Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem depressziós vagyok,...

Azt hiszem depressziós vagyok, de senki sem vesz komolyan. Szörnyen érzem magam. Mégis mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A közérzetem a béka feneke alatt van, és mindig kihúzom magam a szociális programok, baráti összejövetelek alól. Akaratlanul is eltaszítok magam körül mindenkit, azzal, hogy alig beszélgetek és nem írok sokat vissza, helyette inkább játszom. Introvertált vagyok, de már túlságosan is zárkózottá kezdek válni és ez nem állapot. Az iskolában folyamatosan csak romlik az átlagom, elkalandozom, nem figyelek. Semmi jövőképem nincsen, felnőttként képtelen vagyok elképzelni magam. Félek az előttem álló jövőtől, illetve emellett még globális szorongásom is van. Szinte már oda fajult, hogy mindenkiből a rosszat nézem ki, alig bízok bárkiben.

Csődtömegnek érzem magam, utálom az egész lényem. Egyik kapcsolatom sem működött, mert nem tudtam jó barátnőként viselkedni. Nem találkoztam sokat, nem voltam egy bújós típus.

Hiába beszélek anyámnak arról, hogy nem érzem jól magam, szorongok, aminek minden látható jele a tüneteim között van (tenyérizzadás, lábremegés, folyamatos negatív gondolatok, lámpaláz...stb.) nem foglalkozik vele, elintézi azzal, hogy változtassak magamon, illetve, hogy mindent csak bebeszélek magamnak. Sokszor gondolok öngyilkossággal kapcsolatos dolgokra, de egyenlőre még teljes mértékben tudom, hogy nem tenném meg. De ijesztő, mert a jövőben, ha ez a helyzet nem változik, nem tudom mire lennék képes...

Szánalmasnak érzem magam, a barátaim már kezdenek elhagyni és őszintén nem tudom, hogy mihez kellene kezdenem. Tanácstalan vagyok és magányosnak érzem magam.


18/L



2019. okt. 22. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
18 éves vagy, cselekvőképes felnőtt, senki engedélye nem kell ahhoz, hogy orvoshoz menj a problémáiddal. Háziorvos ad pszichiátriára beutalót.
2019. okt. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Remélem tudod, hogy ezeket a szörnyű gondolatokat a depresszió okozza, semmi alapjuk nincsen. A jövő ijesztő tud lenni ilyenkor, de, egyszer el fog érkezni, szembenézel vele, és még ha nem is úgy alakul, ahogy szeretnéd, rengeteg időd lesz korrigálni.

Ha nem keresed mások társaságát, én azt nem nevezném akaratlannak. Kérdés, hogy ha magányos vagy, miért nem beszélgetsz velük?

Mindenesetre szerintem is jót tenne neked egy pszichológus. Tanácsot is adna, magányon is enyhítene kicsit.

2019. okt. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem ír fel gyógyszert, nem orvos, viszont ha profi jó önismeretre tanít meg és olyannak kell elfigadnod magad, amilyen vagy. Amennyiben az általános életvitel nehezedre esik, gyógyszer segít abban, hogy könnyebbé tegye az életed(mivel ezek a gyógyszerek, antidepresszánsok, alkalmi nyugtatók, altatók nem tökéletesek.)
2019. okt. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképp voltam, bár én nem akartam öngyilkos lenni. Nekem a pszichológus segített. Gyógyultnak még nem mondanám magam, de a szorongásom lényegesen csökkent, kicsit jobban érzem magam. Ha gondolod, írhatsz nekem, és kibeszélheted a gondjaidat, ha tanácsot nem is feltétlenül tudok adni, legalább megkönnyebbülhetsz.


17/l

2019. okt. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem mindenképpen pszichiáterhez kellene fordulnod a problémáddal, mert gyógyszeres kezelés nélkül nem valószínű, hogy sikerül kijönni ebből az állapotból.
2019. okt. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Neked kell tenni ellene. Biztos van olyan az osztályodba aki nem anyira flegma,hanem normális kicsit csendesebb. Próbálj vele barátkozni.Mond el a próblémád röviden és hogy segítsen.


(Az elejét olvastam.nem olvastam végig)

2019. dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiátria nem helyes út, mert a pszichiáterek elnyomó személyek. Valóban gyógyszerrel nem lehet lelki problémát kezelni. Pszichológus a lelki problémák megoldásában tudnak segíteni. Segítenek a lelki okok feltárásában. Valószínű szeretethiányod van. Szeresd magadat, fogadd el Önmagad!

Sok sikert kívánok az önismerethez!

2020. jan. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!