Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz érzés, bizonytalanság?...

Rossz érzés, bizonytalanság? Pánikbetegség és szorongás felerősödhet magától?

Figyelt kérdés

Mostanában, főleg mióta új munkahelyem van, olyan kedvetlen vagyok, folyton negatív gondolataim vannak és attol félek hogy befogok golyozni.

Minden olyan másabb. Régen is volt olyan hogy ha pl tavaszodott akkor rám törtek a múltban érzett érzések és tudatosítani kell hogy ez már nem az de néha olyan szarul érzem magam mint akkor mikor azokat éreztem. Pl nyáron soha nincs ez mert nyárrol nincsenek rossz emlekeim.

Újabban sokkal többet szorongok és jön a panikroham.

Multkor kimentem munkahelyemrol a boltba és ahogy nézelődtem az embereken jött rám a félelem. Mostanában nem lelem oromomet úgy azokban a dolgokban amikben eddig igen és már itthon sem érzem azt a biztonságot amit eddig. Attól félek hogy kijon rajtam valami új mentális betegség és a gondolattól is rögtön ver a szívem... De ez nem olyan pánik mint régen olyan másabb.. Ezért ijesztő.


Valaki hasonló helyzet?


2020. febr. 12. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, nekem kb. egy hete kezdődött, előtte sosem volt ilyen. Borzasztó rémisztő, és nem tudom, hogy ez most már megnyomorít majd egész életemre...?

De én inkább igyekszem bizakodó lenni. Le lehet ezt győzni, biztosan. :)

2020. febr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én ugyan ezt érzem hogy most mi lesz így maradok vagy mikor mulik el és mitől? Néha ha belegondolok inkább lenne szociális szorongásom adott helyzettol ( mint régen) mint ez.


Nekem amúgy foleg azóta van ez mióta az előző munkahelyemen kaptam egy panikrohamot. Úgy történt hogy új feladatot kaptam ahol szazfele kellett koncentrálni miközben fáradt voltam és szorongtam közben a munkatarsaim nyomták rám a szorongást keltő "csináld csináld" és azt éreztem úristen el akarok menekülni jöjjön már a szünet én ebbe begolyozok már néha osszezavarodtam a tennivaló ám is. Mikor jött a szünet, szetneztem kint és mintha egy álomban lettem volna és bepanikoltam... Ez a hol vagyok érzés fogott el és ettől rettegek h nehogy újra rá törjön.

2020. febr. 12. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj az összes munkahely

Kihasználja a melóst hogy a főnök meg a

Tulaj gazdagodjon undorító ami itt

Folyik egyre rosszabbul lesz mindenki

Ettől van ez a sok szorongas pannik

Depresszió Narancssárgak meg haggyák

A dolgozónak nem fizetnek vagy

2-3 szor annyi T kell dolgoznia

Kunta Kintének is jobb dolga volt

Az árak csak felfelé a minőség lefelé

Megy persze a drágának több az AFA ja

Ez a lényeg

Tényleg jöhetne a világvége

2020. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én hiszek benne, hogy ez a dolog agyban dől el, és dolgozom rajta, hogy gyógyuljak. Te is tedd ezt!

Nekem segít, hogy amikor nem vagyok túl jól, remegek és kapkodom a levegőt, akkor előveszek egy direkt ebből a célból mindenhova cipelt füzetet, és leírom bele magamnak az utasítást, hogy "ezt hagyd abba, hülyeség, a fejedben van, nem igazi, csak hiszti" stb.

Még jobb, ha idegen nyelven írod, vagy számolsz visszafele, bár bármit csinálsz, ami eltereli a figyelmedet. Amikor ilyen "álomszerű" helyzetbe kezdesz kerülni, csípd meg magad, illetve legyen nálad mindig valami cukros üdítő, és kortyolj bele.

Legyen valami "kabalád", ami ha nálad van, megnyugtat. Pl. egy gyógyszer, amit akár sosem veszel be, de jó a tudat, hogy megtehetnéd.

Ilyesmi. Ügyesen!

2020. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!