Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szomszédom tv-je folyton be...

A szomszédom tv-je folyton be van kapcsolva, napi 24 órában és nagyon zavar. Idős néni, egész nap otthon van, most jó pár hétig én is. Mit tudnék tenni, hogy ne zavarjon ennyire ez a folyamatos zaj?

Figyelt kérdés
Velem van a probléma, mert tényleg nem olyan hangos általában, így nem szólhatok neki, de azért ilyesmivel nem szeretnék pszichológushoz se menni. Van valakinek valami jó tippje? Tanulnom kéne, amit csak csendben tudok, szóval az nem működik, hogy direkt valami fedőzajt generálok. Éjszaka füldugót használok, az segít, de nem lehet úgy élni, hogy nap közben is folyton be legyen dugva a fülem. :)

2020. márc. 21. 00:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
34%

Ajánld fel neki hogy bevásárolsz.


Barátkozzatok össze, biztosan magányos és fél mert idős korú és veszélyeztetett csoport.

Ha lenne emberi kontaktja, beszélne hozzá valaki, lehet nem a tvvel próbálnà elnyomni a belső hangokat, félemet.

Lehet ablakon át még segít is tanulni.

2020. márc. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem túl barátkozós típus, próbáltam már vele beszélni, de nem lehet. :( Nem jóindulatú nénike, ha tudná, hogy ennyire idegesít, inkább hangosabbra venné. Szerintem pont ezért is idegesít, mert felmerült már bennem, hogy szándékosan csinálja. :'(
2020. márc. 21. 08:48
 13/25 anonim ***** válasza:
45%
Sok idős embernek már nem olyan jó, a hallása, ezért kell kicsit nagyobb hangerő, de ha - ahogy mondtad - nem nagyon hangos, akkor meg kellene tanulni figyelmen kívül hagyni. Én sokszor háttérzajnak használom a TV-t, de ha nagyon elmerülök valamiben a saját TV-m hangja sem jut el hozzám.
2020. márc. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Ez a figyelmen kívül hagyás nem megy nekem valamiért. :(
2020. márc. 21. 09:03
 15/25 anonim ***** válasza:
29%

Dörömbölj át, kicsit hass rá. Hagyj neki leveleket.


Éjszaka mi a halálnak megy a TV? Sosem értettem ezeket.


Nem kell sajnálni az ilyeneket. Meg kell kérni keményen, hogy legalább éjszakára kapcsolja ki mert zavar.


Bedobsz egy levelet a postaládájába azt kész.

2020. márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Próbáltam már régebben ezeket és semmi hatás sajnos, nem érdekli ha szólok vagy dörömbölök. :/ Egyáltalán nem kapcsolja ki soha, éjszaka is ő arra alszik, szerintem már annyira megszokta, hogy neki így a jó, tényleg ha csak éjszakára kikapcsolná én már örülnék. De nem fogja mert ő évek óta így él... Azért reménykedek, hogy hátha lenne valami megoldás arra, hogy én változzak, hogy ne idegesítsen többé, valami technikát, praktikát keresek, hogy figyelmen kívül tudjam hagyni.
2020. márc. 21. 16:39
 17/25 anonim ***** válasza:
55%
Vannak technikák amikkel lehet terrorizálni a szomszédokat :) lehet itt az ideje bekeményíteni.
2020. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
87%
Én is átérzem a helyzetedet, évekig szendevetem a szomszéd állandó kutya ugatásától és búgó klímáktól. Ezeknek köszönhetően zaj érzékeny lettem. Most is kivagyok non stop hallgathatom őket. Már csak a drasztikusabb módszereket tudom ajánlani,mert hiába szépen kérve akár 2-3szor is, nem történik semmi. Csak emelt, kemény, hangon, magabiztosan kijelentve kicsit fenyegetve megkéred, hogy kapcsolja ki a tv-jét, különben következményei lesznek. És addig kell zaklatni amíg be nem adja a derekát, ha elege lesz akkor kikapcsolja vagy minimum lehallkítja.
2020. márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérzéseket, jól esik! :) Viszont sajnálom, hogy másoknak is ilyen gondjai vannak. :(

Azt mondjátok, nincs technika, amivel figyelmen kívül tudnám hagyni a zajt, az vagy jön magától vagy nem? :/

2020. márc. 22. 21:08
 20/25 bringásjoci válasza:
100%
Én megértelek ott tartasz hogy bármilyen zajból kiszűröd az öregasszony tv-jét mert arra vagy ráállva.Én olyan hangosra tettem a rádiómat hogy ne halljam a szomszédom ricsaját,de úgy füleltem hogy csak meghallottam és olyankor összeugrott a gyomrom mert már csak arra figyeltem hogy ne halljam meg.Ördögi kőr.Ha nem lennél igy kihegyezve rá meg sem hallanád.
2020. márc. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!