Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 10+ év depresszióból van kiút?

10+ év depresszióból van kiút?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, mióta vagyok már depressziós, de az biztos, hogy már több, mint 10 éve. Igazából nem is emlékszem arra, hogy mikor voltam hosszabb időszakon keresztül boldog. Talán soha?

Most 31 éves vagyok, könnyen kiszámítható, hogy a 20as éveimet, amiket mások boldogságban, barátokkal, kalandokkal élnek én azt a legsötétebb magányomban, néha 1-2 haverral éltem.

Párom volt 1-2, de csak ilyen 1-2 hónapos történetek ezek, semmi olyan, amit normális ember komolynak nevez. Ráadásul a legfrissebb is ha jól emlékszem 21 éves koromban volt (2 hét xD).

Szexuális életem egy nulla. Max magammal vagyok.

Nincsenek terveim. Igaz külföldön dolgozom már 3 éve, de mégsem érzem, hogy annyit keresnék, ami bármire is elég. Gondolkodom is erősen, hogy megyek haza inkább.

Gondolkodtam, hogy elmegyek orvoshoz, de minek? Odamegyek, kiteregetem valakinek a lelki szennyest. Felír egy raklap gyógyszert aztán ennyi. Szedjem, le vagyok szedálva egész nap, tönkre megyek agyilag. Vagy ami még rosszabb befektetnek egy intézetbe aztán az emberek utána úgy néznek majd rám, mint egy elmebetegre. Tudom, mert másokra is úgy néznek, akiket előttem nevetnek ki.

Nem akarok így élni, de megölni se akarom magam. Nem tudok párkapcsolatot/barátokat keresni, képtelen vagyok már ismerkedni. Mit tegyek?

Hogyan áll innen talpra bárki is? Mi értelme van az egész életemnek?


2020. ápr. 4. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Milyen hobbid van, mit csinálsz szabadidődben? Sportolsz? Ezek lehetnének társas tevékenységek is.
2020. ápr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nincs igazán hobbim. Ha épp itthon vagyok mert nem dolgozom, akkor filmet nézek, esetleg ritkán játszom PS-en.

YouTubeozgatok. Nézegetem a netet mint ha bármi érdekes lenne rajta. Nem túl társas szabadidő tevékenységek.

2020. ápr. 5. 04:15
 3/5 anonim válasza:

Én is átéltem már ezt a helyzetet, igaz nem olyan régen 1-2 éve kezdődött. Akkor nagyon nem volt kedvem semmihez.

Mostanra már minden sokkal jobb, én mondjuk szedek gyógyszert,ami nekem nagyon bevállt.

Ilyen helyzetben sok minden ,segíthet,nekem a jóga is segített, illetve vannak erre ilyen agykontrolos videók, és még egy két könyv is segített :) 27/L

2020. ápr. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásod, de kétlem, hogy rajtam segítene egy kis motivációs tréning. Azért 10+ év után szerintem nálam kicsit komolyabb a baj...
2020. ápr. 12. 20:32
 5/5 anonim válasza:

Nálam sem volt egyszerű a helyzet akkoriban,kellett a .Sokszor volt akkoriban álmatlan éjszakám,nem volt kedvem semmihez, nem nagyon akartam akkoriban találkozni az emberekkel.

Éppen ezért kellet elkezdenem gyógyszert szedni, rajtam sem csak a motivációs tréning segített. (3) 27/L

2020. ápr. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!