Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az endorfin, az oxitocin, a...

Az endorfin, az oxitocin, a dopamin, a fenil-etil-amin, a szerotonin, vagy a tiroxin vált ki erősebb boldogságérzetet?

Figyelt kérdés
Ezek mind az agy ugyanazon területére hatnak? tehát hasonló érzésekről, hatásokról beszélhetünk? Vagy vannak, amelyek különösen erősebb boldogságot vált ki?
2020. márc. 18. 21:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"A függőség negatív hatása mennyire volt fájdalmas?"


A heroin fizikai elvonása is elmúlt pár hét alatt (igaz nem sokáig használtam) de a mentális állapotom totál káosz - és nem tudom rendbe hozni.


Nézd meg pár válaszom:


# 4


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


# 4 - 5


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__102..

2020. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a lényeg h gondolhatod h nem vagyok elég erős stb - de azt kell mondanom senki nem a heroinnal kezdi. Aki viszont ennyire a végletekig feszíti a húrt, és egyszer felemelkedik a magasba, azt nem egykönnyen tud utána visszarendeződni.

Lehet gyenge vagyok, de akik ismernek olyan érzéseket mint én azok közül alig pár ember ismerek akinek valamilyen csoda folytán sikerült ezen túljutni.


Viszont úgy hiszem nem véletlenül vagyunk akik vagyunk.

Nem véletlen születtünk meg emberként ebben a testben, és ide, vagy oda - de nem a szomszédba - vagy más országokba.

Ezt a testet, és azt a tudatot kaptuk a természettől a "személytelen intelligenciától" és ezzel kell itt végigélnünk az életünk. Nincs egyerű, nincs kicsi csalás. Ha bárhol megpiszkáljuk a rendszert - az visszahat ránk.

Tehát nem hiszek a mellékhatások nélküli varázspirulákban. De ez csak egyéni vélemény :)

2020. márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a részletes magyarázatot :)


Tehát akkor a kokain és a heroin két különböző boldogságot ad. Mielőtt elkezdted volna használni őket, a való életben mikor éreztél át hasonlókat (nyilván sokkal kisebb mértékben), pl egy szex, egy finom étel, egy családtaggal való találkozás, a kedvenc sportod, mikor melyiknél éreztél hasonlót? Úgy értem, a kokain által keltett érzéseket melyik tevékenységhez tudnád hasonlítani, és a heroin esetében?


Én nem hiszem, hogy a drogok jelentenék a boldogság kulcsát, főleg hogy amit adnak, azt vissza is veszik és ezt több időn keresztül, ráadásul sokba is kerülnek. Hiszem, hogy lehet legális, és elfogadható út. A linkelt kérdésekben elolvastam a válaszokat, és egyértelmű, hogy a drogokhoz való nyúlást alapból a boldogtalanság, a sok stressz, stb. okozza. Aki használja őket, lehet hogy alapból nem érzett még igazán erős boldogságot, lehet hogy egy átlagember érez hasonlókat, max nem olyan erősen, de érzi őket, akkor meg nem kellenek drogok. Én ezért nem is akarok drogozni, mert jó érzés 1-2 óráig vagy 1-2 napig, utána meg rossz érzés 1-2 hétig, hosszan tartó használatkor meg lehetnek végleges károsodások, 1-2 nap boldogságért meg nem akarnék örökre sánta lenni, vagy éppen súlyosan sérülni (tudom a drogok nem okoznak sántaságot, de érted mire gondolok). Én egy folyamatos szinten tartott boldogságra gondolok, vagy egy életre, ahol azért napi szinten 1x-2x előjön a boldogság. Nekem ez már elég lenne.

2020. márc. 19. 15:24
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mielőtt elkezdted volna használni őket, a való életben mikor éreztél át hasonlókat"


Az a helyzet hogy nem. Azt kell látni hogy normál esetben pl sokat dolgozol, futsz, stb akkor ugye elfáradsz - és vagy egy elégedettség érzés ~ na az hasonlít a fűre.

(Pedig a listán a fű az egy nagyon gyenge kis bevezető.)

Ezek a komolyabb porok olyan boldogságot, érzést, örömöt adnak be - amit csak ezekkel a szerekkel lehet elérni. Hiszen átvered a tested, az agyad, a tudatod.

A boldogságot úgy érzed hogy mondjuk dopamin szabadul fel (meg azok amikről írtál) ha mondjuk csokit eszel akkor is egy kevés dopamin szabadul fel - na de most a drogok olyan mennyiségű dopamint szabadítanak fel ~ ami semmi más esetben nem történne meg.

Ez tehát egy "mű" érzés, egy erőszakos beavatkozás hatása. Az igazi boldogság az egyáltalán nem ez - hanem elmenni sétálni azzal akit szeretsz vagy ilyesmi (főzni egy jó kaját).

Tehát ez egy mesterséges boldogság, de mint ahogy a madár is tud repülni - csak egy bizonyos magasságig tud feljutni - ez a természet törvénye.

Az ember viszont okos "állat" és csinál olyan rakétákat amivel ki lehet jutni az űrbe - ahová pl egy madár soha nem fog.

Tehát ezeket nem lehet a normál "természetes" boldogságokkal összehasonlítani.

Aki viszont függő (mint én) annak ugye, amíg nem kezd magával valamit a természetes boldogságok elérhetetlenek - ahogy ezt jól látod is.


"Hiszem, hogy lehet legális, és elfogadható út."


Igen csak én nagyban vezettem le hogy mi történik.

Tehát van az agyunk és persze lehet nem vagyunk boldogok.

De minden szer ezen az elven működik mint a drogok - csak más mechanizmussal ~ de ugyanazt csinálják. Módosítják azt a szűrőt amint keresztül mint egyén látjuk ezt a világot.

Márpedig ha kicsit módosítod - kicsit lesz a mellékhatás/következmény.

Ha nagyon erősen (kilövöd) magad, módosítod - erősebb, nagyobb lesz a következmény.

Mert ugyanabból a tankból/üvegből szívod ki a saját boldogságod - amit az agy oda raktároz. Ha pedig ki van szívva belőle valamennyi (egy mesterséges beavatkozással) akk annak következménye lesz. Pont ez megy a gyógyszerekkel. Aztán a következményekkel is harcolnak - hogy majd megszüntetik ~ azonban újabb következmények/mellékhatások jönnek. Ez törvényszerű. Nem lehet kijátszani a rendszert.


"egy életre, ahol azért napi szinten 1x-2x előjön a boldogság"


A valódi boldogság az ami csak úgy visszatér hozzád. Mondjuk van valaki akit szeretsz - és főzöl neki gyümölcs levest. Másnap fáradt vagy és a társad meglep fáradtan egy jó paprikás krumplival. Akkor boldog vagy úgy ahogy a szerekkel soha ;)

2020. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

~

De amúgy képzeljük el hogy van egy szer amitől boldog vagy - mellékhatások nélkül.

Mondjuk holnap boldog vagy, és holnapután, az azután + azután.

Amit a mögöttem lévő tapasztalataim alapján elmondhatok az az hogy egy hónap alatt úgy megszoknád az a "boldogságot" hogy fel sem tűnni.

Tudod mi van?

Van egy virtuális határár vonal középen - és vagy egy kilengés + - irányban.

Amikor kibillen + ra akk boldog vagy ~ amikor - akkor mélyponton.

Ha a közép vonalat eltolod + felé ~ akk egy idő után megszokod és az lesz a középvonal.

Ez törvényszerű.

Azonban

ha ugye az üveg a fejedben van x mennyiségű (mondjuk 2L) boldogsággal - és ebből neked alapjáraton kicsepeg fél deci ~ akkor ha beleavatkozol csalással - és napi 6 cent-et csepegtetsz ki ~ akkor előbb utóbb valami lesz.. Mivel a tudat nem képes visszatölteni az extra mennyiséget.

Tehát ez egy zárt rendszer. Nem lehet kijátszani - de ha lehetne se lenne értelme.

Vagy valami ilyesmi...

2020. márc. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

*fel sem tűnne


És ha így lemodellezzük a dolgot a 2 literből még kinyerhetsz pár cseppet ha sok csokit eszel stb.

Viszont a drogokkal kiszívhatod az összeset. Mind a 2 litert. Persze várható hogy hónapokig olyan mélyre kerülsz, amit el sem tucc képzelni. Mégis ott az a pár óra repülés - amit másképp senki nem érhet el.

2020. márc. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a valódi boldogság az munkával jár.

Meg kell nézni milyen életet élünk, és adni kell magunkból a körülöttünk lévőknek.

Törekedni kell a belső egyensúlyra, és kibírni a nehéz időket.

Másoknak kell önzetlenül adni valamit (amit boldogan tudunk adni) aztán így várható hogy nekünk is adnak valamit (persze nem várjuk de) azt pedig elfogadjuk. Előbb utúbb ez jól működik rendbe jönnek a dolgok - de az élet egy hinta. Mindig lesz rossz - és ezért értékeljük aztán a jót.

Sajnos ilyenek a szabályok. Az univerzum szabályai :)

2020. márc. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Sokmindent megtudtam, most már más szemmel látom a dolgokat.


Most találtam nemrég egy cikket, ahol azt ríják, hogy a masszírozás, az új dolgok tanulása, a zene, és a háziállatokkal való időtöltés (pl. kutyasétáltatás) is szabadít fel ilyen hormonokat.

2020. márc. 19. 16:31
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

# 18

Persze ezt mondom hogy nem érdemes ezzel szórakozni.

Az alap tudatunkkal (módosítgatások nélkül) tudni megtalálni az örömöt az apró részletekben/dolgokban.

Az élet amúgy is olyan mint egy vonat ami megy valamerre. Folytonos változás van, új életszakaszok, változó dolgok.

Mindig az aktuális helyzetben kell kihozni magunkból a legtöbbet.

Sok sikert neked is!

Szia ;)

2020. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szia neked is :)
2020. márc. 19. 16:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!