Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegség...

Milyen mentális betegség lehet ez?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg és hipochonder vagyok, de ezen kívül néha ok nélkül rámjön egy furcsa , rossz érzés. Semmi jóra nem tudok gondolni, semmi nem nyugtat meg. Ilyenkor szorongok, pánikhoz hasonló tüneteim vannak. Mindig félek hogy újra előjön, tényleg nagyon furcsa, egyik pillanatban nevetek a következőben pedig ezt érzem hirtelen.

Kb fél óra mulva azonnal el is múlik az állapot.


2020. ápr. 11. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség
2020. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írod, hogy pánikbeteg vagy. Akkor hogy nem tudod, hogy a pánikbetegség tüneteit tapasztalod magadon?!
2020. ápr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismeros. Ez panikbetegseg.
2020. ápr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
még akkor is ha nem tudom mi okozza? Tehát nem gondolok semmi konkrétra ?
2020. ápr. 11. 23:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen. Te irtad le, mindig felsz, hogy ujra elojon. Az erzesre, gondolatra, esemenyre adott reakcio a hibas. Nalam ez ugy mukodik, hogy mondjuk nagyobbat dobban a szivem. Vagy megszedulok. A "normalis" emberek ezek utan is csinaljak tovabb a dolgukat, nem foglalkoznak vele, vagy eszre se veszik. En, mivel ellenorizgetem magam, rogton elkezdek szorongani, hogy "uristen, rosszul vagyok, rosszul leszek, panikolok", es kesz is a rosszullet. Pszichologus tud segiteni a mely problemak felkutatasaban. Ez altalaban akkor mukodik, ha mondjuk valaki mindig csak a vonaton lesz rosszul. Altalaban ezeket a dolgokat gyermekkori traumakra, dolgokra vezetik vissza, es oldjak fel. Ha nem sikerul, akkor gyogyszert szoktak irni, hogy a megvaltozott kemiai reakciokat az agyban helyrerakja.

Nekem szemely szerint egy pszichologus se segitett sokat, csak beszelgettunk heti egyszer egy jot. A gyogyszer sem az igazi, nagyon keveset szedek, olyan tuneteim vannak, mint neked. Most elkezdek sportolni, az segiti a felgyulemlett feszultseg levezeteset, es elosegiti a neuroplaszticitast. Emelett pedig azt a taktikat valasztottam, hogy nem a "nyuginyuginyugi" a kulcsszo (mivel a lazulgatas, nyugalom, relaxalas nalam abszolut nem valt be), hanem elfogadom tenykent es kesz. Teljesen termeszetes szorongani, nem szabad tulparazni, mindenki szorong. Az, hogy nem harcolok az erzes ellen, hanem csak hagyom, hogy jelen legyen, bizok benne, hogy segit.

2020. ápr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Es egyebkent azt a furcsa erzest, nagyon sok minden okozhatja. Meg kell tanulni figyelmen kivul hagyni, nem agyalni rajta. Ha nekem sok a dolgom aznap, idom sincs hulyesegeken gondolkozni, este azt veszem eszre, hogy jé, nem is voltam ma rosszul. Persze, mert nem turaztattam rajta az agyam.

Ha nincs szervi elvaltozas (gondolok itt peldaul hormonproblemakra, az is ilyen panaszokat okoz), akkor az ehseg, kialvatlansag, tul sok koffein, tul sok alkohol, vagy hirtelen nagy merteku stressz (halaleset, valas) is kivalthatja a furcsa erzest. Foleg azoknal akik hajlamosak a szorongasra. Az a nem mindegy, hogy hogyan reagaljuk le ezt a dolgot. Felunk tole vagy tullepunk rajta.

2020. ápr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!