Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeres-ként mit csináljak,...

Aspergeres-ként mit csináljak, ha nem sikerül barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Sajnos nincsenek barátaim, illetve ha próbálkozok is, elhal egy idő után a barátság.


Főként Aspergeresek véleménye érdekelne, hogy ők hogyan barátkoznak, vagy hogyan viselik el az egyedüllétet.



2020. febr. 15. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet erős fokú a betegseged, hiszen Te vágysz társaságra, baratsagra, ugy látom. Sok mindentől függ mit lehet erre válaszolni. Pld hany éves vagy, dolgozol e, kik vesznek körül a mindennapokban, mit szeretsz csinálni szabadidodben, stb.
2020. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Elég erős a betegségem, mert hiába barátkoznék, sose sikerül.


Egyetemre járok. 25 éves vagyok. Korábban a munkahelyen, alapszakon, egyéb klubokban, helyeken se sikerült barátot szerezni.

2020. febr. 15. 16:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a kérdésem, hogy diagnosztizáltak Aspergersel? Illetve mit érzel belül, mi gátol abban, hogy te barátokat szerezz, korábbi élményeid alapján?
2020. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Folyamatban a diagnózis.


Hát, hogy nem tudok kommunikálni másokkal. Nem tudom mikor mit kell visszakérdezni, mennyit és hogyan kell beszélni stb.

Nem tudom, hány másodpercig kell a másik szemébe nézni, illetve utána mikor hova kell nézni.

Szintén nem tudom mikor hol kell találkozni, mikor illik moziba menni stb.

Vagy pl. egy közös ebédnél hogyan kell beszélni és miről.


Ilyenek.

2020. febr. 15. 19:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát segíteni én nem tudok, mert anno én OCD-vel küzdöttem csak, de ha esetleg segítene egy picit egy amolyan " próbáljunk meg beszélgetni " dologban szívesen segítek igaz csak így online tudok levelezésben, de hátha egy icipicit tudok vele segíteni. :)
2020. febr. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Nem fog menni. A normál emberek nem értik a barátkozási szándékodat, a hozzád hasonlók nem mernek barátkozni. Hozzá kell szokni hogy egyedül leszel teljesen.
2020. febr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Utolsónak sajnos igaza van, én 2 évese jöttem rá, hogy sosem lesz barátom. Azóta már nem is próbálkozok, és sokkal könnyebb lett.
2020. febr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

1, Barátkozz más Aspergeresekkel, autistákkal - már Magyarországon is vannal autista érdekvédő szervezetek, csoportok, Facebook oldalak, próbáld velük felvenni a kapcsolatot, járj autista találkozókra.


2, Nézz autizmusról, autistáknak szóló videókat Youtube-on, mert ebből sokat megtudhatsz, más autisták hogyan kezelik ezt a problémát.


3, A saját környezetedben is vannak "kívülállók", olyanok, akik valamiért nem tudnak, vagy akarnak, beilleszkedni. Nem feltétlenül kell autist legyen az illetp, nekem például sok LGBT barátom van, mert ők ugyanúgy sokáig nem voltak elfogadva a többségi társadalom által, és ez ad egy közös összetartozás-élményt. Sokukat ugyanúgy zaklatták, csúfolták a suliban stb.


4, Ne becsüld alá az online barátokat sem, sokszor ők is nagyon támogatóak tudnak lenni.


5, Próbáld fejleszteni magad, olvass könyveket, nézz videókat - sokszor szimplán egy sorozatból is sok mindent meg lehet tanulni, hogyan lehet reagálni,beszélgetni. Gyakorold olyanokkal, akikkel amúgy is szoktál beszélgetni, pl. család.


6, Ne ess kétségbe a kudarcoktól, mert lesz jó pár.


7, Ne hidd el, hogy semmit nem lehet tenni.


Sok sikert.


Egy Aspergeres

2020. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Nekem nagyon sokat ront a helyzetemen, mikor belemegyek, hogy úristen, hogyan viselkedni, miről lehet beszélni.

Szerintem azt próbáld meg, hogy ezt teljesen elengeded és csak simán kedves vagy az emberekkel. Ezt észreveszik az a tapasztalatom és elhívnak ide oda, ahol nekem már nem igazán megy a közelebbi kapcsolat építés. Nekem ezt mindig az aktuális párom oldotta meg, ha valahol nem tudom hogyan kell viselkedni, hát ő elmondta.

Jó kapcsolat építési alap egy sportegyesület, ami egy csapat. Ott a klubbon belül nem csak edzenek, hanem közös programok is vannak. Nulláról a küzdősportok, boksz a tapasztalatom szerint az elfogadó és összetartó közösség.

2020. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Előző: Szerintem az, hogy "simán kedves vagy", habár nyilván nem hátrány, de gyakran teljesen máskép kommunikálják, értelmezik a "kedvességet" a neurotipikusok. Autistáknál azt látom, hogy a tettek, azok jelentése nagyon fontos, a neurotipikusok meg gyakran az alapján ítélnek, hogy "kedves" vagy-e, hogy a szemükbe nézel és mosolyogsz, illetve úgy reagálsz dolgokra, ahogy azt elvárják, pl. ha megkérdezik hogy vagy, akkor te visszekérdezed ugyanazt. Mert ha ezt nem csinálod, az esetek nagy részében "bunkónak" fognak tekinteni... noha 35 éves autistaként nekem néha még mindig emklékeztetnem kell magam, hogy visszakérdezzek, mert így udvarias. Ez és ehhez hasonló dolgok sok autistának jelentenek problémát, de ezek nagyrészt tanulható dolgok. Ilyen alap dolgokat szerintem érdemes megtanulni, én úgy fogom fel, mint egy idegen nyelv tanulását, amire azért van szükségem, mert egy neurotipikus többségű világban élek, és valahogy kommunikálni kell velük.
2020. ápr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!