Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy panikbeteg tenyleg teljese...

Egy panikbeteg tenyleg teljesen megbolondulhat?

Figyelt kérdés
Parom attol tart, hogy evek mulva mindentol felni fogok. Kimegyek az udvarra es 'uristen fa', 'uristen madarak'... Szerintem ez teljesseggel kizart, viszont elultette a bogarat a fulembe. Mert ha eppen eros szorongos fazisban vagyok, akkor tenyleg mindentol megijedek, mindentol felek, hogy peldaul ha ranezek egy zold talra, az majd biztos felerositi a rosszulletet. Ez ebben a szituacioban "normalis"? Marmint ha az ember fel es panikol, akkor lehet ilyen kodos a gondolkodas? Mintha teljesen iranyithatatlan lenne a dolog es csak menekulni akarok. Panikrohamom mar nagyon reg nem volt (2 eve), csak nagyon eros szorongasos rohamom.
2020. ápr. 13. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Normális, hogy a természetes dolgoktól is félsz ilyenkor, és szorongást vált ki belőled.


Kezelve van a szorongásod? Pszichológushoz kellene járnod, akivel átbeszélhetnétek, hogy honnan ered ez az egész! Próbálj meg gondolatnaplót vezetni, leírni, mikor, miért, mi által jön létre a szorongás, és mitől javul. A félelmeidre próbálj meg logikus megoldásokat találni, amikor "észnél" vagy.


A párodat is megkérhetnéd, hogy legyen egy kicsit támogatóbb és türelmesebb!!!


Én pánikos voltam, kb 1-1,5 évig. Amikor a megbolondulás szélén voltam, azzal nyugtattam magam, hogy ez csak egy kémiai játék az agyamban, nincs mitől félnem. Elképzeltem az atomokat, a részecskéket az emberi agyban, hogy most kuszán mozognak, valamiért nem találják a helyüket, és azért érzem így magam, ahogy, de pár perc, és jobb lesz.

Fogamzásgátlót szedsz? Barátnőmnek attól volt a pánik. Hagyd el a fenébe, ha igen!


Aztán próbáltam a családomra, páromra támaszkodni. Egyszerű megnyugtató dolgokat ismételgettem magamnak, hogy minden rendben lesz, bármilyen akadály kerül elém, túljutok rajta, egészséges vagyok, ez csak egy átmeneti állapot, és lehet, hogy holnap már enélkül ébredek fel. És egyszer tényleg csak így volt :)


Emellett sokat imádkoztam Istenhez (római katolikus vagyok), hogy segítsen nekem, legyen velem, mutassa meg, hogy Rá támaszkodhatok. Ez segített a legtöbbet. Ha nem is érzed magadénak ezt a dolgot, akkor is kezdd el, mert maga az imádkozás, mint rituálé, akkor is nagyon hasznos! Kimondani a bűnöket, a hálát, a kérést egyszerre felszabadító, és a gondolataidat is legalább összefoglalja.


Emellett pedig tényleg keress fel egy pszichológust. És kezdd el a gondolatnapló írását. Ha lehet, mellőzd a gyógyszereket (bármilyen fajtát)! A faladra vagy a szekrényed belső falára ragassz ki egy motivációs táblát. Olyan képek legyenek rajta, amikre elég ránézned, és tudatalatt már jól érzed magad. Ez lehet egy szép ékszer egy magazinból, egy jó hangzású szó, egy ruhacímke, bármi. Én amikor a rosszullétekkor a haláltól féltem, kinyomtattam és kiragasztottam rá egy 100-as számot, hogy 100 évig fogok élni, úgyhogy nem kell félnem a rosszullétektől :)


Emellett nevess sokat! Ha unatkozol, ne a Facet görgesd, hanem pl. Youtube-on indíts el valami vicces videót: Beugró szituációs komédiák, Just for Laugh videók, bármi. Még ha erőltetetten húzod mosolyra a szádat, akkor is boldogsághormon termelődik a testedben, ami csökkenti a stresszt! Minél több "jó" hormon lesz az agyadban, annál kevesebb hely jut a "rossznak".


Figyelj a 8 óra alvásra is, mert minél kialvatlanabb az ember, annál kábább és olyankor hajlamosabb a szorongásra.

2020. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen,lehet ilyen ködös a gondolkodás.nekem pánikbetegségből lett erős szorongásos állapotom,végül pszichozissal kezeltek pszichiátrián.tehát mondhatni,hogy teljesen megbolondultam.nagyon sz4r volt,de nyugi még ebből is ki lehet jönni.persze azért ne várd meg a legrosszabbat...nagyon fontos,hogy ne küzdj a félelem ellen,hanem fogadd el! Ne állj ellen a szorongásnak,mert azzal csak erősíted!
2020. ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A pszichozis az mit takar?
2020. ápr. 13. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Megváltozott a realitásérzetem.Mondhatni hasonló mint amit írsz,hogy pl.ránézel a zöld tálra,és felerősíti a rosszullétet.Ez is ilyesmi,csak erősebben jön ki.Borzalmas rémálmaim voltak,pl.egy zombi nő ledugta az ujjait a torkomon,és meg akart fojtani.Túlfilozofáltam mindent,minden mögé be akartam látni,olyan dolgokba,amiket nem lehet emberi ésszel felfogni.Néha teljesen bizonytalan voltam benne,hogy amit érzékelek az valóságos-e vagy nem.Szóval fontos,hogy ne pörögjön az ember agya sz4rságokon.

És igen,a párod nem mondott hülyeséget " 'uristen fa', 'uristen madarak" sajnos el lehet jutni erre a pontra.

De nem törvényszerű,hiszen mint írtam van megoldás,magára a szorongásra is.Segíthet még a légzéstechnika is,ha érzed,hogy rád tör egy szorongásos roham/pánik,akkor folyamatosan lassan és mélyen belélegezni/kifújni.

Fontos megérteni,hogy a félelmeket nem lehet csettintésre eltüntetni,olyan technika nincs,hogy "nem félek,és kész" ha valaki eljut egy magasabb tudatossági szintre,akkor már könnyebben tudja irányítani a folyamatokat,de alapvetően el kell fogadni,hogy a félelem is az élet része.Baj akkor lesz belőle,ha a nyúl kiveszi a kezedből a vadászpuskát.

2020. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nehez becsapni az agyamat. Ha elkezdem magam nyugtatgatni, vagy lassan lelegezni, ugy fogom fel, hogy "uristen akkor tenyleg van valami, ha le kell nyugodnom". Megkertem a paromat, hogy ha erzekeli rajtam, hogy rosszul vagyok, akkor se mondjon semmit, ne tegye szova, viselkedjen termeszetesen. Mert ha szovateszi, megjobban megijeszt, hogy "uristen, tenyleg van valami". Te hogy tudtad elerni azt, hogy ne agyalj ezen? Azt erzem, hogy teljesen ratekeredtem mar a dologra. Gondolom a karantenos hulyeseg is nyom a dologba, minden olyan nyomaszto. Most ahogy irom is erzem, hogy feszult vagyok, mindentol megijedek, de most nem olyan intenziv. Elkezdtem olvasni egy konyvet, a MERJ megkuzdesi modszerrol, ami azt takarja, hogy nem kell figyelembe venni a panikot, a szorongast, meg kell tanulni elfogadni, hogy jelen van es megerteni, hogy ez a sajat idegrendszerem aktivitasa, termeszetes jelenseg. Azert ennyire intenziv, mert megijedek es felek tole. Ugy kell felfogni, mint az ehseget, van es kesz, es idovel gyengulni fog, akar teljesen meg is szunik. Roviden tomoren, bele kell szrni.
2020. ápr. 14. 10:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez lehet deperszonalizáció vagy derealizáció is.
2020. ápr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, es ha ez megjelenik, mar porog az agyam, hogy basszus, most fogok bepanikolni. Pedig ismeros az erzes, nagyon regen, gyerekkoromban is ereztem ilyet, nem feltem tole, elneveztem antidejavu-nak. Most meg a szorongassal, panikolassal osszekotottem.
2020. ápr. 14. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!