Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha napi 4-6 órát hanyatt...

Ha napi 4-6 órát hanyatt fekszem mozdulatlanul - az okozhat valamilyen fizikai problémát?

Figyelt kérdés

Éjszakánként általánosan hason fekve alszom kb napi 10-11 órát.

Napközben kb 1 órát sétálok, és ezenkívül egy ágyon fekszem mozdulatlanul van hogy 6 óránál többet is. Ez így eddig sosem sikerült, de jópár éve zen meditációt gyakorolok - és most sikerült elérnem az üresség állapotát. Ez az állapot annyira megtetszett hogy napok óta csak fekszem, és figyelek. 35 éves vagyok

Mivel még messze érzem azt hogy elérjem a megvilágosodást, azért most úgy tervezem még legalább egy hónapig ezt akarom csinálni.

Szóval 1 hónapig éjszaka az ágyban alszom hason, majd a nap jó részét ébren, csukott szemmel, szinte minimális mozgással háton fekve tölteném..

Ebből lehet valami baj?

(Arra emlékszem a régi emberek amikor meg van fázva valaki azt szokják mondani hogy ne nagyon feküdjön az ember sokáig hanyatt, mert a tüdejébe mehet valami folyadék vagy ilyesmi..) Ez vajon tényleg így van? Vagy csak akkor ha beteg valaki?

Van olyan határ, vagy időtartam amikor már nem egészséges hogy folyton fekszik az ember?


2020. febr. 5. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
igen
2020. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy azért ülök is kb 1 órát a számítógépgép előtt egy széken. Meg persze felkelek teázni is többször.. Ezen kívül még 3x50 perc ülőmeditációt végzek seiza ülésben. Szóval ezek lennének a fekvő állapot mellett...
2020. febr. 5. 16:39
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

zen meditációnál alap a függőleges gerinc, a zazen ülőmeditáció, fontos a szellemi út fontos része a tartás.

ez valami más, amit tervezel, szerintem nem hasznos, se a testednek, se a lelkednek

[link]

[link]

2020. febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Dehogy okoz, semmi bajod nem lesz.
2020. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

# 3

Értem amit írsz, és pont azért nyomatom az űlő meditációkat is. De csak seizában tudok megülni, és napi 3 x 50 percet max - mert amúgy nem bírom tartósabban az ülést. Megfájdul a hátam, a térdeim stb.

Viszont rájöttem hogy nem az a lényeg hogy kínlódjak, hanem az hogy a jelenlétben maradjak anélkül hogy követném a bennem felmerülő gondolatokat. Ez a jelenlét pedig tök jól megy fekve is, de főleg háton ahogy írtam is. A pár nap elég volt hozzá hogy lássam hogy tökjól működik, és talán az elmúlt 8 év gyakorlása során soha nem tudtam ezt a szintet elérni. Egyszerűen csak vagyok, és ez valahogy jó..

Az ugyan lehet hogy nem visz előrébb, és nem így érhetem el a megvilágosodást - de igazából nincs is aki elérhetné.. Az a vicces hogy akinek hiszem magam, az nem valós, nem az vagyok igazából. Végül is kíváncsi vagyok mi lesz ha ezt tovább csinálom, szóval tovább csinálom. Aztán majd kiderül mi lesz.. Ha valami gáz lenne szerintem közben úgyis észrevenném...

2020. febr. 5. 17:00
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

"hason fekve alszom kb napi 10-11 órát"

"kb 1 órát sétálok"

" fekszem mozdulatlanul van hogy 6 óránál többet is"

"ülök is kb 1 órát a számítógépgép előtt egy széken"

"3x50 perc ülőmeditációt végzek"

11+1+6+1+1.5=20.5 óra.

Szerintem a maradék három és fél órában pihenj egy jót, és nem lesz semmi bajod.

2020. febr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
ok, figyeld magad meg- szerintem puha ágyon 4-6 órát feküdni mozdulatlanul nem jó a gerincnek, keringésnek. Padlón jobb lehet -most csak a fizikai testre nézve.
2020. febr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

# 6 😃

Még enni is kell, meg kaját csinálni. Aztán el is megy az idő.

2020. febr. 5. 17:05
 9/14 A kérdező kommentje:

# 7

Értem. Köszi. Ezen gondolkodtam én is, meg azon hogy jobb oldalamon is fekszek egy kicsit. Kipróbálom a földön is hogy h megy.

2020. febr. 5. 17:08
 10/14 anonim ***** válasza:
És miből élsz?
2020. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!