Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van okom félni a tudatos...

Van okom félni a tudatos álmodástól?

Figyelt kérdés
Oké ne nézzetek légyszíves hülyének de kb 3 éve láttam egy videót a tudatos álmodásról és annak lépéseiről.Azt is elmondják,hogy van a lidércnyomás szakasz amitől rettegek mióta ezt a videót láttam.Szóval most 7 napja minden egyes este álmodom és emlékszem rájuk és elvileg az első lépés a tudatos álmodás fele ha megjegyzed őket😭Nyugtassatok meg hogy nem ilyen egyszerű eljutni tudatos álmokig évek óta egyik félelmem lett.

2020. márc. 30. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Van, ha komolyan veszed ezt az orbitális baromságot, iszonyúan sokat árthatsz magadnak.


Az álmok lényege éppen a tudattalan kitisztítása, olyan sajátos módszererel, amit nem lehet akaratlagosan befolyásolni. Aki mást mond, az mind sarlatán, akármiféle végzettsége vagy papírja is van. Nekem viszont eszem van, nem is kevés és hatalmas tapasztalatom.


Hallgass rám: úgy felejsd el a tudatos álmodást, mintha soha nem hallottál volna róla. Akkora baromság és olyan veszélyes, hogy azt el sem tudod képzelni.

2020. márc. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Első válaszoló Azért, mert neked ez nem sikerült ne kezdjél el örjöngeni, mert másnak sikerül. Tipikus magyar mentalitás. menj vissza az M1 re,
2020. márc. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmi okod félni tőle. Sőt, nagyon hasznos és klassz élmény elsajátítani, bár sokaknál spontán jön. A lidércnyomás nem tudom, hogy kerül ide! Sokszor volt már tudatos álmom és ismerőseimnek is. Lidércnyomást senki nem tapasztalt. Sőt, a tudatos álom egy nagyon illékony állapot sajnos. Nagyon nehéz fenntartani és bármiféle erősebb érzelem kizökkent, felébreszt azonnal. Tehát ha tudatos álmodban lidércnyomásod lenne, kvázi azonnal felébrednél.
2020. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg meglepett engem is ez a kérdés, mert sosem hallottam még lidércnyomás lépésről. Egy időben én is sokat foglalkoztam ezzel és gyakoroltam is a tudatos álmodást, de az igazat megvallva nekem az volt az érzésem utána, hogy kevésbé voltam kipihent, mivel nem hagyom teljesen kikapcsolni a tudatom, ezért abba is hagytam.


Nem tudom, milyen videót láttál, de aki azt készítette, az is csak egy anya szülte ember, ahogy én is az vagyok és tán felül tudom írni az ő gondolatmenetét egy másikkal, amit nem rég hallottam, és azóta pláne figyelek az álmaim egészére (hogy ne ébredjek föl közben), mégpedig azt, hogy állítólag egyáltalán azért alszunk, hogy álmodjunk és álmainkban oldjunk meg olyan feszültségeket, amelyeket ébren nem vagyunk képesek. Ez talán úgy érthetőbb, ha hozzáteszem azt is, hogy az óvodás korú gyerek 3 és 6 éves kor között legfőbb tevékenysége a játék, abban dolgozza fel a feszültségeit, pláne a szerepjátékaiban, és persze a gyerekek is álmodnak, ám mivel a felnőttekre már az önfenntartás felelőssége is kerül, netán a család fenntartása, értelemszerűen kevesebbet "játszik" egy felnőtt, pláne kevesen játsszák el feszültségeiket úgy, ahogy egy óvodás pl. a szülei feszültségei miatti feszültségét a papás-mamás játékban.


Szóval egyrészt én nem tudok ilyen félelemről, legfeljebb arról, hogy nem leszel elég kipihent, ha a tudatodat nem hagyod pihenni még alvás közben sem. Akkor legalább meditálj, ami pont a tudat pihentetését szolgálja, ugye...

2020. ápr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!