Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csinálnak ilyet a szoc fóbiáso...

Csinálnak ilyet a szoc fóbiások? Mit éreztek?

Figyelt kérdés

Van egy kedves lány, extrém zárkózott és kb azt csinálja, amut mond neki a másik. Pedig nagyon szép, meg kedves. Szeretnék vele barátkozni, de már 23 éves és életében nem csókolózott fiúval!

Mindig hívom beszélgetni, de nehezen nyit, meg látni, hogy nem tud kibontakozni a személyisége, egy idő után unatkozom mellette és kényelmetlenül érzem magam. Kicsit monoton a beszéde, sokat mosolyog, és meg akar felelni mindennek, amit mondok.

Hogyan tudnék segíteni neki, ugyanis ha elhívom valahová, olyan nehezen beszél az érzéseiről, szinte zéró átérzessel, mintha betanult lenne és csak azt várja, hogy én beszéljek. Megijed, ha hozzáérek, a múltkor suliban megigazítottam a garbóját és totálisan feszült volt, gondoltam oké, akkor nem csinálok többé ilyet.

Hogyan segítsek úgy rajta, hogy ne érezze magát kenyelmetlenül? És közben nyisson. Ha hívom programokra néha lemondja.

Ti, akik hasonlót éreztek, mit vártok el a másik embertől?


2020. márc. 4. 02:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha még sose beszéltetek ilyen lelki problémákról, nem tudom miképpen venné, ha hirtelen erre terelnéd a szót. Én is így éltem életem nagy részét, illetve hasonlóan. Lelkileg elég borzasztó ez az állapot. Én egyébként feltétlen, önzetlen elfogadást vártam volna, mindig attól féltem, hogy "majd ettől meg attól az ismerőstől is megkapom az elutasítást vagy helytelenítést", ami be is következett. Tudom: magamat se fogadtam el.

Nehéz, nagyon nehéz. Önmagának kellene megtalálnia a választ erre, mert ha mindig elnyom mindent a másoknak való megfelelés érdekében, sose tudja mi a jó neki, az is lelki problémákat fog indukálni egy idő után. Nem tudja majd ki ő valójában és mit akar. Elképzelhetőnek tartom, hogy lelkileg bántották és fél az újabb sérülésektől, elutasítástól, persze nem tudhatom. Nem tudhatom azt se, mennyire érdemes (érdemes -e egyáltalán) mondani és ajánlani neki valamit ezzel kapcsolatban. Ha valaki e témát megemlíti neki, nem lehet tudni mit és hogy reagál, lehet hogy nyitottabb lesz, lehet megijed és megszakít minden kapcsolatot az illetővel, lehet hogy tagadja... Teljesen személyfüggő.

Itt lehetnek jó tippek:

[link]

2020. márc. 4. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez az o harca. Csak kenyelmetlen lenne neki, ha raeroltetned a segitseged. Szerintem tamogasd es legy vele kedves, ennyi akit tehetsz. Hidd el, sokszor ez tobbet segit mindennel
2020. márc. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, én majdnem ugyanilyen vagyok, csak mosolyogni sem szoktam. :D Engem zavarna, nagyon is zavarna, ha erőltetnél dolgokat. Az a baj, hogy így nehéz tanácsot adni, mert nem tudjuk, hogy mivel állunk szemben. Ha csak "sima" szocfób, akkor bár nem mutatja, de vágyik azért a társaságra. Viszont létezik például a skizoid személyiségzavar, ha esetleg ebben szenved, akkor halott ügy, mert soha nem fogod érdekelni. Ezer dolog lehet ez, akár autizmus is, szóval ez így nehéz. A legjobb lenne, ha őt kérdeznéd meg nyíltan, hogy szeretne-e veled lenni, vagy csak időt kér, vagy ilyesmi.
2020. márc. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy abban szenvedne és azt se hinném, hogy laikusként a neten olvasottak alapján diagnosztizálni kellene bárkit.
2020. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak lassanként közeledhetsz hozzá, sok türelemmel. Csak nehezen és lassan fog feloldódni.
2020. márc. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!