Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ex-pánikbetegeket szeretném...

Ex-pánikbetegeket szeretném kéérdezni, hogy nektek is több hónapba telt-e, amíg elhittétek, hogy már gyógyultak vagytok és nem kell félni attól, hogy újra előjön?

Figyelt kérdés
Családi okok miatt lettem pánikbeteg. Majdnem 1 év mélypont volt.

2019. jan. 8. 10:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Gyógyszert nem szedtem, teszem a dolgom, csak sokszor félek, hogy megint előjön. Még bizalmatlanul állok a kezdődő boldogsághoz. :)
2019. jan. 8. 10:32
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Igen, sok ideig tartott mire elmondtam magamról, hogy jól vagyok. Sajnos nekem gyógyszert kellett rá szednem, meg esténként megiszok egy jó kis citromfű teát, hogy nyugodtan tudjak aludni és ne pánikoljak. A gyógyszert mára már elhagytam és akkor veszem be ha tényleg nagy szükségem van rá. Nekem főleg az érettségi váltotta ki ezt az állapotot, ami az egyetem elkezdésével el is múlt :D Mondjuk most a vizsga időszak is rátesz egy lapáttal, de mikor oda kerül a sor akkor nem pánikolok, hanem koncentrálok. Számomra az segített, hogy kitűztem magam elé célokat,amit elakarok érni és sokkal jobban érzem már magam. Azt tanácsolom, hogy merj beszélni róla, mert az segít és nem magadban tartod és nem őrlödsz rajta, ami pánikot hozhat létre. Kicsit hosszúra sikerült, de minden rendben lesz és légy boldog. :)

2019. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz tőle, hogy visszajön, akkor még mindig szorongasz. Mindenképp ajánlom, hogy továbbra is járj pszichológushoz. Én nem tettem, és hiába a sok hónapos jóllét, végig féltem a visszaeséstől.. hát meg is történt. Szóval pszichológus, sport, egészséges étkezés, stresszkezelés.
2019. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Több évbe is beletelik, sőt lehet soha nem múlik el a félelem, hogy vissza esik az ember. 12 éve gyógyult vagyok, és mégis megfordul a fejemben, ha hosszú stresszes időszakom van, hogy nehogy kiújuljon. Olyankor veszek be nyugtatót pár napig.
2019. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ebből nem lehet teljesen kigyógyulni soha (ahogy nagyon sok más krónikus betegségből se).

A gyógyszerrel viszont tünetmentes lehet lenni akármeddig.

2019. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

tapasztalatom, a pszichiáter felír neked valami SSRI bogyót ( [link] (jellemzően rexetin) amitől elvileg jobban érzed majd magad, sajnos ott is inkább csak tüneti kezelés megy, nem megoldás keresése a problémára... :/


Amikor a pszichiáter felír valamit akkor nézz utána és ha problémáid vannak vele akkor kérj másikat.


pl.

[link]

MARADANDÓ PSSD (azaz SSRI szedést követő szexuális zavar) alakult ki, ennek esélye SSRI "gyógyszerek" szedése esetén elég valószínű, de hivatalos kutatási adatok alapján számszerűsítve


- fluoxetine 57,7%

- sertraline 62,9%

- fluvoxamine 62,3%

- paroxetine 70,7% (ITT A REXETIN, a harmadik legmagasabb valószínűségű)

- citalopram 72,7%

- venlafaxine 67,3%

- mirtazapine 24,4%

- nefazodone 8%

- amineptine 6,9%

- moclobemide 3,9%

A legmagasabb a szexuális diszfunkció előfordulása a

- citalopram 72,7%



Teák! Ami ugyan nem gyógyszer szóval nem olyan erős a hatása, ellenben mellékhatása sem nagyon van az az alábbiak, én első körben ezeket próbálnám ki a helyedben, ha nem válik be akkor marad az SSRI :(


- orbáncfű

- macskagyökér

- citromfű

- kamilla

- csalánlevél

- tejoltó galaj

- fehér akác

- borsmenta


- máriatövis

- galagonya termés


- jázmin

2019. jan. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os

Ezzel csak az a baj, hogy 1 kalap alá veszi az összes súlyossági fokozatot. Tehát valaki idáig évente 365-ször tudott produkálni, utána ugyanolyan zavarnak kezelik a statisztikák azt is, ha ezután már csak 0-szor, meg azt is, ha már csak évi 300x. Vagy, hogy 20 perc helyett 15-ig bírja. Nem szűrik azt sem, hogy jellemzően fiatalságuk delején túl lévők szedik ezeket a szereket, és az évek előrehaladtával is csökken pl a libidó, vagy a spermaszám pl 10 vagy 20%-kal. Nem lennék meglepve, ha megkérdeznének 30 éves embereket 10 év múlva, hogy csökkent-e a libidójuk v a teljesítőképességük és 70% azt mondaná, hogy igen...

2019. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 7


Kérlek nézz utána jobban ennek a statisztikának mielőtt ilyen kijelentést tennél, egyrészt ezt nem egy klinika végezte csak, és nem az elmúlt 1-2 évben.


Az hogy én ezt a statisztikát írtam, ez csak nagyvonalakban vezeti fel a témát, de igényel további utánajárást mert könyvet is lehetne belőle írni.


Ott ahol nemzetközi szintre emelnek egy problémát és kormányok foglalkoznak egy gyógyszer káros hatásaival, elhiheted hogy nem egy mezei gyógyszerész csinált egy tesztet 10 járókelővel, hanem igen is komoly kutatások vannak mögötte.


Bevonni nyilván nem ajánlott, hiszen vannak súlyos esetek, pl. öngyilkossági hajlam amikor nyilvánvaló okokból felülírja a mellékhatási-következmény az egészet, ellenben

és ez a fő probléma, amikor bár a probléma adott, a pszichiáterek, gyógyszerészek tudják mégsem tájékoztatják a pácienst arról hogy

"na én ezt felírom neked, de jó esélyed van rá hogy nem lesz eztán gyereked"


engem sem tájékoztattak és becsapva érzem magam, létezik egy felelősségvállalási kötelezettség a pszichiáterek és főleg gyógyszerészek irányából amit nem tartottak be, külön helytelenítem mikor ilyen szereket felírnak tinédzsereknek mert épp szociális és/vagy tanulmányi nehézségek miatt ideiglenesen szükségük van ilyen szerekre, habár nyilván minden tini megszenvedi a maga idejét szóval nem tartom reálisnak, ez az élet rendje, mondom ezt úgy hogy iszonyat nehéz tinédzser korom volt, társadalmi kirekesztettséggel...

Majd a tini felnő, és kiderül hogy a nem megfelelő tájékoztatás miatt soha nem lesz már normális az élete.


Szó mi szó, nem a gyógyszer ellen vagyok hanem az ellen ahogyan odadobják ha komoly a baj ha nem, mindezt úgy hogy a megfelelő tájékoztatás elmarad. Ez családokat szakít szét, megálmodott jövőket rombol le, és igen is, ez azon személyek bűne akik bár tudták hogy mivel járhat, tudták hogy nagy a kockázat de nem tájékoztatták a pácienst és ezzel akár tönkre is tehették az életét!


u.i.

ez nem az én szavam, nem az én történetem, ez sok ország sok állampolgárának története, akik szenvednek...

2019. jan. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez "normális": fóbia a fóbiától. Ha adott helyzetekben kaptál pánikot (pl. agorafóbia), akkor menj bele ezekbe a helyzetekbe. Ezzel gyorsítod a deszenzitizációt. Például menj boltba, amivel "szokod" a szituációt és gyorsabban gyógyulsz. Még évekkel később is eszedbe fog jutni, hogy anno itt rosszul lettél, viszont nem kapsz rohamot, örömmel tölt el, hogy már jól vagy ;).

Ha kerülöd a kiváltó helyzeteket, csak démonizálod, vagyis táptalajt adsz ennek a másodlagos félelemnek. Gyógyulást!

2019. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem gyogyulsz ki sose xd Annyira imadom.Na most kezdem ott:nincs ket egymforma lelek.Persze,tarthat orokke ha ez van a fejedbe.En panikbeteg voltam 3 evig.Ez egyszeru.Kepzeld el ugy mint egy erot.Ha megtanulod kezelni egyszeruen a vilag leghotnyugodtabb embere leszel.Nekem lettek szabalyaim.Ezekkel kepes voltam megtanulni.Remelem segit:

-Nezd le a panikodat.Szoljon akarmirol (nekem a beszelgetesekrol szolt)tudatositsd magadba hogy te most panikolsz.Es szolhatna masik temarol is a panikod ez most csak panik.

-Kulonitsd el a fejedet es a szivedet.A panik a bizonytalansag miatt van.Az erzesek nem bizonytalanok azok akkor es ott hotbiztosak.A fejed panikol de a szived az nem.Rendezd el magadba hogy ez csak a fejed amiben kupi van.

-Turelem.Nincs olyan hogy "mi lesz ha" "ha nem lennek most panikbeteg nem lennek pl igy a parommal" " meg gyerunk mar mikor gyogyulok meg".Nem.Nem surget.Beteg vagy.

-Ez kb mint az elso:Nem hiszunk a paniknak.Nekem az volt az alapja hogy "mivan ha nem tudok beszelgetni".Nem az hogy ne tudnek azzal volt baj hogy ezt hittem.

-Es a legfontosabb:Ez elmulik.Nem ez az elet.

Remelem mar meggyogyultal.Sok sikert

2020. márc. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!