Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert ilyen nehez legyozni a...

Miert ilyen nehez legyozni a szorongast?

Figyelt kérdés

Most probalgatok egy masik modszert, 2 eve vagyok nagyon durvan szorongos. Nem nyugtatgatom magam, hanem ha ramtor a szorongas, akkor nem foglalkozok vele, hagyom, hogy jelen legyen. De ez masnak is ilyen nehez volt az elejen? Kicsit azert meg vagyok feszulve, hogy mikor lobban be, mikor erosodik fel. Eg mindket karom, bizsereg, eg a mellkasom es a vallam. Nyugtassatok meg, hogy csak a kezdet nehez... Olyan, mintha egy horrorfilmet neznek. Amikor jobban vagyok, allandoan azt ellenorzom, hogy mekkora meg a szorongas szintje, elmult-e mar teljesen. Nehez nem megijedni, nem arra gondolni, hogy megint rossz, nem figyelni ra...

22/L



2020. ápr. 11. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert a szorongás magát tartja fent. Szorongok, hogy szorongok e még: igen...na és most? Á, még mindig. Feszültségben van az idegrendszer. Idő kell neki, hogy megnyugodjon. Meg tud, de ez nem 2 perc. És ha véletlenül bevágsz egy erős fekete kávét, akkor puff neki, előjön megint. De ez nem valami ismeretlen, misztikus dolog, hanem az idegrendszer feszültségével van egyenes arányban. Nézzd meg, hogy mik azok amik lazítják az idegeket, és csináld azokat rendszeresen, napi szinten. A jó hír, hogy el fog múlni a szorongás. A rossz hír, hogy nem életed végéig, mert ha ér egy nagyobb stressz, akkor újra előjön. Nem csak neked, hanem mindenkinek, akinek van idegrendszere.
2020. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Es ez jo megkuzdedi technika? Hagyni, hogy jelen legyen, nem foglalkozni vele? Pozitiv tulajdonsagokkal felruhazni? Ez idovel csokkenti majd a szorongas merteket is? Mondjuk ha ez a modszer bevalik, fel ev mulva, mar csak olyan minimalisan tor ram a szorongas, hogy akar eszre se veszem?
2020. ápr. 11. 16:43
 3/11 A kérdező kommentje:
Inkabb amugy panikolasnak neveznem. Legalabbis regen sokkal erosebb volt, mostmar csak szorongasos rohamnak neveznem.
2020. ápr. 11. 16:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Személy szerint a jeleket csak azért figyelem, hogy rájöjjek, mi váltotta ki anno, mikor megjelent. Mi az, amitől félek, mi az, ami akkor régen megváltozott az életemben, aminek hatására ezek a rohamok kijöttek rajtam. Sokkal hatékonyabb valamit a gyökerénél megragadva kitépni (és kis ideig, de nagyon szenvedni miatta), mint rádobni egy újságpapírt és folyton elcsúszni rajta...


(F)

2020. ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs kimondott oka. Az valtja ki, hogy eszembe jut a panik, a szorongas. Ennyi eleg. Ha valami furcsa dolgot tapasztalok magamon (pl. megdobban a szivem), elkezdek izgulni, utana azon izgulok, hogy miert izgulok, es ez egy ordogi kor.
2020. ápr. 11. 17:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen volt az életed akkor, mikor kezdődött? Milyennek tartod most? Az összes területen. Privátban is válaszolhatsz.
2020. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Korlatozottnak erzem magam emiatt. Otthon semmi bajom, ha kimozdulok ejszakaba nyuloan, akkor kijon a rosszullet. Mar eleve ugy indulok neki, hogy uristen mi lesz. Szemelyisegembol fakadoan is szorongo tipus vagyok. De ez mar elviselhetetlen. Sajat magamat hergelem. Es ha belekerulok ebbe az ordogi korbe, nagyon nehez kizokkentenem magamat. Ezert probalom most ezt a modszert, hogy "hagyom, hogy megtortenjen". De van egy-ket pillanat, amikor azt erzem, hogy na jo eleg, menekulnom kell valahova, mindegy, hogy hova.
2020. ápr. 11. 17:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Van valamilyen tevékenység, helyszín, ami ki tud kapcsolni? Maximalista típusnak tartod magad?
2020. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Maximalista vagyok igen. Nincs semmi, ha elterelem a figyelmemet elmulik a rosszullet.
2020. ápr. 11. 19:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a gyógyszer hatásos lenne? Tehát pl szedni kettő hónapig és megtanulni kezelni ez idő alatt. Vagy csak rosszabb lenne a gyógyszer letétele után? Lehet érdemes lenne beszélnem egy pszichiáterrel.
2020. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!