Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a skizofréniából...

Szerintetek a skizofréniából ki lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés
Mennyi az esélye?
2020. ápr. 15. 08:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Mivel ez állapot, genetikalilag adott, ezért kigyógyuni nem lehet, mfegfelelö kezeléssel normál szinten tartható a beteg
2020. ápr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet, de gyógyszerrel fenntartható egy tök jó életminőség.
2020. ápr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát én hiába szedem a gyógyszert,nem igazán tudok normális életet élni. Szinte sehogy.
2020. ápr. 15. 09:20
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Akkor keress meg egy másik, hozzáértö orvost!
2020. ápr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
privátban írhatnál magadról, hátha tudok segíteni
2020. ápr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És a skizofrénnek lehet betegségbelátása?
2020. ápr. 15. 17:19
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Én az vagyok, gyógyszert szedek, tünetmentesen élek már elég régóta. Pszichotikus epizódjaim alatt viszont nem volt betegségtudatom. 3x voltam pszichotikus állapotban, remélem, soha többé nem leszek, ezért lelkiismeretesen szedem a gyógyszert, ha nem tudnám, hogy beteg vagyok, nem is szedném.
2020. máj. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Lehet belátása, bár azt mondják, hogy nincs, és egy másik betegséggel is rendszeresen keverik, de ez nem igaz. Attól még, hogy valaki mentális beteg, tudhat az állapotáról.

Szerintem egyes esetekben nem, de lehetnek esetek, amikben igaz, vagy eleve nem annyira súlyos az eset. Azt hallottam, hogy a természeti népeknél nincs ilyen betegség, mert egyből meggyógyítják, ill. egyes "szerekkel" is kísérleteztek állítólag, hatékonyan.

2020. máj. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A skizofréniáról a mai napig nem bizonyították hogy örökletes. Nagyobb az esély hogyha a felmenőid skizofréniában szenvednek, hogy te is skizofrén leszel. De ez lehet környezeti tényezők miatt is, nem feltétlenül genetika miatt. A gyógyíthatóságban sincs konszenzus. Legtöbben úgy gondolják hogy kezelhető, de nem gyógyítható.
2020. máj. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Phoney ***** válasza:
100%

Abban széles körben egyetértenek a szakértők, hogy öröklött hajlam nélkül nem lesz valaki skizofrén (még C.G. Jung is, aki azzal vágta el az orvosi karrierjét, hogy meggyógyított egy skizofrént, és kiállt amellett, hogy nem tévedett), csak azzal vitatkoznak sokan, hogy „skizofrén génekkel” feltétlenül kialakulna a betegség, meg azzal, hogy ne lehetne gyógyítani a korai stádiumokban.

A természeti népeknél sokan azzal magyarázzák a skizofrénia hiányát, hogy a leendő skizofrénekből lettek a sámánok, mert megvoltak a kulturális hagyományaik ahhoz, hogy megtanuljanak „navigálni” a tudattalan tartalmak özönében ahelyett, hogy az kontrollálatlanul elöntené az elméjüket. Időnként ugyanide sorolják a keresztény misztikusokat is, akik a rendszeres és valóságként kezelt látomásaik ellenére egész életükben jól funkcionáltak. De ilyesmire sajnos sehol nem tudnak „kiképezni”, szóval egyelőre marad a gyógyszer és a támogató jellegű terápia.

2020. máj. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!