Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek nárcisztikus...

Szerintetek nárcisztikus személyiségzavara van az anyámnak?

Figyelt kérdés

Leirom nagyjából, hogy mik jellemzőek rá :


Én és az öcsém voltunk a kedvencei, folyton cicomazott minket, szép ruhák, állandóan frizurát csinált nekünk, de ahogy csinálta, az kicsit túlzás. Folyamatosan beszaritotta a hajam, ugyanígy az öcsémnek is, hogy szegény 5 évesen úgy nézett ki mint egy gróf.


Sokszor éreztem azt, hogy feltétel nélkül nem szeret. Úgy éreztem, nem felelek meg neki, ha nem azt akartam csinálni amit ő akart, akkor eroszakoskodott. A hajamat sem akartam, hogy állandóan "belője" és ha ellenkeztem, akkor rammordult, hogy "hagyjad már, hogy csináljam!". Ha még sem hagytam, akkor ledobta a fesut, odaszolt, hogy "jolvan akkor csináld magadnak" - es kiviharzott. Ilyenkor mindig én éreztem rossznak magam. Sokáig tanultam hegedülni is, aztán abba akartam hagyni. Utólag nemtudom, hogy tényleg élveztem e, és ő tényleg miattam iratott be, vagy igazából ő akarta, hogy hegeduljek.

A lényeg, hogy iszonyatosan elégedetlen volt velem, hogy nem akartam tovább csinálni és a szememre vetette, hogy ő mennyi áldozatot hozott azért, hogy én hegeduljek és hogy mennyi idejét elvette, hogy mindig hurcolt a zeneiskolaba. Ergo, hogy én hogy vagyok képes ezt csak így egyik percről a másikra abba hagyni. Halatlannak tüntetett fel. És úgy éreztem, hogy csalódást okoztam és rossz gyerek vagyok.


Egy másik sztori, hogy amikor gimibe akartam menni, akkor ő minden áron azt akarta, hogy a város legjobb gimijebe menjek, de én máshova akartam menni. Erre azt mondta, ha nem mész oda, akkor megverlek.

Teljesen el voltam hulve, hogy ez most komoly? Aztán végül oda mentem, ahova én akartam menni. Ezekutan azzal töltötte az idejét, hogy utána olvasott annak a giminek, ahova menni akartam és radobbent, hogy "jéé ez nem is olyan rossz gimi.. Hmmm kettanyelvu francia osztaly? Nem rossz." - fel is vettek oda. Akkor meg teljesen ellentétesen viselkedett, mert utána azt mondta, hogy teljesen meg van elégedve a felvételi eredményemmel és nagyon büszke rám, hogy felvettek abba a suliba ahova menni akartam. Nem is értettem öt..


Elég sokszor viselkedett ambivalensen..

Néha azt is észre vettem, hogy mintha érdek ember lenne. Sokszor passzolt le engem és az ocsemet a szomszédnak, hogy ha már úgy is megy a városba, vigyen már le minket.. Már égett a fejem, mert őt nem lehetett megkerni szivessegre.. Fordítva már nem tette meg.


Mindig zavart az is, hogy a barátaim nem szerették anyát, és ez fájt nekem. Én is egy menő anyukát szerettem volna akit szeretnek a barátaim. Azt mondták sokan, hogy anya szigorú.


Rendszeres eszköze az érzelmi zsarolás, sarokba szoritas, fenyegetozes, sakkban tartás. Apa egy tipikus papucs mellette, aki sosem konfrontalodik vele.


Képtelen bocsánatot kérni. Talán egyszer hallottam, az sem volt hihető, csak azért mondta, hogy hagyjam már békén.. KB így hangzott, hogy "jól van bocsánat!". De ez nem ért semmit. Vele a veszekedés olyan, hogy fojton a szavadba vág, nem hallgat végig, nem is érdekli amit mondassz, miközben a te érzéseid mondod addig már fejben pörgeti le amit válaszolni fog. Nem érdekli mit érzel, mindenre van magyarázata, ha szembesiteni akarod a hibáival, ott hagy és elviharzik.

Más kimenetele nem lehet a vitának, csak ha ő győz.


A passzív agressziót is előszeretettel alkalmazza. Apával joparszor eljátszotta, hogy akár 1 hétig nem szólt hozzá, játszotta az agyát, kerülte a házban. Apa már szenvedett ettől a stressztől, amit rahelyezett ezzel a viselkedessel, meg a bűntudat okozassal. Emlékszem úgy lett ennek vége, hogy végül apa odament pitizni hozzá és puszilgatta, hogy ne haragudj, bocsánat.. Erre anya úgy kivirult, mint ha mi sem történt volna. És hirtelen megint minden happy volt, mint aki ki lett elégítve azzal, hogy apa így megalazkodott. Az persze nem érdekelte, hogy egy hétig mergezte a légkört.


Nagyon megalazoan is beszél az emberrel. Sokszor ki is kaptam kiskoromban.. Vesszővel, valfa, fakanal.. 5 éves lehettem. De később is sokszor volt rá példa.


Szerintetek nárcisztikus?


Sokszor igazából felmentem magamban és magamat hibaztatom. De néha beugranak dolgok ahogy bánt velem, és akkor iszonyú düh és gyűlölet van bennem.


Sokszor nehezen emlékszem vissza rá, hogy miket csinált. Mintha nem bírnék emlékezni, bármennyire is akarok.. Lehet csak mert rég volt.. Vagy lehet, hogy lezar a memóriám mint egy zsilip, hogy ne emlékezzek rá?


Nem lehet, hogy nem is nárcisztikus, csak simán nehéz természet?

Nem tudom eldonteni.



2020. márc. 31. 03:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Megpróbálom,bár nem sok esélyt látok rá,de köszönöm.

Rólam azt gondolják,hogy én használom a tesóm nevét,közben belőle van kettő,sőt azt is,hogy én telefonálgatok az ismerőseinek és nem fordítva.Hogy én csinálok ilyen gusztustalan dolgokat.

Sajnos nekem semmim nem volt jelszóval levédve,amit nem volt muszáj,a gépen pedig vissza lehet nézni a jelszavakat.Ezzel szemben neki mindene le volt és gondolom van is védve.Két száma van legalább.Megakartam nézni a telefonját,mikor rájöttem mit csinált,jutalmam azt volt,hogy rúgdosott és megtépett,később mehettem is a pszichiátriára.

A barátom azt hiszi megcsaltam,mert képes volt ...közben felhívni őt.Nagyjából már mindenkivel elhitette,hogy egy alkoholista,drogos,k,,va vagyok,sőt azt is,hogy leszbikus és én zaklatok másokat és járatok le.Úgy tudom videochatel is velük,sajnos hasonlítunk,bár felhívtam rámások figyelmét,hogy mi az,amit érdemes megfigyelni rajta,azóta nem teszi,gondolom fél,hogy lebukik.

Igazából könnyen kiderülne,hogy nem velem beszélnek,ha miközben velem beszélnek elvileg, azzal párhuzamosan valaki felhívna tényleg engem az én számomról.De erre egy ismerősöm se hajlandó,se arra,hogy felvegyék,ha fenyegetőzik(olyanokkal,hogy összeveri a barátom,kidobja a hulláját az ablakon),pedig azzal már elmehetnék a rendőrségre és ők kideríthetnénk melyikünk hangja.

Amikor itthon lakott tehettem volna valamit,hiszen feltűnt,hogy állandóan telefonál(értsd:wc-zés közben is,úgy,hogy azt hitték én vagyok az),de nem gondoltam,hogy nekem adja ki magát.Azt hittem róla tudják,hogy ilyen,de azt nem,hogy engem márt be.

2020. júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
nem nagyon értem, hogy ha nem a te számodról telefonál, akkor miért hiszik azt, hogy te vagy az. illetve videón hogy nem ismerik föl, hogy nem te vagy az.
2020. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Hasonlítunk,a hangunk is.Főleg,ha úgy van kisminkelve.Már volt,hogy összekevertek minket messziről és,hogy az ő ismerőse kezdett nekem beszélni az utcán.A figyelmüket már felhívtam rá,mit érdemes megnézni rajta,pl.a fülünk,nekem nem egyforma a kettő.Úgy tudom azóta nem videochatel,vagy is ők úgy tudják,hogy én.Ő fent van istán is,valami fantázia néven,vamás úgy tudja én vagyok fent.Nekem nincs viberem,neki van.Elvileg fent vagyok ilyen rossz lányok és hasonló oldalakon.Képeket küldözget nekik.

Úgy hiszik azt,hogy én vagyok,hogy arról a számról azt hiszik az enyém,csak letagadom.,ha pedig magánszámról telefonál,hívhatnám akár én is őket.

A telefont nekem nem veszi fel, sms-re nem válaszol,gondolom letiltott.A barátom tudja az sms váltásainkat és nem tőlem.

Szerintem azért nem veszi fel,mert fél,hogy éppen akkor ott van valaki és lebukik.Még úgy bukhatna le, ha pont akkor hívja pl.a barátom,amikor ott vagyok vele.Ez eddig nem történt meg és elég spontán kellene találkoznunk ahhoz,hogy ne tudjon róla.Lehet azt hiszik magamnak küldök sms-eket,hogy megtévesszem őket.

Ez nem üldözési mánia, hanem a valóság.Valamelykünk kiadja a másiknak magát,ez mindenki számára egyértelmű,csak az nem,hogy ki.Ők azt hiszik én.Fényképekkel is visszaél,sokat készít,videokat is,mikor itthon volt mutogatta nekem,ezeket is küldözgeti nekik.

Bármikor,amikor új emberrel ismerkedtem meg,felhozta,ennek akkor még nem tulajdonítottam jelentőséget sajnos.Az ő szavait hallom vissza másoktól.

2020. júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
akkor vágd le rövidre a hajad, stb. de a lényeg, hogy ne másokkal foglalkozz, hanem saját magaddal. Kérj segítséget. a jelenlegi baráti körödet így is úgy is el fogod veszíteni. majd lesz másik.
2020. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Az nem igazán számít,hogy levágom e a hajam,felismernek,hiszen körbeküldözgette a képeinket,akinek kedve tartotta.Egyébként neki vannak póthajai,azt szokta bulizásnál is használni,lehet paróka is azt nem tudom.Magát fotózgatja,a testét,azt hiszik az enyém,hogy én manipulálok képekkel.Talán még a mellét is,nem is lenne ezzel baj,ha felvállalná,hogy az övé.Van kulcsa a lakásunkhoz,akkor jön be,amikor akar,azt visz el,amit akar(az én ruháimban fotózkodik,úgy tudom,úgy tudják,hogy az én testem és odaszerkesztettem a fejét),könyveimet és ami megtetszik neki.A lépcsőház tele van rongálásokkal,firkákkal,tegelésekkel,a postaládák feltörve.Visszahallottam,hogy én voltam és hogy ezt be is vallottam.E/1 személyt használ.Régebben is feltünt,ha hülyeségeket csinált minden további nélkül bevallotta,sőt kérkedett vele,de akkor még nem tudtam,hogy az én kontómra.Elvileg nekem a májam is rossz az ivástól,gyakorlatilag semmi baja,mert nem iszok.Telefonba szellent,böfög,szipog(elvileg drogozom)és minősíthetetlenül beszél,furcsa is volt,hogy nem szégyelli,de így már értem.Állítólag én már seg..be is d..ttam magam,csak senki nem tudja kivel,még én sem,mivel nem is létezik az az ember.És a szado-mazót szeretem, ezt annyira sikerült elhitetnie a barátommal,hogy durva volt velem.

Sajnos a barátaim eddig se csak az én barátaim voltak,valószinüleg vele sokkal többet beszéltek.Sőt elvileg olyan emberekkel beszéltem rendszeresen,akikkel két szót,ha váltottam.A tanáraimmal is beszélt\beszélt.Gyakran berúgva vagy legalábbis olyan hangot imitálva.Ennek nem egyszer fül tanuja voltam, de úgy gondoltam én az én dolgom.

Én már mindenkivel megszakítottam a kapcsolatot,hogy ne tudjon meg rólam semmit.Ők úgy tudják beszélünk azóta is.

Anyámmal sem beszélek,csak,ha nagyon muszáj.

Egyedül a volt barátommal beszélek,de vele a tesóm is,kiderül a viselkedéséből.Azóta is reménykedek,hogy ráveszem,hogy buktassuk le,vagy rajta keresztül én.Nyúzom vele,hogy vegye fel,amikor más számról keresem,de nem.Eddig nem sikerült.De én ezt nem tudom elfogadni.

Utána néztem ezeknek a dolgoknak és vannak olyan esetek,hogy olyan szintű a lejáratás és az ellehetetlenítés, hogy van aki ilyen eset után külföldre menekül.

Próbálom én is erre felkészíteni magam.Csak jelenleg munkám sincs.

2020. júl. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

25.

Amúgy szerintem én maximum bordeline lehetek, ha van ilyen jellegű betegségem.Fontosnak tartom, hogy szeressenek,és,hogy mit gondolnak rólam,néha jó adag önutálattal.Már szinte mindentől szorongok.

Sajnos ellenek kb. az ellentétét hitették el rólam,hogy egy nárcisztikus,talán még pszichopata is vagyok,akit nem érdekli mit gondolnak róla,mert minden ocsmányságot felvállal, és sz...rik bele mindenbe.Ez nagyon fájdalmas.Főleg,hogy közben tudom,hogy a családtagjaim azok és,hogy mit tettek,de egyedül vagyok vele.

2020. júl. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!