Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is van negatív élménye...

Másnak is van negatív élménye pszichológussal/pszichiáterrel?

Figyelt kérdés

Borderline személyiségzavarral, depresszióval, szorongásos zavarral, OCD-vel vagyok diagnosztizálva. Ezt a pszichológusom állapította meg, aki nagyon aranyos volt. Ajánlott egy pszichiátrert (aki alátámasztotta az előzőeket), hogy gyógyszeres úton is kapjak kezelést.

Nagyon tisztelettel beszéltem vele, mindig normálisan viselkedtem. Viszont ő mindig nagyon lekezelő volt.Már azért kiakadt, hogy Doktornőnek hívtam és nem Főorvosasszonynak. Sokszor rámordított tök felesleges dolgok miatt pl. zavarta, hogy rajtam volt a kabátom, vagy túl közel ültem hozzá, nem tudta kiolvasni az aláírásom. Konkrétan úgy viselkedett velem, mint a kutyával, és nem tudom felfogni miért. Nem mertem vele egyszerűen megosztani semmit, hiába kérdezte, hogy hogy vagyok, csak annyit mertem mondani, hogy jól. Ha elkezdtem mégis mesélni neki, arra csak annyit mondott, hogy túldramatizálok mindent. Vagdostam is magam, meg is nézte a karom, és konkrétan le idiótázott. Egyszer megkérdeztem tőle, hogy mennyi idő után várható javulás gyógyszeres kezelés után, 1-2 hónap? És ő erre kiakadt, hogy mi az , hogy én szabom meg hogy mennyi idő múlva akarok javulni, én neki ne magyarázzak semmit, mert nem vagyok orvos, Ő az orvos, és ezt soha többet ne kérdőjelezzem meg. Pedig tényleg csak egy kérdést tettem fel, nem állítottam semmit. És ezt mind végighallgattam, még ezek után sem voltam tiszteletlen, pedig szerintem lehetett volna rá okom, és borderlineként eléggé nehéz is volt magam visszafognom, de mégis megtettem, és akkor is csak kaptam a savazást mindenért. Ráadásul Ő a helyi kórház pszichiátria osztályának vezetője, én nem tudom, hogy lehet ilyen ember ilyen pozícióban. Minden egyes alkalommal mikor voltam nála nagyon felerősödött az öngyilkossági hajlamom, a viselkedése miatt, és ahogyan lekezelt ok nélkül. Időközben otthagytam, kb 8x voltam nála, 6hónapja nem voltam, és ez azóta is bennem maradt, sokat álmodok ezzel, sokszor jut eszembe, sokszor elkap pánikrohamszerű érzés ha rágondolok.

Kíváncsi vagyok mással is történt e ilyen eset.

19/F



2020. febr. 24. 06:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 Mk Ultra/Monarch. Kap folyamatos bántalmazásokat,ezért kialakul ez a betegség. Mellette a depresszió és más betegségek hogy aztán elmenjen pszichiáterhez aki diagnosztizálja ilyen olyan betegséggel. Nevetséges. Hát persze hogy borderline,amikor folyamatosan bántották. Így alakul ki a legtöbb betegség.
2020. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Engem a legtöbb pszichiáter bántalmazott, amelyikkel csak találkoztam, a legtöbb ellen folyik a büntetőeljárás. Van, amelyik bezáratott a zárt osztályra, mert azt hitte, hogy hazudok neki, és így akarta megmutatni, hogy ő a főnök, és neki ne merjek hazudni, csakhogy nem hazudtam, valóban autista vagyok, csak ő nem hitte el, miközben állítása szerint ő az autizmusból írt szakdolgozatot... Mondtam, hogy ehhez a témához én is értek, beszélgessünk már róla (autizmus). Erről írok könyvet, valóban érdekelt ebben a témában a tudása. Ő meg: "-Hogy meri maga, egy pszichiátriai beteg, egy senki egy szintre helyezni magát egy orvossal?" Szó szerint ez hagyta el a száját. Én a Budapesti Műszaki Egyetemen végeztem, mérnöki diplomám van, nincs alacsonyabb végzettségem nála. Eleve kb. így kezdte a beszélgetést: - Mi a fenének jött ide? Ő a Péterffy Kórházban dolgozó Dr. Csont Eszter pszichiáter volt. Most büntetőeljárás van folyamatban az ügyben bántalmazás, személyi szabadság megsértése, stb-k miatt.

A Semmelweis Egyetem Pszichiátriai Klinikán meg a pszichiáterem kamu beutalója miatt előbb bezártak a zárt osztályra, majd kivizsgáltak. Rájöttek, hogy tévedés történt, a beutaló téves/hamis volt, de, mivel mást a zárt osztályra ok nélkül bezárni bűncselekmény, kitaláltak rám kamu diagnózist (átmeneti elmezavar), hogy valamivel lehessen magyarázni a bűncselekményüket, ne derüljön ki. A bírói szemle szerint mániás depresszió pszichotikus tünetekkel a diagnózisom, majd bezártak, idegmérget (lítium) adagoltak nekem akaratom ellenére (egészségügyi önrendelkezési jog megsértése), majd 1 nap után abbahagyták, mert nem is volt semmilyen tünetem, kivizsgáltak, arra a megállapításra jutottak, hogy nincs is mániás depresszióm (amúgy van, csak gyógyszermentesen tünetmentes), de, mivel a téves diagnózis miatt már a zárt osztályon voltam, azt hazudták, hogy nekem átmeneti elmezavarom lett, és épp csak addig a 7 napig tartott, amíg ők bezárva tartottak engem, ezért nem volt se előtte, se utána semmi tünete. Kb. 1 nap után jöttek rá, hogy tévedés történt, de további 6 napig tartottak fogva. Ez Dr. Szuromi Bálint volt, a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai Klinikáján. Másodjára a Péterffyben Dr. Csont Eszter ránézett a papíromra, ja, ez már volt a zárt osztályon, és nem szimpatikus nekem, így ráírta a papíromra, hogy a betegnek megint átmeneti elmezavara van (sosem volt), és az előző adatai szerint nem tűnik együttműködőnek, úgyhogy rám hívta a mentőt, és átszállíttatott az SE Pszichiátriai Klinikára, ahol Dr. Szuromi Bálint további 18 napig tartott fogva a zárt osztályon. Idegmérget, lítiumot adagoltak nekem, amiről rendelkeztem, hogy nem adagolhatják nekem, mivel tudom bizonyítani, hogy gyógyhatás nélküli idegméreg. Először egyébként azért záratott be Szuromi a zárt osztályra, mert orvosoknak írok könyvet, miközben nem vagyok orvos (a magánélet szabadságához való jog megsértése). Most büntetőeljárás van folyamatban a pszichiáterekkel és csatlósaikkal szemben.


Az akut és átmeneti pszichotikus zavar a jolly jokerjük, bárkire ráírhatják, nincs következménye (nem vonják őket ezért felelősségre), bezárhatnak vele a zárt osztályra, stb., miközben semmit nem tettél, és alapbetegség sem kell hozzá. Szerencsére voltak tanúim, ezért megindult az összes pszichiáter ellen a büntetőeljárás.


Az orvos lenézi a betegeit általában, a pszichiátereknél ez alap. Ő az Isten, Te a senki. És, ha nem vagy szimpatikus, akkor az egészségügyi adataidat is hamisítják, valamint idegmérget, lítiumot használnak gyógyszerként, mivel nem értik a hatásmechanizmusát. A pszichiáter önmagát tartja az etalonnak, miközben a gondolkodásuk sablonos és erősen zavaros.

2023. jún. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!