Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham tüneteinek enyhítés...

Pánikroham tüneteinek enyhítése, hogyan lehetséges? 19/l

Figyelt kérdés

Idén érettségizem és pánikbeteg vagyok.

A gond,hogy nálam a rohamokat kiváltó ok,az emberek előtt való beszéd,felelés.

Eddig az összes tanár dolgozatot iratott velem,mert volt pszichiátertől felmentésem,de az érettségire nem kaptam meg,próbáltuk.🙁

Így a tanárok mondták,hogy szép lassan felelnem kell náluk is,hogy szokjam addig a helyzetet,ne ott legyen váratlan a dolog.

A legfőbb gond nem is a remegés,ájulásérzés,izzadással van,hanem a légszomjjal és a legrosszabbal, a szájszárazsággal..

Egyszerűen,ha kihívnak felelni az összes nyál elfogy a számból, és 2 szót nem bírok normálisan elmondani..

Ez ellen valami tipp,ha a többi nem is szünne meg?

Most csak 1-2tantárgyból felelek, de érettsegin 1 nap 4 tantárgy,ott kell nagy lélek erő.:(



2020. febr. 21. 19:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
De azt kene megtudni amugy, h mi jatszodik le ilyenkor a fejedben? Mire gondolsz? Mitol ilyedsz meg?
2020. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Generalizált szorongásom van mai azt jelenti,hogy mindig agyalok és ha valami megoldodik máris keresem a következő problémát.

Pl holnaptól már előre félek,hogy milyen feladatok lesznek,mi lesz ha semmit nem tudok,mi lesz ha elrontom és pofára esek..mi lesz a pánikroham jön rám meg ilyenek.

Ma vettem be 1 frontint de minimalisan ha segített,egyenesen sétálni nem tudtam úgy remegtem,kocogtak a fogaim a félelemtől holnap már másfél frontinnal inditok a 2 szemet még nem merem egyszerre.

2020. máj. 4. 15:40
 13/22 anonim ***** válasza:

Na, latod? Ezt mondtam. Jon a stressz es agyalsz. Nem is attol felsz amin gondolkodsz, az neked tok mindegy. Csak a stressz miatt tunik minden felelmetesnek. Agyalsz es agyalsz. Egyebkent elarulok par trukkot: a kognitiv terapia ami neked segitett az ugy nez ki, hogy:


Vannak tipikus gondolkodasi hibak. Ilyen peldaul az amikor megdicsersz valakit es o elharitja, hogy biztos csak tulzol. Ez peldaul amikor valaki figyelmen kivul hagyja a pozitivumokat. Na de ami neked kell az a katasztrofizalas. Amikor mar elore felsz es azt hiszed, h valami rossz fog tortenni: peldaul ha kihivnak felelni akkor beegsz. Ez mondjuk katasztrofizalas.

2020. máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Pedig ha belegondolsz: ma feltel olyantol ami nem kovetkezett be? Akkor mennyi az eselye, h ami miatt ma izgulsz holnap ugyan ugy nem kovetkezik be? Raadasul kicsit onsorsronto is a dolog, mert: izgulsz, nehogy elrontsd, de ha izgulsz akkor konnyebben elrontod. Erted. :D
2020. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#14 oont ez az hogy ma is ugy voltam vele hogy de jo ma szerencsem volt,de mivan ha holnap nem lesz? Es ha mondjuk holnap is szerencsem lesz majd bebeszelem h jajj de ha 2x volt 3x biztos nem lesz.

Pedig tényleg semmi okom nem volt félni nem volt nehez meg semmi de majdnem elajultam mar szedultem.

2020. máj. 4. 18:35
 16/22 anonim ***** válasza:
Hat mert a szerencsenek tudod be:D de nem a szerencse miatt nem nevetnek ki ha mondassz valamit, hanem mert nem bunkok ulnek a terembe. Vagy erted. Marmint mindenki mashogy latja a vilagot, csak valaki egeszsegesebben valaki meg kevesbe
2020. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Úgy kéne gondolkodni, hogy ha ma szerencsém volt, akkor holnap is lehet.
2020. máj. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Na milyen volt a matek?
2020. máj. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Túlizgultam ismét.

Magyar meglett 49 pont ha jól néztem.

A matek 15 körül van az eduline,nem hivatalos megoldások alapján😞

Matek szóbelim lesz biztosan.

Délután már hánytam is az idegességtől,nem fog menni.😞

2020. máj. 5. 19:39
 20/22 anonim ***** válasza:
Valérianat próbáltad?
2020. máj. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!