Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerelmes vagyok egy skizofrén...

Szerelmes vagyok egy skizofréniával élő fiúba. Tanács valaki?

Figyelt kérdés
3 éve találkoztunk, beszélgettünk és nagyon megtetszett. Azóta is egyre jobban kedvelem, sőt beleszerettem de nem találkozunk sokszor mert általában nincs jól. A szüleit jól ismerem, örülnek, hogy beszélgetek a fiúkkal de állitólag miattam, nem akarnák, hogy komolyabbra forduljon. Sokszor azon kapom magam, hogy csak rá gondolok. Van olyan, aki ebben tudna tanácsot adni? Hogyan segithetnék a fiúnak?
2020. ápr. 4. 01:41
 1/9 A kérdező kommentje:
30 évesek vagyunk.
2020. ápr. 4. 01:42
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
FIÚ?! 30 évesen FIÚ?! Hát ez elég nagy probléma...
2020. ápr. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Elsőnek: igen tényleg az a legnagyobb probléma hogy fiú. Istenem de ostobák az emberek, komolyan már állati szintre süllyedtünk. Némely ember eszik alszik szexel. Másra nem is tud gondolni. Ez befolyásolja az egész gondolkodás módját, meg ez vezérli minden tettét

Komolyan mondom felháborító

2020. ápr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Kedves kérdező! A legjobb barátom is paranoid skizofrén, nagyon szeretem, sokszor csak velem hajlandó szóba állni, mert csak bennem bízik meg. Én is beteg vagyok, talán ezért is értjük meg egymást. 25 éves lány vagyok, pszihózisos mániás depressziós elmezavarom van. Ő is kb ennyi éves. Egy ilyen emberrel nagyon nehéz hosszú távon együtt élni, mert nagyon kiszámíthatatlan a viselkedésük. Iszonyat nagy a felelősség, mert a gyógyszerek szedésére is oda kell figyelni, mert nagyon sokszor maguktól nem veszik be. Csak akkor menj bele ha tudod azt vállalni hogy iszonyatosan nagy a nyomás és a felelősség. Valószínűleg a szülei is ezért nem akarják hogy pár kapcsolatban legyetek. Mert ők is tudják ezt. De ha elfogadsz egy tanácsot inkább ne vágj bele. Jobban jársz
2020. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Keress magadnak másik társat. A szülei nem ok nélkül mondták, hogy ne legyen komoly a kapcsolat. Ismerősöm megpróbálta, el is vált. A sikofrénia elmebetegség.
2020. ápr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ismertem (szerintem) skizo férfit. Nagyon helyes volt, jól öltözött, adott magára, de pár hét után már annyira nem volt jó érzés hallani ahogy magával beszél, illetve hallgatni a kitalációját és érezni, hogy másként viselkedik velem emiatt. Én gyorsan léptem. Soha (Nem kezdenék...).
2020. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek veled, nekem sincs párkapcsolatom mert hosszútávon nagyon nehéz engem elviselni. Legtöbbször saját magam érzései meg gondolatai miatt szenvedek. Mindenkire gyanakodva nézek, nincsenek barátaim, folyton azt feltételezem másokról hogy rosszat gondolnak rólam, ha nevetnek akkor biztos rajtam nevetnek pedig nem, szóval magamnak sem egyszerű és nem akarok ezzel msz is leterhelni feleslegesen. Szerintem ezér nem szeretne komolyabb kapcsolatot. Sem a szülei, mert nem akarnak ennek kitenni téged.
2020. aug. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat, főleg 4-nek meg 7-nek, hogy őszintén írtatok magatokról.

Nem találkoztam a fiúval azóta sem. A család meghívott magához egyszer ebédelni miután őszintén elmondtam nekik, hogy szeretnék jobban összebarátkozni a fiúkkal. Nagyon érződött, hogy vannak fenntartásaik de úgy tűnt jó szívvel fogadják valahol a közeledésem. Ez az egész koronavírus helyzet szólt bele, azóta se tudok a fiúról semmit, csak annyit hogy rosszul van és nem emlékszik rám egyáltalán...

Tudom, hogy le kell mondanom róla, jobb lenne. Kár, hogy az a pár mondat amit váltottam vele jobban meghatározza az életem mint bármely korábbi beszélgetéseim másokkal. Az is lehet, hogy csak felnagyítom az értékét mert udom hogy különleges embertől jött. Azért szerencsémre "ő itt marad a fejemben"

2020. aug. 4. 00:50
 9/9 A kérdező kommentje:

2-es.. igen fiú. Másnak nem tudom tekinteni :D Nem furfangos, nem emancipált, dühös de mégsem kiábrándult....ja és valószínűleg szűz.

Szóval fiú és kész, na és?

2020. aug. 4. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!