Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos mentális problémám lehet?

Súlyos mentális problémám lehet?

Figyelt kérdés
Előre szólok hogy szerintem nagyon hosszú lesz. Kezdem az elejétől. Tavalyi évben volt nekem a felvételi gimnáziumba, ami nem sikerült, és áprilisban megtudtuk, hogy nem vettek fel sehova, mivel rossz lett a központim, pedig ötös tanuló voltam.. na mindegy! Utána kunyerálni kellett más iskolákba, hogy valahova felvegyenek. Találtunk is ilyet elég hamar. Szerencsém lett, hiszen gimnáziumi képzés volt. Úgy gondoltam, hogy akkor tök jó lesz minden, nem is rossz a helyzet. Szeptemberben elkezdödött az új suli. Az első naptól fogva olyan rosszul éreztem magamat ott, mint soha életemben. Az a tudat, hogy nem vettek fel oda ahova akartam, ahova a barátaim járnak, a “menő” suliba, egyszerűen megölte az idegeimet. Súlyos depresszióba estem, a nap elejétől a végéig folytott engem az ideg, az órákon nem is tudtam figyelni, a belső gondolataimat hallottam csak. Ekkor a szüleimmel megbeszéltem a helyzetet, hogy valami nem stimmel. Ők jól fogadták, azt mondták hogy akkor próbáljam meg újra a felvételit másik iskolába Januárban. Ez így is lett, és elég jól sikerült. Viszont azóta pedig az apám elhgyott minket, akit születésem óta velünk lakott. Ez mégegy darabot letört belőlem, ami miatt már élni se akartam. Most itt vagyok Márciusban, hogy már csak 3 hónap és mehetek, de úgy gondolom, hogy maradandó súlyos mentális problémáim vannak, amitől szenvedek de nagyon. Valamint elég durva paranoia is jellemző rám ez az iskola óta, olyan hülyeségek tépik az idegeimet hogy mi lesz ha nem ENGED EL AZ IGAZGATÓ, vagy hogy nem vesznek fel, amikor jól tudom, hogy jó felvéteilit írtam. Egyszerűen 6 hónapja én magamra se ismerek, és csak szenvedek, szenvedek, é szenvedek legbelül. Na most szerintetek mi lenne nekem a következő lépés? Pszichiátria? Vagy mit csináljak?

2020. márc. 12. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

"azóta pedig az apám elhgyott minket, akit születésem óta velünk lakott. Ez mégegy darabot letört belőlem, ami miatt már élni se akartam. Most itt vagyok Márciusban, hogy már csak 3 hónap és mehetek, de úgy gondolom, hogy maradandó súlyos mentális problémáim vannak, amitől szenvedek de nagyon. Valamint elég durva paranoia is jellemző rám ez az iskola óta, olyan hülyeségek tépik az idegeimet hogy mi lesz ha nem ENGED EL AZ IGAZGATÓ, vagy hogy nem vesznek fel, amikor jól tudom, hogy jó felvéteilit írtam. Egyszerűen 6 hónapja én magamra se ismerek, és csak szenvedek, szenvedek, é szenvedek legbelül. Na most szerintetek mi lenne nekem a következő lépés? Pszichiátria? Vagy mit csináljak?"

Beszélj a szüleiddel. Meséld el nekik, hogy mi újság, mióta az apád dobbantott. Kérd a segítségüket.

2020. márc. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából annak már 4 hónapja hogy elment, de nem tudom feldolgozni. Ha részekre bontjuk akkor nagyjábol a rosszullétemet 60%ban az iskola teszi ki, 30% hogy elment apám, és 10% hogy irigy vagyok azokra a barátaimra, akik a jó iskolába járnak.
2020. márc. 12. 21:09
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

1. Szülők.

2. Iskolapszichológus.

Semmi okod azt hinni, hogy súlyos mentális problémád van. Sűrű az életed, és nem sikerült még feldolgozni. Természetes jelenség. De nyugodtan kérj hozzá segítséget.

2020. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még annyi érdekesség, hogy az emlékező képességem is a nullát karcolja azóta. Egyszerűen nem emlékszek a decemberi síelésünkre.
2020. márc. 12. 21:16
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg mostmár barátaim sincsenek nagyon, mivel nagyon befordultam azóta, nem voltam senkire kíváncsi.. meg hát leszarnak, mert ők a jó közzösségben, a jó iskolában vannak.. na megint felidegesítettem magamat.. nem is akarok élni
2020. márc. 12. 21:18
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Ugyanmár. Foglalkozz most mással, tereld el a gondolataidat. Csinálj valami értelmeset, tanulj, olvass - vagy csinálj olyasmit, amit szeretsz. Majd a szüleiddel vedd elő a témát, meg a pszichológusoddal. És fogadd meg a tanácsaikat.
2020. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A barátaimmal szeretnék lenni, vagy közösségben, és jól érezni magamat, de lassan külön beutaló kell hozzájuk, mert minden nap van valami programjuk..
2020. márc. 12. 21:24
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Szia,

A fentiekhez még annyi, hogy próbáld könnyedén venni a dolgokat. Most már felvettek, olyan pedig nincsen, hogy nem engednek el.

Ne aggódj, aggodalommal semmit sem lehet megoldani. Inkább keress valami kikapcsolódást, amikor rádtörnek ezek. Sétálj, olvas, egyél valami finomat, imádkozz stb.


Sokan sajnos túl mennek ezeken a szülői válásokon, mint gyerek, de ne feledd, hogy végső soron, a szüleid is csak jót szeretnének. Szeretnek téged, ahogyan a barátaid és Isten is ott van. Igen néha az emberek elfoglaltak, de mindenkinek más-más dolga van és csak 24 óra van egy napban. Ha nincs idő, akkor az nem azért van mert nem lényeges, hanem mert most közbe jött más.

A tanulás és suli, stb. fontosak, de nem élet-halál kérdés, ráadásul még fiatal vagy. Érettségiig sok idő van, sok minden fog változni és tapasztalsz majd még. Próbáld mindenben és minden helyzetben a jót meglátni és legyél optimista. Hallgass nyugtató zenéket.

Nekem például ezek segítenek:

[link]

[link]

Szép áldott napot. Üdv.

2020. márc. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Miert nem ismerkedsz az uj osztalytarsaiddal? "Meno" suli. Elarulom, h az egyetemhez nem a meno suli kell, hanem a pontok. Ha meg nem akarez egyetemre menni akkor foleg nem fog szamitani. A gimnazium mar eleve van olyan szinvonalu, h ne kelljen szegyenkezned miatta. Amilyen gondolataid vannak azok nem paranoias gondolatok, hanem szorongasok. Konkretan katasztrofat gyartassz magadnak. Elfog engedni, nyugtasd meg magad ha ilyenek jutnak eszedbe. Szerintem te nagyon erosen szoronghatsz. Keress ra hatha igazak rad a tunwtek
2020. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát gyerekek.. én az égtől kaptam ezt az iskolai szünetet..
2020. márc. 13. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!