Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pszichiátriai, vagy...

Milyen pszichiátriai, vagy mentális betegség lehet az, ha minden változástól, újtól betegesen fél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2019 november vége óta beszélgetek, ismerkedek egy hölggyel - ő 26, én 29 - és elmondása szerint mentálisan nincs minden rendben vele.

Betegesen fél minden változástól, így a párkapcsolattól is. Ha bármit kell változtatni, inkább a jól bevált dolgokhoz ragaszkodik, és nem mer semmi újat kipróbálni, meglépni. 4-5 alkalommal mert találkozni velem, és ez, elmondása szerint hatalmas eredmény. Másokat hamarabb lepattintott.

Egyébként egy gyönyörű, csinos, és ráadásul intelligens lányról van szó, számomra roppant szimpatikus tünemény, igen, még így is.

Szeretnék tisztán látni, és utána olvasni, mivel jár ez számára, és számomra, hogyan tudok én segíteni neki, hogyan lehetne gyógyítani, milyen mentális, mentálhigiénés állapot ez, milyen típusú szakemberhez kellene fordulnia - mentálhigiénés szakember, pszichológus, pszichiáter?

Köszönöm szépen a segítséget!



2020. márc. 8. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj, hogy te raaldozod az időd energiát, esetleg pénzed, kigyógyul, és olyan hamar lepattint, hogy csak lesel.

Kinyílik. A világ előtte,és hamar elfelejt.


Kérdésedre,simán egy pszichológushoz küld el.

2020. márc. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem hinném, hogy kitesz egy mentális betegséget. Inkább csak van egy dolog, ami megnehezíti az életét.
2020. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szamo77db ***** válasza:
Én sem szeretem a hirtelen változásokat, a váratlan dolgokat. Olyankor nem tudok megfelelően reagálni. Lehet, hogy ő is így van vele.
2020. márc. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat!

Várom a többit is. Minél több nézőpont, annál nagyobb esély, a megoldásra.

Közben egy ismerősömmel is tárgyaltam, neki ez jutott az eszembe: [link]

2020. márc. 10. 18:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak autista. Ha nem, kizárt, hogy ez pszichiátriai szakterület lenne, egy sima - klinikai szakpszichológus által végzett - egyéni terápia segítene rajta. Lehetnek mögötte tök egyszerű dolgok is, pl. kisbabakorban elvált szülők, gyerek hol itt hol ott, sok költözés kisgyerekként, amikor a legfontosabb a stabilitás, biztonságos otthon témaköre stb. Diagnosztizálni - különösen laikusként - kifejezetten káros.
2021. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!