Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagyok képes arra, hogy...

HKO123 kérdése:

Nem vagyok képes arra, hogy befejezzek egy egyetemet?

Figyelt kérdés

Az apám konkrétan azt mondta fogjam fel, nekem erre nincs kapacitásom, nem vagyok képes befejezni egy egyetemet és fölösleg is, nem leszek semmivel se több, nem érti miért akarom, hülyének néz. Szerinte nincs hozzá idegem, képességem. Gyenge vagyok és nem ez a sorsom.

Tény, hogy idegeskedem, és első nekifutásra egy nyelvvizsgám se biztos, hogy sikerült, de a környék egyik legerősebb iskolájába tartok 5-ös átlagot, tanárok szeretnek, versenyekre járok, több nyelvvizsgám is készülőben van és iskola mellett igyekszem dolgozni itthon és edzeni is, több dologra figyelni. Őszintén, szinte biztosra tudom, hogy apu elrettentés miatt mondta, mivel jobban szeretné, ha itthon maradnék a családi állattenyésztést és földművelést végezném és nem kellene finanszíroznia az egyetemet. Csak az a baj, mint önbeteljesítő jóslat, Pygmalion-effektus, én el is hittem... Pedig nem akartam tényleg. Oda jutottam, hogy az eddigi részlet életcélom, az egyetem elérhetetlennek és értelmetlennek tűnik. Kinyitom a tankönyvet és nem megy semmi. Sírnék, hánynék, meghalnék. Nem megy. Kezdem azt bemagyarázni magamnak, azt hinni, hogy igaza van... Nekik sincs iskolájuk, ezért nekem se menne. Viszont gimiben tanulok, muszáj lenne menni tovább valahova. Oltári égés lenne. Nem akarom ennyivel feladni. Hogyan hozzám vissza a motivációm és győzzem le a kétségeim?

S.O.S 17L



2020. febr. 19. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Befejezni? Még el se kezdted! Ugyan, honnan tudja apád, mi lesz?
2020. febr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De egy rohadem az apad. Ilyet az ellensegeinknek nem mondunk, nem a sajat lanyunknak. Igazi kis Genyolada
2020. febr. 20. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
"környék egyik legerősebb iskolájába tartok 5-ös átlagot, tanárok szeretnek, versenyekre járok, több nyelvvizsgám is készülőben van" nem hinnem, hogy az egyetemistak butabbik felebe lennel akkor
2020. febr. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pardon, feleben. Latod, pedig nekem is sikerult elvegeznem...
2020. febr. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem konkrétan nem mondta ki a nevelőapám, de éreztette velem, hogy szerinte nem vagyok képese elvégezni az egyetemet, milyen nehéz ott, embertelen, amit művelnek a hallgatókkal ezen a szakon, szintén még mikor el sem kezdtem. Megtette a hatását, nagyom stesszeltem miatta.

Nem buktam ki, viszonylag jó eredményeim vannak és egyáltalán nem csúsztam. Ne foglalkozz azzal, aki ilyeneket mond, valószínűleg nem ő lesz az egyetlen. Mutasd meg neki, hogy nincs igaza :)

2020. febr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Menj egyetemre és tanulj.
2020. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahhh, nincs kedved fatert cserélni véletlenül?


Enyémmel pont, hogy az a gond, hogy egyetemre zavarna, hogy legyen egy piacképes diploma a kezembe és érjem el mindazt amire ő nem volt hajlandó és nagyon nehezen tudja elfogadni, hogy nekem a kamionozás az álmom és ígyis kész szenvedés számomra a középiskola. Hogy a francba tudnék elvégezni egy normális egyetemet ha már gimis anyag is kifog rajtam? De nem érti meg...


Milyen jó dolgom lenne ilyen téren ha olyan apukám lenne mint neked😊


Egyébként ne add fel az álmod, ha egyetemre szeretnél menni akkor rajta, menj. Itt a saját jövőd a tét, ez nem általános iskola választás az óvodában, hogy oda iratnak be ahova nekik szimpatikusak. Mire odakerülsz, hogy érettségizel úgyis nagykorú leszel, saját magad dönthetsz szabadon a sorsodról aztán beiratod magad egy tetszőleges egyetemre. Nem kell kikérni senkinek a véleményét. Mindig azt az utat járd amit a szíved diktál, mert el lehet végezni olyan munkát is amit rád erőltetnek, de az hosszabb távon úgyis kikészít. És soha ne gondolkoztasson el, hogy az egyetem haszontalan, mert nem az. Egy diplomás sokkal többet keres mint egy szakmunkás ráadásul fele annyit dolgozik. Tanulj a saját jövődért. Te megválthatod a családot és kitörhetsz a szegényes, szakmunkás életmódból, nem kötelességed követni. Faternek meg vagy tetszik vagy nem el kell fogadnia. Nincs mese.

2020. febr. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!