Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt olyan emberek...

Vannak itt olyan emberek akiknek sikerült letenni az antidepresszáns tablettát?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Nálam ha megprobalom letenni elvonási tünetek jelentkeznek. Ti is tapasztalatok hasonlókat? Rólam annyit kell tudni hogy kb 1 éve szedem a Yarocent 30mg-ot egyet lefekvés előtt? Mennyire lesz nehéz letenni? Meddig tart az elvonási időszak? Amúgy generalizált szorongásra kezdtem szedni 24 éves fiú vagyok.

2020. márc. 22. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Antidepresszánsról fokozatosan kell lejönni.Mindig kevesebbet szedni és egy idő után ugye már semennyit.Hogy kinek mennyi időbe telik az tőle is függ, meg az orvosától is.Én csak az első héten tapasztaltam elvonási tüneteket.Viszont akkor nem tudtam aludni, ha mégis akkor folyt rólam a víz mikor felébredtem és mindenféle faxságot álmodtam.Egyszerre semmiképp se tedd le.Megterheli a szervezeted.Kérdezd az orvosod aki felírta, hogy hogyan csináld.Kitartást kívánok.
2020. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, - én is szedtem hasonlót. Az antidepresszáns(ok) elhagyását érdemes orvosi felügyelet mellett végezni. Kulcs fogalom: fokozatosság. A leszokás időintervalluma a beteg adottságaitól függ.
2020. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Igen van, csak éppen nem érdemes letenni, ha mellékhatások nincsenek vagy csak gyengék. Visszaesés lesz belőle legkésőbb 1-2 év alatt.
2020. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen sikerült nekem letenni. Nagyon lassan lehet csak csökkenteni az adagot. Generalizált szorongásra szedtem, és mellé 2x1/2 Xanaxot. Letettem, közben meg szedtem a nyugtatót tovább. Utána azt is el lehet hagyni, ha nincsenek visszatérő tünetek.
2020. márc. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Visszaestem, fél év után.
2020. márc. 24. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen sikerült nekem letenni. Nagyon lassan lehet csak csökkenteni az adagot. Generalizált szorongásra szedtem, és mellé 2x1/2 Xanaxot. Letettem, közben meg szedtem a nyugtatót tovább. Utána azt is el lehet hagyni, ha nincsenek visszatérő tünetek.
2020. márc. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha még a nyugtatót sem tudtad elhagyni az AD mellől, akkor 100% hogy túl korán tetted le. Hiszen el sem múlt.
2020. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Le lehet de minek?
2020. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tramadol ***** válasza:

Hát én már 2 hete szenvedek az elvonási tünetektől. ( citagen 20mg 1.5 év)

Csökkentgetve hagytam abba mégis vagyok olyan szarul mint az állat.

Ha végre elmúlnak ezek az elvonási tünetek soha a büdös életbe nem szedek semmi ilyesmit semmi áron.

2020. aug. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!