Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet egy mentális betegség...

Ez lehet egy mentális betegség, vagy csak ilyen vagyok?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy nincsenek a való életben barátaim, egy online barátom van, akivel 2x találkoztam, és heti rendszerességgel általában felhívjuk egymást, és napi szinten chatelünk. Nehezen ismerek meg új embereket, és nem is vágyom erre. Főleg most mivel nincs iskola, nagyon jó kedvem van, mert utálnak az osztálytársaim, és most sokáig nem kell őket lássam. Nehezen kezdeményezek beszélgetést, ha valakit sikerül megismerni, pár héten belül elfelejt, vagy megutál, pedig mindig igyekszem kedves lenni. Sosem voltam szórakozóhelyen, egyszerűen taszít az egész. De a gond az, hogy én elvagyok így, nincs szükségem barátokra, örülök, ha egyedül vagyok, és az emberek meg sajnálnak engem. Ezért már úgy érzem, hogy velem van a baj, mindig hülyének néznek, hogy hogy bírom így, hogy nem vágyok társaságra, meg ilyesmik. Azt hiszik, hogy szomorú életem van, amikor így érzem jól magam. Azt szeretném kérdezni, hogy ez csak sima introvertáltság, vagy tényleg beteg vagyok, és ez nem normális? Rosszul esik, amikor emiatt bántanak, pedig én boldognak érzem magam.
2020. márc. 16. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy olyat, aki pár héten belül megutált, hogy mi zavarta a viselkedésedben. Nem hiszem, hogy mentális problémáid lennének, de egy pszichológussal esetleg elbeszélgethetnél.
2020. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az zavarta őket, hogy csendes voltam, unalmas, meg nem egyezett az érdeklődési körünk. Ez nem egyszeri eset volt, de mindegyiknél ilyesmi volt a probléma.
2020. márc. 16. 13:36
 3/5 robi1980 ***** válasza:

Elárulom neked, hogy éppen ilyen vagyok. :)

Nem csak a sulit utáltam, hanem már az óvodát is.

Még a családdal is akkor találkozom, ha muszáj. Gyerekkoromban is utáltam a családi összejöveteleket. Mikor mindenki egyszerre beszél, s észre sem veszik, hogy már olyan decibel van, hogy az embernek hasogat a dobhártyája.


Most reggel főzés közben hallgattam a híradót, volt sport bejátszás: A közvetítő ordít, hogy "góóóól", persze a szokásos szitu: betorzít a mikrofon is... No erre kezdtem el anyázni..


Szóval. Ismerem az érzést, amit leírtál. Hidd el, nem veled van a baj, csak más vagy, mint az átlag és ebből eredően kissé nehezebb is lesz az élet számodra. Olyan értelemben, hogy a többieknek mindig kicsit "fura" meg különc leszel. Ne aggódj, majd megtanulod kezelni, csak ne akard magadat mások kedvéért megjátszani, mert az meg frusztrációt okoz.

2020. márc. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"nem" "az a normalis" ha bandazol tolod a "cucokkat" es extazisban szorakozol mindenfelet, persze sokemberrel egyutt


Kulobnen megutalnak...


es szolidabb tarsasagi elet? vagy az is ugyanaz szamodra? Mint a "mai fiatalsag" huligankodasa?

2020. márc. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Szolidabb alatt pontosan mit értesz? Az a baj, hogy nagyon ritkán van az, hogy való életben szeretnék valakivel találkozni, nem is emlékszem, mikor volt utoljára ilyen. Iskolában pl. volt 1-2 ember akit nem mondanék barátnak, elbeszélgettünk néha, de nem keressük egymást iskolán kívül, nem is vágyom erre. Gyakran ott is azt éreztem, bárcsak hazamehetnék, mert idegesített a zaj, meg hogy "muszáj" volt beszélnem. Vagyis ez nekem nem baj, de másoknak ezek szerint igen.
2020. márc. 29. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!