Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen étkezési zavarnak...

Milyen étkezési zavarnak mondanátok ezt?

Figyelt kérdés
Borzalmas testképem van, mindenki mondja, hogy majd' eltűnök, de én nagyon kövérnek érzem magam, sőt a gondolataim is állandóan a körül forognak hogy fogyni kéne. Viszont, a tetteim ezzel ellenkeznek. A családomtól nem tudok fogyózni, tömnek állandóan, és mivel ki van tágulva a gyomrom, már akkor is eszek ha nem tömik belém. Rengeteget eszek, falásrohamaim vannak, de nem hányok, csak a gondolataim kínoznak.

2020. jan. 31. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
59%
A falásroham az bulimia, az összes többi pedig anorexia. Nem vagyok szakértő, de ezekben sem csak fekete és fehér van, tudnak összemosódni a dolgok.
2020. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%
Anorexiával keveredett bulimiás tünetek. Nem mindig lehet besorolni egyértelműen, vannak keveredett változatai az étkezesi zavarnak is. Az biztos, hogy a testképzavar, ahogy írod, hogy kövérnek látod magad, holott mások szerint, majd eltűnsz, az anorexia jelenlétére utal, a falásrohamok meg bulimiás tünetek. Szóval jó eséllyel egy kezdődő bulimiád van, vagy inkább a bulimiának az egyik típusa. Én is mindkettő voltam, vagy inkább bennem is keveredtek a két betegség tünetei, meg időszakonként váltották egymást. Anorexiás tüneteket még most is produkálok stresszesebb időszakokban. Most is pl. kényszeresen fogyni akarok, mindig lejjebb és lejjebb. 58 kiló vagyok, 173 centihez,ami még nem kórosan kevés, de mások szerint már sovány vagyok. Nem látom magam kövérnek, de nem vagyok elégedett még, és még vékonyabb akarok lenni. Ez sajnos ilyen, nagyon nehéz rajta felülkerekedni, és felismerni hol a határ.
2020. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!