Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertraline 50mg és alkohol...

Sertraline 50mg és alkohol veszélyes? Több lent.

Figyelt kérdés
1 hónapja szedem a sertraline-t 50mg-ot és most olvastam a neten valahol azt írják, hogy "lehet inni csak álmos leszel tőle", máshol meg azt írják, hogy "ha megiszok 1 sört a sertraline melett akkor szerotonin szindróma léphet fel ami halálhoz vezethet. Most ez komoly tényleg? Mert ha igen akkor holnap hívom az orvosom és leteszem a gyógyszert az biztos azt nem kell nekem semmi. Most nem mindeggy akkor mi öl meg a depresszió mert kinyírom magam vagy a gyógyszer tiszta vicc. Ha ez igaz inkább élek gyógyszerek nélkül életmódot változtatok , sport , meló, emberek közé járni stb... Köszi a válaszokat.

2019. júl. 7. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden központi idegrendszerre ható gyógyszernél alapszabály, hogy nem iszunk rá alkoholt. Leginkább altatóknál, nyugtatóknál veszélyes, de antidepresszánsnál sem ajánlott.

Egy-két sörtől még nem lesz bajod, de ne egyidőben nyomd a gyógyszerrel.

Szerotonin szindrómád ettől nem lesz, az akkor fordul elő, ha többféle, vagy nagy mennyiségű szerotonin kerül a szervezetbe, de ez a sörben nincs.

Ettől függetlenül, nem ajánlott az ivás ilyen gyógyszerek mellett.

2019. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én szedem ezt, és néha, ha megittam utána egy pohár bort, ugyanúgy éreztem magam, mint korábban, mikor nem szedtem.
2019. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Grilleztünk aztán nagyon megkívántam a sört meg a whiskey-t de inkább kihagytam ittam almalevet :D Szerintetek meddig kéne szednem a gyógyszert? Mikor lesz teljes javulás? Nyilván úgy kéne, hogy amikor leteszem ne jöjjenek vissza a pánikrohamok szorongások stb stb.. Szerintetek hány hónap kell ehhez?
2019. júl. 7. 22:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Minimum fél év, de sajnos a valóságban akár egy életre szólhat a gyógyszerszedés a visszaesések miatt.
2019. júl. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!