Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik ilyen "emlékezetkiesés"?

Létezik ilyen "emlékezetkiesés"?

Figyelt kérdés

Szóval ma voltunk kint az erdőbe sétálni barátnőmmel, és jól el voltunk, de látszott, hogy valami baja volt. Beszélgettünk nevettünk, majd egyszer csak mérgesnek látszott, és nem szólt hozzám kb egy óra hosszát, (régebben volt ilyen, hogy mérges és nem szól hozzám) beszéltem hozzá, kérdeztem mi baja de semmit nem szólt, sétáltunk tovább, majd volt egy pad ahova le szoktunk ülni, oda mérgesen levágta a hátizsákját, és leült, rám se nézett, hiába szólítgattam, beszéltem hozzá, semmire nem figyelt, hátát is simogattam, hátha megnyugszik. Semmit nem reagált. Sírt kicsit. Később meg mintha "felkelt" volna, és azt mondta hogy hideg lett, felvette a kabátját, és mintha mise történt volna, elmondtam neki milyen volt, és azt mondja ő nem is emlékszik ilyenre. Én meg tök furának tartom, és azt gondolom nem merte elmondani mi baja. Annyira erősködik, hogy nem emlékszik hogy jutottunk a padhoz, ami kb 20 perc séta, ahonnan indultunk, és nem szólt hozzám. Majd a padon is jó fél órát ültünk, és semmit nem reagált.


Fura kérdés, és remélem nem túl hosszú. Nem troll kérdés, furán hangzik tudom, de nekem is nagyon fura. hátha segít valaki. Köszi


2020. ápr. 5. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha igazat mondott, ez spontán amnézia, súlyos lelki traumák esetében szokott előfordulni.
2020. ápr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán valami gyógyszert szed, attól előfordulhat.
2020. ápr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem emlekezetkiesesnek, hanem valami rohamnak tunik. Ugy ertem, maga ez az allapot mas tudatallapotban tortent. Biztos egy MR kimutatna, allitolag epilepszia ritka megnyilvanulasa lehet mas, mint az ismert rohamok.

Nekem gyerekkoromban ket evig volt ilyen, csak tele torkombol zokogtam, a foldon orjongtem, es sosem derult ki az oka. Rendszeres volt, allitolag nem lattam, nem hallottam, erintes se hasznalt. Utana pedig, mintha mi sem tortent volna.

2020. ápr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
gyogyszert nem szed. nem is iszik meg ilyenek. Viszont szüleivel nehezen jön ki. Akkor tényleg lehetséges ilyen?
2020. ápr. 6. 00:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem disszociatív személyiségzavar lesz (régi nevén többszörös személyiség). Sokan nem is tudják, hogy több személyiségük van, csak ha elmondják nekik. Én azt tanácsolnám mondd el neki mit tapasztaltál, és nagyon-nagyon óvatosan vezesd rá arra, hogy lehetséges-e ez a zavar. Ha igazi barátnőd meg fogja érteni, közben tudasd vele, hogy te mellette állsz és nem nézed őt bolondnak. Kérd meg, hogy keressen fel egy pszichológust, mert ha semmi baja sincs attól az önismeret sose árt.0
2020. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!