Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha Xanax túladagolás miatt...

Ha Xanax túladagolás miatt kórházba kerülök de túlélem, mi történik utána?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tervezek semmi hasonlót, csak szeretném tudni, hogy ilyenkor mi történik.


Tegyük fel egyik este X mg xanax-ot beveszek és iszok rá alkoholt. Anyukám még időben megtalál és bevisznek a kórházba ahol kimossák a gyomromat és szerencsére semmi bajom nem történik. Ez után mi a folyamat? Meddig tartanak bent a kórházban? Kötelezően pszichiátriára kell mennem? Ha ott megállapítják, hogy pl. öngyilkos akartam lenni akkor bezárnak zártosztályra? Elvonóra küldenek esetleg?



2020. febr. 10. 21:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig az élet kockàztatàsa semmilyen pròbàt nem ér meg!!
2020. febr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mindenkinél magánál van az értelem
2020. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én elég magas dózist szedtem be, akkor csak kiütött jó időre, szerencsére felébredtem végül. Más gyógyszer túladagolásával, illetve szándékos mérgezéssel is kerültem már kórházba. Ilyenkor a mentők kikérdeznek míg beértek a toxikológiára, ott vért vesznek, megvizsgálnak, ha magadnál vagy van esélyed ellenkezni, másképp gyomortükrözés, gyomormosás. Ha magadnál vagy kapsz infúziót, esetleg ellenanyagot, minimum másnapig megfigyelnek, ha jól vagy a reggeli viziten megbeszélik, hogyan tovább. Utána beszélned kell egy szakemberrel, pazichiáterrel, ő dönti el, hogy szükséges-e a pszichiátriára átszállítani téged. Nekem az első alkalom öngyilkossági kísérlet volt, mégis hazaengedtek másnap. A második alkalommal hazudtam, és véletlennek állítottam be, nem tudom mennyire hitték el, de szó nélkül elengedtek, tudták, hogy nem rég jártam ott, és pszichiátriai kezelés alatt állok, annyit kértek, hogy mihamarabb keressem fel a kezelőorvosom. (Egyébként jobban jársz, ha valahogy kikerülsz és nem a pszichiátriára visznek át. Engem a Bajcsy sürgősségijéről a Dél-Pestibe vittek, oda semmit nem vihetsz be, se ruha, se semmilyen személyes tárgy, nagyon alja hely. Ha gyógyulni szeretnél ajánlom a Semmelweis Pszichiátriai Klinikáját.)

Ha eszméletlen vagy, akkor az intenzívre raknak, a bal szárnyra, ott kezelnek, amíg magadhoz nem térsz. Ott leginkább olyan esetekkel találkozik az ember, akik konkrétan magatehetetlenek, életveszélyes állapotban vannak. Nagyon nem ajánlom a "toxi túrát". Egyik alkalommal tőlem többször is vettek vért, másnap reggel is, emiatt 6 órán át várakoztam a zárójelentésemre, hogy hazamehessek. Még egy fontos dolog: mivel ez sürgősségi ellátás, így a háziorvos is látja a rendszerben a részletes zárójelentést róla.

2020. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!