Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki hogy gyuri le a szorongasos...

Ki hogy gyuri le a szorongasos rohamot, a panikot?

Figyelt kérdés
Figyelemeltereles segit? Vagy ha tudomast se veszel rola? Hogyan lehet csak fizikailag panikolni, lelkileg nem? A rendszeres sport megszunteti? Mi a legjobb taktika?
2020. ápr. 14. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Arra kell gondolni közben, hogy ez nem valami halálos dolog, csak egy kis adrenalin löket a vérben. Az ősembernek is volt pánikrohama, meg a várvédőknek is Eger ostromakor, meg egy csomó embernek a múltban, jelenben, jövőben. Lélegezni kell, kicsit sétálni vagy tornázni, inni egy kis vizet, és majd lecseng, elmúlik. ha az ember elkezd sikítozva föl le futkosni, attól csak rosszabb lesz, és tovább is tart.

Összességében pedig az idegrendszert kell megnyugtatni, ellazítani, erre is van egy csomó jó technika.

2020. ápr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Te alaposan összekeversz két dolgot. A szorongásos roham az nem pánikroham. A valódi, nagy pánikromaot nem lehet legyőzni, csak túlélni és minél előbb megkeresni az okát, a gyökerét. Különben - és főleg, ha ostoba, csak gyógyszerező sarlatánhoz mégy - egy életen át gyógyszerfüggő leszel és csak elfeded a bajt.


Az egyéb szorongásnak is jó, ha megvan az oka, de az kezelhet, még "házilag" is. Attól függ, hogy mitől sorongsz vagy milyen helyzetben.

2020. ápr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem ugyanaz, tudom. Azert hivom szorongasos rohamnak, mert nem olyan intenziv, mint egy panikroham. A szorongasos rohamnal, forrosag erzet telit el, eg a karom, labam, szetarad bennem a feszultseg, feszult vagyok, olyan mintha egy horrorfilmet neznek, felek, menekulni akarok, folyton ugrasra kesz vagyok. Minden megijeszt ilyenkor, azt erzem, hogy a panikroham kapujaban allok.

A panikroham annyiban tobb, hogy nagyon erosen ver a szivem, eros szedules tor ram, a kep szele elhomalyosodik, halalfelelmem van, ami ugye ront a helyzeten. Panikrohamom kb 2 eve nem volt, szorongasos rohamom meg szinte mostanaban minden nap, ha nem otthon vagyok. Szedek gyogyszert, lehet ezert javult.

2020. ápr. 14. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!