Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó szorongás, depressziób...

Állandó szorongás, depresszióból van kiút?

Figyelt kérdés
Úgy érzem már semmi nem segít.Gyógyszereket is szedek rá és mégis szorongok.Antideprenszánst évek óta szedem és mellé rivotrilt is.Ha visszagondolok az elmúlt évekre akkor több volt a szorongás mint a jobban létes állapot.Elképzelhető,hogy már nem jó ez az antidepi amit szedek? Sokat alszok.Állandóan feküdnék.Semmi nem köt le.Mindig unatkozok szinte.Semminek nem tudok örülni már.Csak mennek a napjaim és nem vagyok boldog,inkább kínlódok.Van aki hasonlóan érez,vagy érzet és kijött belőle? Vannak öngyilkossági gondolataim is,de nem merem és nem is akarom megtenni,mert vannak akiket nagyon megviselne.
2018. márc. 12. 07:44
1 2
 1/14 szenes43 ***** válasza:

Szorongsz? Mi a szorongás tárgya? Valamiért csak szorongsz. Szedek én is Rivotrilt 0,5mg.-ost és néha igen aggasztó gondolataim vannak,viszont a koromhoz képest igyekszem a környezetemnek minél kevesebb problémát okozni.

Azt hiszem fel tudom fogni a te problémádat mivel jó néhány éve élek ilyen "áldott" státuszban.

2018. márc. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Rengeteg embernek van ilyen problémája. A rossz hír, hogy csak te tudod megoldani. Hagyd el fokozatosan a gyógyszereket, kezd azzal. Szerencsére már süt a nap. Legyél minél többet a szabadban. Kezdj el sportolni. Futás a legjobb. Suedj vitaminokat. B komplexet, c vitamint, cinket. Csináltass egy vérképet nem vagy e vérszegény vagy nincs e pajzsmirigy alulműködésed mert az is okozhat ilyet. Táplálkozz egészségesen. Hagyd el a cukrot, kávét, alkoholt? Cigit. Sok zöldséget egyét. Csinálj egy probiotikum kúrát. És próbáld építeni az emberi kapcsolataid mert az sokat számít. Folyamatosan próbáld eltetelni a figyelmed. Nézz vidám filmeket, olvass érdekes könyveket, hallgass zenét. És keress valami elfoglaltságot amiben siketélményed lesz. Pl. Rajzolj, fess, fotózz, írj verset....vagy bármi ami az eszedbe jut. Az alvás az jó....aludj sokat. Élj a jelenbe, ne a múlton rágódj vagy a jövőn aggódj. Ezekről tereld el a gondolataid.
2018. márc. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%
Van aki abbahagyja a gyogyszert es vegkepp kidol, erre ne biztass senkit kedves utolso!
2018. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A 2-es válaszoló nagyon jól látja, nem lebénítani kell az idegrendszert hanem erősíteni. Ezek mérgek és az orvos is nagyon jól tudja. A probléma megoldásában kellene segíteni! A legnagyobb ember aki valaha élt a földön ezt mondta Máté 5:3 "Boldogok, akik tudják, hogy szükségük van Istenre. Ezen te is elgondolkodhatnál és adhatnál egy esélyt a Teremtőnek. Csodálatos jövő vár azokra, akik megismerik és tisztelik őt.
2018. márc. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#2. Gyerekem 6-éve szed antidepit, minden általad leírtskat próbáltunk, jól élhet még sem boldog -első gyógyszerleépítésnél'45kg ra fogyott és mentálisan leépült majdnem belehalt...


Három év után most probált újra fokozatosan lejönni, -vért hányt verejtékezett -kórházba került.

Most minimális adaggal kényszermozgásai, feltörő vihogásai (amit nem akar)- izzadás állandó gombós érzés a torokban stb van.

...


Persze, hogy mi is szeretnénk ha minden rendben menne. De ez nem megy varázsütésre.


Kérdező tudom és átérzem a problémád, csak erőd és kitartásod legyen.

Jó lenne,ha lenne egy ilyen hely ahol a hasonló probléval küzdő fiatalok tudnának ismerkedni.

Segíteni erősíteni egymást.


Azt tudom, hogy az öngyilkosság nem lehetőség mert akkor legyőzött a "betegség" és azt ne hagyjátok!

2018. márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2. Vagyok. A gyógyszer drog. Pánikbetegségre meg depresszióra tök felesleges. Elkezdeni sem kellett volna. Durva olvasni, hogy valaki a gyerekét hagyja tömni vele. Persze nem lehet leállni vele hírtelen. De muszáj fokozatosan mert nem gyógyítanak meg. Csak minden rosszabb lesz tőlük. Én is ebben vagyok. Szetencsére én kidobtam az antidepi receptjét miután elolvadtam a mellékhatásokat. Rivotril leszedál....aki zombiként akar élni annak szuper. Én az életet választottam. Másnak is ezt javaslom. Leírtam mit lehet tenni....vagy élni akarsz vagy gyagyásat játszani életed végéig. Te döntésed. Én nem vagyok hívő, de ettől függetlenül a hit is segíthet. Több értelme van mint a gyógyszernek.
2018. márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 szenes43 ***** válasza:
A depresszió betegség ez tény. Az agy bizonyos területei között nincs meg "kommunikáció" és ezért felborulnak az általánosan elfogadott viselkedési szabályok. A jól megválasztott gyógyszer nem megbénít hanem ezt a hiányosságot igyekszik kijavítani. Biztosít ideális esetben egy élhető mindennapi életvitelt amiben semmivel nem különbözöl az "átlagembertől." Célod lesz és értelmet találsz az életednek.
2018. márc. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A gyógyszertől lesz értelme az életednek 😂🤣 Ez elég szánalmasan hangzik. Én inkább meresnék valami értelmesebb értelmet. A kérdezőnek meg lósza@t sem hasznalnak a bogyók. Akkor minek szedje őket? Mert te azt mondod?
2018. márc. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Sportolj sokat. Az levezeti a feszültséget és jó lesz a közérzeted!😁
2018. márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet, más gyógyszer segítene. SSRI-t próbáltál már? A Rivotril elég kemény gyógyszer.
2018. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!