Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen esetben van értelme...

Ilyen esetben van értelme felkeresni pszichológust? Úgy érzem elkezdtem megőrülni

Figyelt kérdés

Megpróbálom csak nagyvonalakban

Több eve vagyok depressziós, súlyos szakaszai is voltak, de eddig kihúztam valahogy, segítséget még soha nem kértem, nagyon szégyenlős vagyok, nem tudom elképzelni, hogy beülök egy rendelőbe es elkezdek a gyerekkoromtól kezdve minden rossz dologról beszélni, nagyjából egy két hónapja viszont már nem olyan érzés ez az egesz ahogy már “megszoktam”...

Eddig is azt gondoltam, hogy ennek csak a megőrülés lehet a vége és úgy érzem most kezdődött el

Kezdem elveszíteni a realitáserzekem, mar semmi nem hat az érzékszerveimre, sem zene, sem film, sem képek, bár barátaim nincsenek, eddig ha nagyon lent voltam mindig fel akartam hívni valakit, most már arra sem vágyom egyáltalán

Nincs éhségérzetem, egy hónap alatt fogytam 7 kilót, fizikailag szinte mindenre képtelen vagyok mar, ha felkelek az ágyból szinte minden alkalommal meg kell kapaszkodnom, 3 hónapja bezarkoztam a szobámba..

Aludni csak egyre több altatóval tudok, de még úgyis csak nagyon nehezen alszom el, remegek közben es izzadok, sőt ilyenkor az összes félelmetes dolog, amit valaha láttam, képek formájában bevillan, 2-3 frontinnal is egy óráig szenvedek mire elalszom

Pedig az egyetlen dolog ami éltet jelenleg, minden nap, hogy tudom este újra alhatok

Semmi de semmi más

Régóta tudom, hogy muszáj lesz öngyilkos lennem, de eddig féltem tőle, most mar egyáltalán nem, ha valaki azt mondaná, hogy holnap mar nem ébredek fel, érzéketlenül, azt mondanám, hogy oké

Kizárt, hogy letudjak még élni több évtizedet anélkül, hogy megbolondulnek, plane, hogy közben megöregszem, magányosan, olyan munkával, amit utálok 30 felett mar kellene egy kapcsolat es családalapítás, nálam ezek ki vannak zárva, mégha szeretnek is gyereket, nem vagyok olyan onzo, hogy ilyen selejtes genetikát továbbadjak, de egyébként sem lehet gyerekem, teljesen alkalmatlan vagyok egy kapcsolatra es normális életre, egyébként sem találtam soha senkit akibe beleszerettem volna

Jelenleg dolgozni sem tudnék, a boltig alig tudok elmenni

Sajnos rengeteg különféle mentális gondot örököltem, a családom nagy része egy katasztrófa, főleg az apám, volt is öngyilkosság a családban....

közben múltbeli dolgok is kínoznak, súlyosan kenyszerbeteg is vagyok, egyre több a kényszeres gondolat, így érzem meg is tudnék ölni néhány embert akire haragszom

Minden napom maga a pokol, azért is írom most le, eddig csak olvasgattam

Eddig nagyon féltem az oregedéstől es rengeteget tettem ellene, most mar az is semleges, miután látom, hogy a depresszió nyomot hagy az arcomon,több hete mar tükörbe sem néztem...

Egyszerűen van, aki ilyen sorsra van ítélve, minden nap amikor felebredek újra kezdődik a kínzás, nem akarok többe gondolkodni, soha soha

Nem bírom tovább

Most már csak egy par családtagomat sajnálnám, ha elmennék, mar csak ez tart vissza

Teljesen értéktelennek es értelmetlennek érzem az egész életet, soha nem tudnám megfogalmazni, hogy mit is érzek pontosan

Egyszerre vagyok teljesen üres, de ennek ellenére a kínzó gondolatok miatt, sokszor vannak hatalmas sirógörcseim

Nem tudom, hogy ez a már az eddig teljesen kezeletlen depresszió egy mélyebb szintje, vagy kedz rajtam kijönni egy új mentális betegség

Hogy segíthetne ezen egy beszélgetés?

Csak látom magam körül az embereket és nem értem, hogy mi tartja őket eletben, meg azokat sem akiknek jo élete van, de az emberek 90%at meg végképp nem értem

Évek alatt nem tudtam rávenni magam hogy elmenjek egy szakemberhez, meg most sem megy, nem is tudnék a szemébe nézni.. főleg, hogy itt is rengeteg rosszat olvastam róluk


2020. jan. 30. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Amig attol felsz h megorulsz, az meg jo jel, mert ha tenyleg megorulnel, nem paraznal ezen. Dokit keresd fel minel elobb!!!
2020. jan. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Segíthet ezen a pszichológus felkeresése (nem egy beszélgetés, hanem maga a folyamat), sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, mielőbb keresd fel a szakembert. Ne félj.
2020. jan. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Pszichiáterhez, Azonnal! Nem pedig az öngyilkos gondolatokat dédelgetni, meg a kifogást keresni.
2020. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáterre van szükséged, akár befeküdni, nem feltétlen kórházba, hanem idegszanatóriumba. Amúgy kivel élsz? Ők tétlenül nézik, hogy mit csinálsz?
2020. jan. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Mindig van vissza út, és mindig újra lehet kezdeni. Nagyon sokan,50.évesen kezdenek új életet! Benned is ott az ERŐ még ha most nem is érzed. Tenned kell magadért! Kivel élsz?
2020. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam mar thalassa házon, vagy tünderhegyen, de azokról is rengeteg rosszat olvastam, ennyi tölti ki most a napjaimat csak, hogy ebben a témában olvasok..

Az anyámmal élek, testvérem sajnos nincs, bar lehet a mi helyzetünkben jobb is, ő sem lett volna egészséges az biztos

Ő vagy tényleg nem törődik azzal, hogy mi van velem, vagy szándékosan nem akar róla tudomást venni, a leghosszabb idő, amit teljesen elzárva a szobámban töltöttem kb. fél év volt, addig nem is láttuk egymást, egyszer nem kérdezte meg, hogy mi van..

Egyszer megmondtam neki, hogy vagdosom magam, azt sem vette komolyan, annyit mondott, hogy igen? Mutasd meg..

Nehéz volt a gyerekkora, aztán a beteg apám mellett is egy elképesztően szörnyű házasságban élt, bar szerintem még ez sem lehet mentség a nemtörődömségére, ráadásul másokkal nem rideg, csak velem

Ő soha nem volt depressziós, ezért nem értheti, hogy ez milyen, de ha hozzamegy egy nárcisztikus, depressziós, agresszív, teljesen mentálisan beteg emberhez, aki alkalmatlan az életre, nem értem, hogy nem látja, hogy sajnos örököltem tőle ezeket a dolgokat..

Az apámnak 2 testvére van, mindketten egyedül vannak gyerek nélkül, depressziósak, az egyik mondta is nekem, hogy meg akar halni, azt, hogy az apám ezt hányszor mondta nekem gyerekkoromtól kezdve, mar meg sem tudom számolni.... ezért nem kell selejtes genetikaval szaporodni, dehát en mar itt vagyok sajnos..

Talán ezért nem találtam soha olyat, akibe bele tudtam volna szeretni, így legalább nem örökítem tovább a rossz géneket..

A helyzeten az sem segít, hogy egy del-magyarországi városban elek, amit gyulolok, de nem tudok elköltözni, ráadásul pszichológusból is nagyon kevés a választék, bár egyébként sem hiszek bennük, es el sem tudom képzelni, hogy ezt mind elmondom valakinek szemtől-szembe, meg ide nehéz leírnom, furcsán érzem magam közben

Sajnos látom, hogy mi a családom sorsa, nem en vagyok az egyetlen depressziós szerencsétlen, ha végiggondolom, rájövök, hogy ebből lehetetlen kitörni

2020. jan. 30. 16:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, de kapd ossze magad es menj el orvoshoz. Ha csak nem igy akarod leelni az eleted
2020. jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem a génjeiddel van a hiba, hanem a családod taplóságával. Azt nem tudod örökíteni, ha elhatározod, hogy te magad kitörsz az önsajnáltatásból és +akarsz+ egy normális életet. Oké, nyilván a rossz gyermekkor kellemetlen emlékeket hagy az emberben. De nem szégyen segítséget kérni. Szüleidnek is ezt kellett volna tenniük.

De te most megállíthatod a sort. Kezdd azzal, hogy kimozdulsz a szobábol, eszel és keresel egy orvost!

Ne szégyeld, elmondani, mi van veled. Először is, titoktartás kötelezi, másrészt hallott ö ennél sokkal extrémebb történeteket is. Azért van ott, hogy meghallgasson. Kérdezzen. Nyilván nem egyik napról a másikra fog menni a felépülés. Ezért legyél türelmes magaddal is és a szakemberekkel is. A lényeg, hogy kezdj hozzá. Máris jobban fogod érezni magad, hogy tettél valamit magadért. A csakádoddal ne foglalkozz, ök már ilyenek maradnak. Te csak magadért legyél felelős.

2020. febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként anyukádnak talán az lehet a baja, hogy ő maga sem kapott elég szeretetet ezért nem is tudja azt kimutatni.

Próbáld kicsit kívülről, objektíven nézni a helyzetet. Érdekes lehetne, ha írnál magadhoz egy levelet. De szintén, mintegy "kívülálloként" is szemlélve magadat. Tehát próbáld meg elővenni leg bölcsebb énedet, s írd le szenvedő önmagadnak és "belső gyermekednek" gyermeki énednek, amit szíved legmélyéről érzel iránta és tanácsolnál neki. Aztán olvasgasd, s gondolkozz el rajta. Írhatsz neki minden nap, s tett el a leveleket, mert később látni fogod belőlük, hogyan alakultak napról napra az érzéseid :)

Sikerülni fog :)

2020. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!