csak akkor tud segíteni, ha nyilt vagy és őszinte.

Az orvosi titoktartás rá is vonatkozik. Menj el bátran.

2020. jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy nem állsz készen, akkor ne az első alkalommal mondd el ezeket.

Nekem volt olyan borzalom a fejemben, amit valamivel több, mint egy év után mondtam el a pszichológusnak, akihez jártam. (ezt utólag belátom, hogy kicsit sok volt)

Első alkalomra én összeírtam egy listát egy kis cetlire, mivel ott helyszínen gondoltam nem jut majd eszembe semmi, így kb 2 héttel az első alkalom előtt elkezdtem összeírni a dolgokat. Amit képes voltam elmondani, azt elmondtam akkor. Idő kellett, míg megnyíltam neki, de egyáltalán nem bántam meg, hogy felkerestem, sem azt, hogy nyíltan tudtam vele beszélni a komolyabb problémáimról, amik közül néhányat nagyon gáznak tartottam, azokról is.

Szóval szerintem ha elsőre nem is tálalsz ki nagyon mindent, érdemes annyit, hogy nagyjából képben legyen veled. Meg is említheted, hogy van még, de időre van szükséged a megnyíláshoz, meg fogja érteni.

Csak bátorítani tudlak, sok sikert!

2020. jan. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!