Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 4 éve jártam pszichiáterhez!...

4 éve jártam pszichiáterhez! Szerintetek fogadna újra?

Figyelt kérdés

Leépítettük a gyógyszereket majd fokozatosan egyre kevesebbet jártam hozzá. Pontosan 4 éve mondta, hogy abbahagyhatjuk a kezelést. Szorongás, szociális fóbia és önértékelési problémák miatt jártam. Akkor teljesen jól is voltam múltév októberig. Akkor halt meg Anyukám. Azóta ismét elkezdtem félni az emberektől. Először a temetés miatt nem mentem be dolgozni majd eljutottam oda, hogy a munkatársaim között remegni kezdett újra a lábam és nem tudtam gondolkodni. Alig merek elindulni a munkába, félek hogy lenéznek, kinevetnek engem, stb. Egy rakás szerencsétlenségnek érzem magamat.


Szerintetek ha felhívnám holnap azt aki régen kezelt akkor fogadna vagy elzavarna? Meg merjem próbálni felhívni? Nem égek be előtte azért mert visszaestem? Apám azt mondja, hogy már csak azért se vállalna el szerinte, mert bebizonyosodott hogy nem ér semmit a terápiája, mivel visszaestem. Szerinte csak simán szedjem össze magam. El kéne mennem bevásárolni is (egyedül élek) de félek előre emberek közé menni.


2020. jan. 20. 17:42
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Miért ne fogadna? Ha valakinek kiújul a körömgombája, akkor el kell zavarni vagy micsoda? Dehogy!


Nem égek be előtte azért mert visszaestem?

Nem. A szülő temetése extra teher.


Apám azt mondja, hogy már csak azért se vállalna el szerinte, mert bebizonyosodott hogy nem ér semmit a terápiája, mivel visszaestem.

Édesapád nem az empátia szobra. Ne hallgass rá orvosi tekintetben! Menj vissza ehhez vagy másik orvoshoz!

2020. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Ha máshova tudok csak menni akkor az hogy működik? Mert a régi orvosomnak olyan dolgokat mondtam el (pl hogy zaklatott a szerencsére meghalt nagyapám) amiket nem akarnék egy vadidegennek újra elmondani. Azóta se tudok róla beszélni. Ilyenkor átküld valami leiratot rólam a régi orvos? Vagy minden újra indul? Azt nem szeretném.
2020. jan. 20. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Keresd fel a dokit.


" nem ér semmit a terápiája, mivel visszaestem."

Apukád logikája nem a legkiválóbb, de nem szeretném őt szidni. Ebben most nincs igaza.

2020. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1) édesapádra ne hallgas, ő nem pszichológus/pszichiáter. az én apám is így áll hozzá ezekhez és kénytelen voltam ráébredni hogy bár egy okos ember, a mentális problémákkal kapcsolatban a végtelenségig egyszerű anyjára (nagymamámra) ütött (értsd. szerinte nincs depresszió meg kényszeres szorongás, ezek kitalált dolgok és minden “pszichomókus” csak sarlatán)

2) miért ne fogadna? tisztában volt vele hogy bár hatott a kezelés benne van a pakliban hogy vmilyen traumatikus sokkhelyzet újra előidézheti a problémákat. egy szülő elvesztése egy ilyen helyzet. ha ezeket elmondod neki biztos nem fogja azt mondani hogy nem kíváncsi rád

2020. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!