Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nemtudok bizonyos anyagokhoz...

Nemtudok bizonyos anyagokhoz (pl. ruha) hozzáérni. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Szóval az a problémám hogy a kezemmel zavar ha hozzá kell érnem a lepedőhőz,ruhákhoz, párnákhoz, textil anyagokhoz,ilyenkor nagyon rossz érzés fog el néha dühőmben ráütők egyet. Kiskoromtól van ez, eddig nem volt nagy dolog de most pár hónapja súlyosbodott. Már a párom is furán néz rám hogy mégis mi bajom van, mellesleg nem csak hozzáérni zavar de az is ha pl végighúzza a lábát a lepedőn vagy végig simít egy ruhát. Mostanában elég stresszes vagyok, aludni is csak füldugóval tudok. De ez a dolog aggaszt, ilyet még sosem hallottam senkitől, szimplán gyenge lenne az idegrendszerem? Ti mit gondoltok?
2020. ápr. 14. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szenzoros érzékenységnek hívják. Autistákra jellemző, de nem csak náluk fordul elő.
2020. ápr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
Szenzoros érzékenység. Nekem is van, bár én diagnosztizálva vagyok egy enyhe autizmussal. De több embert ismerek, akiknek hangokkal kapcsolatban van ilyen. Nekem csak bizonyos anyagú és színű cuccokkal van ez és függ attól is hogy csak ott van vagy hozzá is kell érnem. Bár lehet hogy nálam szinesztézia is közrejátszik, mert a színeket sokszor zúgásként érzékelem. Plusz szinte rettegéssel tölt el ha nedves a kezem, pl. ha megfogok valami vizeset vagy belenyúlok valami vízbe és utána nem tudom azonnal megtörölni. Most a bezártság és az általános feszültség miatt súlyosbodhatnak ezek a dolgok, próbáld elterelni a figyelmedet.
2020. ápr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sajnos sosem hallottam erről és azt hittem hogy megőrűltem és egyedül vagyok ezzel, de ezek szerint mások is "érzékenyebbek" bizonyos dolgokra. Szerintetek ha nem múlik stb kit keressek fel?
2020. ápr. 14. 22:40
 4/7 Metionin ***** válasza:
Hát ez jó kérdés, nekem anno az erre szakosodott gyerekpszichológus figyelmeztette anyámat, hogy nem azért definiálom a szirénát "éles sárga hang"-ként mert gyogyós vagyok, hanem mert úgy érzékelem. Viszont a magnézium szedése valamennyit segít rajta, azt kipróbálhatod.
2020. ápr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A másik ami még eszembejutott nemtudom hogy ez ennél normális e, de ahogyszor számomra rossz anyaghoz érek muszáj ráütnöm egyet. Tudom ez is furcsán hangzik de sajnos ez van még emellett.
2020. ápr. 14. 23:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Segíteni nem tudok de én a fa dolgokat nem bírom megfogni. Ráütnöm nem kell, de vágok egy fejét hozzá, ha muszáj megérintenem. Mindig hülyének néznek mikor műanyag fakanalat keresek pl. :)
2020. ápr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én borzongok, ha megfogok valamit, amire érzékeny vagyok. Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni, fogadd el, hogy te ilyen vagy. A legtöbb embernek van valamilyen fajta enyhe szenzoros érzékenysége, pl. az ízérzékelésben ez elég gyakori jelenség, ezért van az, hogy szinte mindenkinek van olyan étel, aminek nem szereti az ízét.
2020. ápr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!