Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nulla munkakedv, mindent...

Nulla munkakedv, mindent elsumákolás, embereket kihasználás. Hogy törhetnék ki ebből?

Figyelt kérdés
Jómódú családból származom, szinte megvan mindenem amire szükségem van. Havonta kapok akkora összeget,amiből tudom fizetni az albérletem, mellette tanulok és félre is tudok rakni (nem szórom azért a pénzt), egyetemen tanulok (mégpedig folyton a legegyszerűbb utat választva a legkevesebb tanulással olyan 4-es átlaggal..... de ott is sumákolok mert semmi kedvem és kitartásom leülni és beseggelni, nem is olyan a figyelmem. ((szakot nem mondok, de egy nagy presztizsű doktori címmel járó hivatást fogok űzni remélhetőleg)) A probléma ott kezdődik, hogy lassan el kellene kezdenem szakmai gyakorlatot végezni vagy valamit dolgozni, mert már a szüleim is sürgetik, hogy emeljem fel a seggem. Párom pont a szöges ellentétem, neki mindenért meg kellett dolgoznia, és már úgy érzem, ő hordja a nadrágot ha valamit el kell intézni, mert lusta vagyok bármihez. Nem tartom magam hülye gyereknek és rosszindulatú sem, csupán elkényeztettek. Jár már is hasonló cipőben? Mit tehetnék végre, hogy felnőjek?

2020. ápr. 3. 18:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem elmondani, hogy úgy érzem, élvezni akarok az életet kötöttségek nélkül: bulizni, sokáig aludni, kondizni, jókat enni, utazgatni... és az idegesítő főnökök és a sokszor felesleges egyetemi elvárások nélkül
2020. ápr. 3. 19:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Most írtad le mit akarsz! Tedd azt. Nem is kell ide komment.
2020. ápr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van az, amit én szeretnék, de nyomás alatt vagyok és azért a saját életem sem szeretném elrontani... meg akarok felelni a társadalmi elvárásoknak, de közben mégis élni szeretnék
2020. ápr. 3. 20:27
 4/4 A PÁSZTOR válasza:
C G Jung azt írta "az ember renyhe lény ha nincs halálos veszedelemben nem változtat." Ha úgy érzed változni kell akkor építés fel a változást és járd végig a felépített utat. Nem vagy buta ezért még tudod tenni. Nagyon nehéz lesz de meg tudod csinálni, sokan akik közel állnak hozzád lehulyeznek, de ne zavarjon a cél a fontos.
2020. ápr. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!