Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem értem sokan miért szaladna...

Nem értem sokan miért szaladnak pszichiáterhez meg pszichologushoz ha valaki azt mondja meg akarja ölni magát?

Figyelt kérdés
Mindenki ugy csinálja az életét ahogy akarja.
2020. márc. 11. 16:45
1 2
 1/14 alletta ***** válasza:
100%
közvetlen hozzátartozód, vagy akit nagyon szeretsz ezt mondaná neked, te minimum nem ijednél meg?
2020. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én megérteném.Azt mondanám hogy az ő élete.Nyilván nem bátoritanám rá.Esetleg elmondanám neki hogy ez végleges döntés és másokra is hatással lehet a dolog.
2020. márc. 11. 16:58
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Azért mert nem akarnak meghalni csak figyelemre vágynak. Aki meg akarja tenni megteszi. Akármilyen tudatállapotban is. Képes dönteni.
2020. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azért mondom ezt mert saját tapasztalat. És nem csak én vagyok egyedül így ezzel.
2020. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utolsó jól mondja sajnos.
2020. márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Mert az emberek álszentek és amiért ők maguk nem merik megtenni, mert mindennél jobban rettegnek a haláltól, irigyek rád, amiért te legalább gondolatilag eljutottál oda, hogy nincs semmi értelme az életnek.


És amiért nincs eutanázia, a legtöbben még halálukkal is csak kárt okoznak a társadalom számára.

2020. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hogy okoz kárt valaki a halálával a társadalomnak?
2020. márc. 12. 15:13
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Ha kiderül, hogy rákos vagy, akkor miért rohansz egyből az onkológiára? Ha náthás vagy miért mész el a háziorvoshoz? Ha fáj a fejed miért veszel be csillapítót?

Emberek, könyörgöm, kérem, értsük már meg, hogy a mentális betegség egy BETEGSÉG, ami azt jelenti, hogy az illető elméje BETEG, ugyanaz, mint egy influenza vagy egy tüdőrák. Ennek a betegségnek az egyik TÜNETE az öngyilkosság. Orvosi kezelésre szorul. Igazából csak az nem bírja ezt elfogadni, aki sosem érezte még azt a mentális poklot, amit pl egy igazán súlyos depresszió okoz. És bocsánat, de ki...tt butának kell lenni ahhoz, hogy valaki a 21. században még mindig ott tart, hogy "ó, csak a figyelmet keresi!" Kicsit fogjuk már fel, hogy nem biztos, hogy a régi, 1000 éves felfogás a helyes.

2020. márc. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

Közvetetten úgy, hogy mikor termőre fordulna az, amit az állam ráköltött az adófizetők pénzéből (CSOK, iskoláztatás, EÜ, diákkedvezmények), még azt a minimálbéres adóbevételt + a jövedelme utáni költésekből származó 27% áfát sem csorgatja vissza, hanem simán csak meghal. Rosszabb esetben a minimális vagyonát a család vagy akiknek tartozik, azok kapják és az állam költsége a tepsi meg a szociális temetés.


Közvetlenül pedig úgy, hogy a barom beugrik a metró vagy a villamos alá, ezzel sokezer ember elkésik munkából soktíz meg végignézi, ahogy recseg-ropog a tetem csontja a kerekek alatt. A vezető meg talán poszttraumás stresszt hordoz majd évekig. Ugyanez az autópálya felüljáróknál. Ha csak egy tízemeletesből ugrik le, akkor talán csak 1-2 ember fogja végig nézni. Aztán magyarázhatod a 6 éves gyerekednek, hogy a bácsi/néni miért fekszik a betonon és mi az a piros folt alatta.


Mindenkinek jobb lenne, ha kontrollált keretei lennének. Normális országokban ezt már belátták: [link]

2020. márc. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Emberek, könyörgöm, kérem, értsük már meg, hogy a mentális betegség egy BETEGSÉG, ami azt jelenti, hogy az illető elméje BETEG, ugyanaz, mint egy influenza vagy egy tüdőrák. Ennek a betegségnek az egyik TÜNETE az öngyilkosság. Orvosi kezelésre szorul. Igazából csak az nem bírja ezt elfogadni, aki sosem érezte még azt a mentális poklot, amit pl egy igazán súlyos depresszió okoz. És bocsánat, de ki...tt butának kell lenni ahhoz, hogy valaki a 21. században még mindig ott tart, hogy "ó, csak a figyelmet keresi!" Kicsit fogjuk már fel, hogy nem biztos, hogy a régi, 1000 éves felfogás a helyes."

Miért lenne valaki beteg aki ugy dönt hogy racionális megfontoltságból véget vet az életének?Én éreztem a mentális poklot mégse gondolom hogy én lennék a nem elfogadó.Inkább te nem fogadod el hogy mindenki azt csinál az életével amit akar.

2020. márc. 12. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!