Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A karantén miatt vagy jogosan...

A karantén miatt vagy jogosan borultam ki?

Figyelt kérdés
A barátommal két éve vagyunk együtt, ebből fél éve együtt élünk. Panellakásba tudtunk költözni, albérletbe. Kb két hónapja nagyon megromlott a kapcsolatunk, de kérlelt, hogy próbáljuk megmenteni, én nem sok esélyt adtam rá, hogy meg lehet. Közben berobbant ez a járvány és home office-ba kerültünk egyik pillanatról a másikra. Úgy volt, hogy hazaköltözöm a szüleimhez, akik vidéken kertes házban élnek, de rájöttem, hogy a családom nem akarja, hogy hazamenjek hozzájuk. Miközben nekem nagyon hiányoznak a szüleim, sokszor jön ki úgy, ha telefonon beszélünk vagy videóhívást indítunk, hogy jó nekünk ahol vagyunk stb. Pedig én három hete sehol nem voltam, tehát reményeim szerint nem vagyok hordozó...egy ideig anyám szorgalmazta, hogy menjek haza nyugodtan amíg tart ez az állapot, de apám nagyon nem akarta és meggyőzte valahogy. Így most minden napomat bezárva egy olyan emberrel töltöm, akivel kapcsolatban pedig már semmi nem érzek, sőt, utálom, mert átvert engem és már amúgy rég szakítottunk volna, ha ez nem lenne. Nem az a bajom, hogy itthon kell maradni én alapból imádok otthon lenni, bár az tény, hogy kertes házhoz szoktam és nagyon rossz, hogy itt egy udvar sincs...viszont így pusztulat, hogy olyannal élek, akit már nem szeretek a szüleimnek pedig úgy érzem nem kellek, nem várnak engem. Hatalmasat csalódtam most mindenkiben. Sose hittem volna sem ezt a családomról sem azt, hogy a barátom elárul, bár az másik történet és régebbi...
2020. márc. 30. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
A szüleidnek nem a személyeddel van baja, hanem félnek a betegségtől, ezt ne vedd magadra. A pánikkeltés most sokakból kihoz olyan dolgokat, amikkel lehet soha nem foglalkozna, csinálna vagy mondana, de hetek óta megy a közösségi oldalakon is a rémhírek, álhírek meg mindmeghalunk terjesztése.
2020. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szüleid szeretnek téged és hidd el, várnak, csak nem most. Ahogy egyes is leírta, megy a pánikkeltés, de ez nem jelenti azt, hogy a szüleid nem akarják a társaságodat. Videochatelj velük sokat, a barátaiddal is, reméljük, hamar elmúlik ez a sz.r.

Rossz dolog hogy nincs udvar, de nincs kijárási tilalom, csak korlátozás. Menj el futni , sportolj egyedül, jót fog tenni. A pasit meg zárd ki az életedből. Ha tényleg menthetetlen a dolog és már csak lakótársak vagytok akkor közöny..

2020. márc. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi azon a pánikkeltés ha a fiatal hazaviszi az időseknek a kórt? 10-20% eséllyel is belehalhat ha elkapja! Középkorúakra is komolyan veszélyes lehet.


...

Kérdező készíts akciótervet.

Szakíts a barátoddal, és dobd ki a lakásból valahogy.


Ezután rendelj ELISA tesztet online, és 2-2 teszttel bizonyítsd be a szüleidnek hogy egészséges vagy. Majd tölts 5 napot teljes izolációban és tesztelj újra.


Hazafelé pedig kocsival menj, vagy jöjjenek el érted. Esetleg védőoverálban, FFP3 maszkban, védőszemüvegben megkockáztathatsz egy utazást ha nincs kocsi


Ha van autó, adj a sofőrre FFP2-3 maszkot és duplán fertőtleníts le mindent. Semmilyen ruhát ne vigyél haza ami 5 napon túl érintkezhetett valamivel.


Ne érintkezz senkivel addig se.


Kemény lesz és sok védőfelszerelés kellhet hozzá, de így biztonsággal hazamehetsz.

2020. márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

... csak azért mondom, mert eltarthat ez az állapot júliusig is, szóval jól gondold meg mit teszel.


Most még relatíve kisebb az esély a fertőzésre, de amikor már több ezer, tízezer fertőzött leszc esetleg lezárják teljesen a városokat, akkor.nehezebb lesz.


Lényegében el se kezdődött még a járvány :(

2020. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hány évesek a szüleid, hogy ennyire félnek? Én 66 éves vagyok és együtt élek a felnőtt fiammal. Most ugyan 2. hete nem kell bejárnia dolgozni, de boltba ő megy, ha szükséges. Van némi kockázat, de azért nem zavarhatom el itthonról. A másik fiam már külön él a menyasszonyával, ők már 3 hete nem jöttek. De ha a fiam most haza akarna jönni, mert megromlana a kapcsolatuk nekem nem lenne szivem megtiltani neki, max. 2 hétig megtennénk minden óvintézkedést, hogy ne kapjam el tőle, ha netán mégis hordozó lenne.
2020. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Egy légtérben felejtős az izoláció. Csak ha különbejáratú lakrészben van, teljesen elszeparálva.


Még akkor is nehéz, ha folyamatosan bent maszkot hordana.

2020. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!