Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A B vitamin es a folsav...

A B vitamin es a folsav felszivodasi zavar milyen tuneteket okozhat?

Figyelt kérdés
Panikbetegseget okozhat? Szorongast?
2020. ápr. 13. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy B-vitamin.


Te gondolom B12-re gondolsz. Vérszegénység, fokozott fertőzés hajlam, végtagzsibbadás.

2020. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

B vitamint (hála a sok reklámnak) az emberek elkezdték túladagolni, ez adhat okot. Egyre több kutatásban jön elő például depresszió, tompultság hála a B6-vitamin túladagolásnak. A napi szükséglet 2 mg (!!!) amit húsból, halból, rizsből, tejből, teljeskiőrlésű gabonából be lehet vinni. Ha azt is beleszámoljuk hogy egy része nem szívódik fel, a bevitt mennyiségnek, akkor is szinte fölösleges b6-ot szedni, ha orvos nem mondja.


Folvas a b9-vitamin, aminek 10-15mg-os raktára van a májban, de ebből max 0,6 mg-ot kell bevinned egy nap. Ugyanúgy a hús, tej, máj itt is jó, a legfontosabb mégis a friss zöldség de itt vérszegénység a hiánytünet, amiről valószínűleg tudnál.

Remélem ezek tudatában fény derül arra hogy mi lehet a probléma, nem tudom ezeket mennyire találod meg valahol, ami hiteles is, hiszen ez orvosis könyvben van, de annyit tudnék tanácsolni, hogy ne higyj el mindent amit a fórumokon/neten nlcafé, borsonline szintű oldalak összehordanak. Pánikbetegséget egy pszichológus tudja diagnosztizálni és segíteni a leküzdésben, amennyire lehet, inkább lehet hogy most a karantén okoz ilyesmi tüneteket.

2020. ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezeknek a vitaminoknak a plusz bevitele étrend kiegészítő formájában javíthat a pánikbetegségen, szorongáson. Meg is gyógyulhatsz tőle.
2020. ápr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyik ismerosom mondta, hogy neki ez a zavara van. Es o van, hogy mindenen elsirja magat. Es, hogy ez az oka. Ezert gondoltam ra, hogy en is ezert reagalok tul mindent eloszor (bepanikolok mindenen, joforman a semmin, idobe telik lenyugodni). De gondolom ez gyerekkortol kezdve fennall? Vagy ez ki is alakulhat idovel?
2020. ápr. 14. 08:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Neked áll fenn gyerekkorod óta vagy most jött elő?

Sajnos attól hogy van hasonló tüntetek, nem biztos hogy ugyanaz a probléma. Nekem barátnőm sokáig titkolta hogy pánikbeteg (vagy legalábbis próbálta, mert azért láttam rajta) és hiába szedett mindenféle vitamint, nem segített.

Most online is van elég sok pszichológus, hidd el, pont ilyenért vannak. Nem kell emiatt szégyenkezned (barátnőm emiatt is rosszul volt már, amíg nem mondta el hogy pszichológushoz jár) teljesen normális, sőt becsülendő az, hogy te változtatni akarsz az állapotodon! Nagyon sok ember eddig se jut el és csak rosszabb helyzetbe sodorja magát..

én a helyedben megkerésnek egy pszichológust, akár személyesen, akár online és ő biztos tud segíteni☺️

2020. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem kb 3 eve kezdodott el ez az erzekenyseg, hipochonder vagyok. Nagyon stresszes idoszakon voltam tul, elotte elolvastam egy cikket a panikbetegsegrol, bamm, produkaltam is a tuneteket. Es azota sem birtam teljesen kikecmeregni belole. Javult a helyzet, jartam pszichologushoz, szedek egy keves gyogyszert es jobb lett, de nem szunt meg teljesen. Azert gondoltam, hogy nem-e ilyen felszivodasi zavarom van, mert en nem voltam ilyen elotte. De ha ez a felszivodasi zavar gyerekkortol kezdve fennall, akkor nem ez a bajom. Mostmar bulizni se tudok elmenni, mert rosszul leszek, elotte meg minden hetvegen bulika volt.
2020. ápr. 14. 09:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Akinek felszívódási zavara van, annak nagyon sokszor születéstől kezdve, vagy jellemzően pl egy baleset után amikor az illető elveszti a beleinek egy részét. Illetve egy konoly étrendváltás után...

Ezt belgyógyászaton tudják kimutatni, de gondolom itt nem ilyen probléma áll fenn, ha nem vagy megelédve a pszichológussal akkor lehet váltanod kell + te is próbáld meg ezeket elengedni. Ahogy “felvetted” régebben a tünteket, úgy tud segíteni neked a pszichológus is hogy lead, de a nagy lépést mindig neked kell megtenni.

Igaz nekem nem ilyen jellegű bajom volt, de egy kapcsolatomban teljesen befordultam (minden héten több buliból, lett olyan hogy 8 hónapig sehova nem mentem el sehova) ahogy őt elhagytam, megfogadtam hogy nem kezdek el bedepressziózni, hanem inkább örülök hogy végre megint jó lehet az életem. Először nagyon szar volt, sőt ugyanúgy szomorúan keltem, de megkerestem azt a pici jót a napomban (pl: nem szóltak le hogy miért eszem már a második kiscsokim a nap, vagy hogy rohanás nélkül elértem a buszt, tudtam beszélni egy jót a barátnőmmel) utána egyre jobban visszatudtam térni az életemhez és igaz, lehet ígyis kell még egy kis segítség, de ez neked is egy jó módszer lehet.

Próbáldd meg, ha észreveszed magadon hogy ilyenkor kiakadnál, de most kivételesen nem, akkor legyél büszke magadra, mert van miért! 😁

Ha pedig erre büszke vagy, akkor vedd észre mennyit fejlődtél és legyen előtted a cél, hiszen te is tudod hogy megtudod csinálni

2020. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!