Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Parnassan nevü antipszichotiku...

Parnassan nevü antipszichotikumról le lehet jönni? Mert most tartok 1,25 mgamnál de olyan tüneteim vannak hogy erős irritáltság /sérültség érzés bizonytalanság érzet. Szenvedek. Vissza kell hogy növeljem 2,5-re

Figyelt kérdés
2020. febr. 16. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Eleve lehetetlen lejönni róla de amúgy tilos is.
2020. febr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi van?
2020. febr. 16. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Én szedtem egyszer. Amúgy semmi bajom nincs, de egy elég durva lelki traumán mentem végig akkoriban, felkerestem egy pszichiátert és az Parnassant írt fel, 7,5 mg-ot.


Kb. egy hónapig szedtem, majd úgy döntöttem, erre nekem nincs szükségem. Egyik napról a másikra abba hagytam. Utána két hétig egyáltalán nem tudtam aludni, csak bámultam a plafont éjszakánként és kattogott ezerrel az agyam. Aztán szép lassan javulni kezdett a helyzet és végül megszünt minden elvonási tünet. De az első hetekben kb. egy kialvatlan zombi voltam.


Nem ajánlom, hogy bárki utánam csinálja, főleg ha komoly oka van annak, hogy szedni kell. Mindenképp az orvossal kell konzultálni inkább és betartani az ő utasításait, hogy jöjjön le róla az ember. Én elég drasztikus megoldást válaszottam.

2020. febr. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én csak fokozatosan merném elhagyni.
2020. febr. 17. 11:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, nem szabad azonnal abbahagyni, mert még epilepsziás rohamod is lehet.
2020. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én hiába tartottam be, hogy fokozatosan csökkentettem az adagot, mègis jött az elvonàsi tünet. Màr egy hete nem alszom.
2022. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!