Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez betegség lehet? Nem szerete...

Ez betegség lehet? Nem szeretek tárgyakat birtokolni és tartalékolni, főleg olyat nem, ami nem szolgál azonnal 100 százalékban.

Figyelt kérdés

Néhány éve volt egy esetem, amikor megvettem egy nagyon rossz állapotú autót, és buktam rajta egy jelentősebb pénzösszeget. Az eset pillanatában annyira görcsösen meg akartam szabadulni ettől a problémától, hogy inkább jelentősen áron alul (még az állapotához képest is) eladtam 1-2 nap alatt, csak ne lássam a ház előtt.


Azóta vettem észre azt, hogy megutáltam olyan dolgokat birtokolni, ami nem szolgálja azonnal a javamat.

Pedig előtte nagyon sok szép régi dolgot gyűjtögettem, de a fenti eset után eladtam egy csomó mindenemet, amit nem használok napi szinten.

Pl. Vettem egy hatalmas parafatábla szerű képkeretet, ami nagyon jó áron volt, és tökéletes volna képek kihelyezésére a nappaliba. De amikor nem tudtam rá képet kitenni megvásárlás után, rögtön visszavittem a boltba.

Előző hónapban vettem magamnak egy órát, de nekem egy apró kifogásom volt vele kapcsolatban (egy funkciója nem tetszett a százból), ezért azt is visszavittem a boltba.


Szóval azt látom, hogy más simán megveszi a tárgyait, és elkezdi őket használni, vagy ha éppen még nincs szüksége rá, félreteszi. Én eközben azon vacillálok, hogy tényleg kell-e nekem az a trendi valami, és sokszor inkább visszaviszem a boltba.


El sem tudom képzelni, hogy gyűjtögessek valamit, bélyeget, autókat, motorokat, és mindig arra gondolok, hogy ha meglátok egy gyűjtőt, hogy ez az ember hogy tud ennyi sz@rt felhalmozni, és mi lesz ezekkel a halála után.


Persze a hétvégi nagy bevásárlást nem viszem vissza, és egy telefont is simán megveszek, ha éppen szükségem van rá. :)

Mégis nekem furcsának tűnik a saját hozzáállásom ezekhez a dolgokhoz.


2020. febr. 23. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Mást pedig racionálisan akarnak ugyanerre nevelni, hogy csak a legszükségesebbeket birtokolja. Élelmiszerből érdemesebb lehet hosszabb távra vásárolni, de nem kell több, mint amennyit a fagyasztó bír.
2020. febr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Eleg fekete feheren gondolkodsz, az lesz a hiba szerintem. 1 apro hibaja volt csak az oranak. Az egyik vegletbol (mindent gyujtok) atestel a masik vegletbe (mindent eladsz). Ha mondjuk ugy gondolkoznal, hogy: ha az adott ora 100 funkcioja tetszik es 1 nem akkor az meg belefer abba az aranyba ami megtarthato es elfogadhato. Tehat mondjuk olyan termekkel semmi baj sincs meg ami csak 90%ban tetszik. E felett marad, ez alatt megy. Ez mar picit egeszsegesebb gondolkodas, hiszen igy olyan dolgokat is megtartassz amik alapvetoen hasznosak. Igy meg csak mindent ki fogsz dobalni, mert tokeletes ugysem lesz semmi.
2020. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!