Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira izgulok és stresszelek...

Annyira izgulok és stresszelek, hogy már rámegy az egészségemre. Valakinek van valamilyen tapasztalta ilyesmivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2. éves egyetemista vagyok és annyira sokat izgulok azon, hogy sikerült-e e zh, kaptam-e aláírást, vagy hogy nem baj-e hogy hiányzom egy óráról, hogy már tényleg az egészségemre megy.

Arról nem is beszélve, hogy folyton ideges vagyok és nyugtalan. Mindig fáradtnak érzem magam, hiszen az agyam 0-24-ben pörög és hiába vonom el a figyelmem és a családdal töltöm a hétvégét ugyanúgy rossz érzésem van és aztán ideges vagyok, hogy nem tanultam

Mit lehet tenni? Hogyan tudnám könnyebben felfogni az életet?


2017. nov. 27. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerős helyzet, én már a gimiben megtapasztaltam ezt. Más lelki okok miatt is pszichológusra volt szükségem, hogy le tudjam győzni a szorongásom. Fontos az, hogy a saját magadnak való megfelelés ne legyen már beteges, mert tényleg bele lehet betegedni (engem petefészek cisztával műtöttek egy stresszes időszakom után). Legyen motivációd, hogy miért tanulsz (vagy miért csinálsz bármit is), ezáltal sikerélményed lesz, kevesebbet fogsz szorongani. Minden nap találj valami alkalmat arra, hogy kikapcsold az agyad, csináld azt, amit szeretsz, ne agyalj.


Tényleg fontos az iskola, a tanulás, de semmi sem ér annyit (a munkahely sem), hogy rámenjen az egészséged. Sajnos én is csak akkor jöttem rá erre, amikor már minden rossz megtörtént velem és a saját bőrömön tapasztaltam meg azt, hogy belebetegedtem a saját hülyeségembe.

2017. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=IWxZ1tG0FQA


Tanulj meg relaxálni (autogén tréning)

2017. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!