Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor fogják megérteni az...

Mikor fogják megérteni az emberek hogy aki függő az örökre függő is marad?

Figyelt kérdés

Tehát ha valaki keményen drogfüggő, az soha nem fog tudni leállni. Hiába is bírja ki sziszegve pár napi - pár hétig - mert bármikor visszaeshet. És vissza is esik mert ez egy megnyerhetetlen harc. Egy sziszifuszi küzdelem.

El kell fogadni hogy aki így belecsúszott az menthetetlen. Az államnak belövőszobákat kéne üzemeltetni hogy mondjuk a drogos lenyom egy napot a gyárba - és ott ingyen belövik egy adaggal. Sőt ingyen is drogot kéne adni a függőknek, hogy nem bűnözzenek, mert azzal mindenki jól járna.

Vagy olyasmit mint az eutanázia hogy adnának nekik pl heroint hogy aranylövést tudjanak csinálni, és befejezni itt a szenvedést. Mivel a drogfüggőség is egy gyógyíthatatlan betegség...



2020. márc. 6. 14:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

# 10

Ha nem is tudsz tiszta maradni az a lényeg, hogy minnél kevesebbszer legyél belőve a hátralevő életedben.

2020. márc. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

# 11

Oké. Én is erre törekszem.

2020. márc. 6. 14:35
 13/23 A kérdező kommentje:
Csak a nagy harcot adtam fel. A háborút amit soha nem nyerhetek meg...
2020. márc. 6. 14:36
 14/23 anonim ***** válasza:

A “kivétel erősíti a szabályt” amúgy egy hibásan használt és fordított mondás. A kivétel pont, hogy gyengíti a szabályt. Ha 1 ember meg tudja csinálni, akkor többnek is sikerül, de nyilván nem mindenkinek.


Kértél segítséget szakembertől? Mert nekem nem úgy tűnik. A legtöbb függő nem is akar leszokni, sem változtatni az életén, azért nem sikerül nekik, mert gyengék. Meg kell dolgozni azért, hogy tiszta legyél, ez egy életen át tartó munka, és ez csak akkor megy, ha akarod is.

2020. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

# 14

Voltam már több addiktológián, sőt 2 hetet rehabon is. Viszont mivel egész életembe egyedül voltam, főként ezért nem tudok együtt lenni másokkal pl rehabon.

Szóval most úgy érzem inkább egy hajléktalan, kilátástalan életet, és a halált választom mint hogy küszködjek a rehabon - ami ugye amúgy sem valószínű hogy segítene.

Igen sok munka lenne, küzdelem önmagammal, és amúgy is ezt csinálom már egyedül évek óta. Hát elfáradtam, elég volt. Elég volt hogy 100 x akartam leállni, és 101.ed szerre is újra belőttem magam.

Azt értettem meg hogy ez a kűzdelem felesleges.

Amit nem nyerhetek meg!

Inkább pihenek kicsit, és nem harcolok. Majd csak vége lesz. Ha meghalok akkor egészen biztosan.

2020. márc. 6. 14:59
 16/23 anonim ***** válasza:

Igazad van, a rendszer hibás. Egy elbsztt rendszerben élünk, és erről nem mi tehetünk! Viszont a mi felelősségünk rendbe tenni magunkat, azt, amit a rendszer és a körülmények elkrtak. A te felelősséged a helyzetből kihozni a legjobbat, ehhez pedig meg kell bíznod magadban. A bizalomhiány és fekete-fehér gondolkodás, plusz a függőség lehetnek a borderline tünetei. Én elsősorban azt kezelném egy bentlakásos klinikán.

Gondolj bele, hogy egyszer szerelmes leszel, de úgy igazán. A szellemi, metafizikai érzés képes felülírni a heroinos élményt. Keresd ezt, keress egy embert, akiben ezt megtalálhatod. Akivel küzdhetsz. Ne add fel.

2020. márc. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majd igyekezni fogok ;)
2020. márc. 6. 20:15
 18/23 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy lehet, hogy gyógyíthatatlan betegség a függőség, de szinten tartható. Olyan mint a cukorbetegség, ha szedi a gyógyszerét rendben van. Na de te pont hogy megölni fogod magad ha nem kérsz segítséget.
2020. márc. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én próbáltam elég sok mindent, gimis éveim végén naponta szívtam, de volt ott eki is, speed is, herbál stb. Semmi komolyabb problémám nem volt leállni, azóta (5 éve) így max pár havonta elmegy egy gramm fű azt cső.


Nem feltétlen igaz amit írsz.

2020. márc. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, probáltad már valaha a heroint? Az nagyon nem thc.
2020. márc. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!