Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki szedett már Tiapridalt?...

Valaki szedett már Tiapridalt? Gyakran okoz mellékhatást?

Figyelt kérdés

2020. febr. 19. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A betegtájékoztatót ki dobtad? Abban számszerűsítve vannak a mellékhatások.
2020. febr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már szedtem. Kell egy két hét mire megszokod, addig lehet, hogy egy kicsit kótyagos leszel tőle.

Én eleinte 50mg reggelt, meg 100mg este szedtem, aztán emelték 3x 100mg-ra. Tiszta kóma voltam tőle, és nem múlt el hetek múlva sem, szóval befejeztem.

2020. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Természetesen elolvastam, csak azért kérdezem mert megint más amit leírnak oda elővigyázatosságból és megint más amit a való tapasztalat mutat.


Szorongásból adodó izomfeszülésre és tic szerű tünetre kaptam.

2020. febr. 19. 19:46
 4/7 A kérdező kommentje:

Én nekem csak este kell negyed szemet szednem. 25 mg

Próbaként. Ha nem válik be akkor elhagyhatom.

Te mire szedted?

2020. febr. 19. 19:47
 5/7 anonim ***** válasza:
25mg elég kis adag, nem kell aggódnod különösebb mellékhatások miatt.
2020. febr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az izomfunkciók rendberakása végett esett a választás erre, mert a benzo típusú nyugtatok is hatnak az izomra, de én azt az azzal járó tompító érzést nem bírom elviselni. Tehát ez egy alternatíva úgymond, majd elválik.

Csak kicsit olyan rémisztő, hogy antipszichotikum. De azt mondta a doki, h ez kispotenciálú szer, elég lightos és nagyon régóta forgalomban van és biztonsággal szedhető hozzászokás nélkül.

És még Spitomint kaptam.

2020. febr. 19. 20:03
 7/7 A kérdező kommentje:

és milyen gyorsan kezd el hatni? kell pár nap míg kifejti a hatását?

Nehezen elhagyható egyébként?

2020. febr. 21. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!