Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van bármi értelme pszichológus...

Van bármi értelme pszichológushoz, vagy hasonló segítő-tanácsadó emberhez fordulni?

Figyelt kérdés

Három dolgot tanultam pszichológusnál:

1. Baromira nem érdeklem sem emberileg, sem szakmailag. Csak ül és bólogat, néha még telefonozik is.

2. Ha nagyritkán mond is valamit, az is olyan, mintha betanult volna pár Nők lapja sabloncikket, amit bárki két perc kereséssel megtalál.

3. Jól keres.

Voltam dietetikusnál is, ő érdeklődőbb, segítőkészebb és kevésbé pénzéhes volt, de ugyanúgy csak olyan dolgokat ismételgetett, amiket bármelyik fogyózós újságcikkben elolvashatok.

Én elhiszem, hogy ezek az emberek sokat tanulnak az egyetemen, de a munkájuk során ennek semmi látszatja nincs. Azokról nem is beszélve, akik pár hónapos kamutanfolyam után coach, személyi edző, életmódtanácsadó stb. szerepben osztogatják a hasznavehetetlen tanácsaikat jópénzért. Az a véleményem, hogy ezekre az emberekre semmi szükség nincs, csak mások kishitűségén élősködnek, akikkel el tudják hitetni, hogy segítség kell nekik, mert egyedül nem tudnak semmit megoldani.



2020. márc. 16. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Rossz szakemberhez jártál. Keress jobbat. Attól, mert ő egy paraszt, nehogy azt hidd, hogy mindegyik ilyen.


Egyébként pedig az internet tele van pszichológiai szakkönyvekkel, cikkekkel, hanganyagokkal, könyvtárba is lehet menni, már ha a mostani helyzet miatt nyitva van egyáltalán.

2020. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
83%
Emberileg, szakmailag rossz szakemberhez kerültél. Keress másikat! Ennyi.
2020. márc. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát van olyan is. Akikkel én találkoztam, ezerszer jobbak.., mármint ehhez képest jók.
2020. márc. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

En adok neked ingyen tanacsot etrendhez es az eletedhez szivesen egyutterzesbol.


Az idiota pszichologusok nekem se segitettek. En olvastam rengeteg konyvet es sportolok sokat es vegre olyanna lettem,amilyen lenni akartam.

Mas munkam van,megelek belole.

2020. márc. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz járok. A legjobb döntés volt az életemben. Pont az ellenkezőjét érzem annak, mint amit a kérdésben leírtál: rendkívül tanult, művelt és intelligens emberről van szó. Szimbólumokkal dolgozunk, és az elmúlt hónapokban nem tudtam olyat mondani neki, amire ne tudott volna válaszolni, amit ne tudott volna valamihez kötni, amit ne tudott volna hozzám kötni. Ezt a tudást szerintem nem lehet egy tanfolyamon elsajátítani. Őt nem érzem pénzéhesnek, és ő megdolgozik a pénzéért.

Akihez járok, klinikai szakpszichológus, ami még az egyetem után 4 év tanulást és gyakorlatot jelent.

Én is ismerek olyat, aki az egyetemet és egy kétnapos (nem elírás!) tréninget elvégezve már szuper pszichológusnak tartja magát, aki mindent tud a párkapcsolatokról, a gyászról, az önismeretről, és még sorolhatnám. Ezért abból a szempontból egyetértek a kérdezővel, hogy nagyon oda kell figyelni, hogy kihez megy az ember. Szerintem vannak nagyon jó szakemberek, ahogy az én példám is mutatja.

2020. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!