Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám ezekben a helyzete...

Hogy tudnám ezekben a helyzetekben a szorongásomat leküzdeni?

Figyelt kérdés

Ha olyan emberrel kell beszélnem, aki valamilyen szinten magasabb rangban van mint én (főnök, tanár, ilyesmi), akkor szorongani kezdek, nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy kivel beszélek. Így kezdeményezni se tudok. Igaz ez olyan emberek társaságában is, akiket én rakok valamilyen okból magasabb rangba, pedig osztálytársam vagy kollégám egyszerűen.

Régebben több szociális helyzetben is szorongtam, volt olyan időszakom, mikor a boltban féltem vásárolni. Azonban ezeke az idő múlásával leküzdésre kerültek, vagy legalábbis nem jelentkezik ezekben a szituációkban félelem. Valahol mélyen viszont érzem, hogy ott van.



2020. ápr. 17. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Erdemes megfigyelni, hogy az eletben nincs olyan, hogy egy ember a masik folott van. Mindenki egy egyeniseg. A rangok azert alakultak ki mert azok az emberek kepesek voltak valamit tenni, masokert amit masok nem. Amikor talalkozol egy olyan szemellyel akinek rangja van az azert kapta azt, hogy valamiben segitsen neked. Amennyiben nem segito szandek vezerli total mindegy, hogy milyen pozicioban van akkor is csak egy ember aki ugyanugy eszik es vegzi a dolgat a klotyon. Szoval barmit mond es cselekszik lenyegtelen. Manapsag sok olyan ember tolt be poziciot aki nem erti a lenyeget, mert azt hiszik, ha kapnak egy matricat a homlokukra, tobbek lesznek tole. Ha ugy erzed valaki folotted all mert kimondta, hogy doktor xy vagy en vagyok a tanar ur, igazgato vagy ceg tanacs elnoke vedd eszre a matricat a homlokan es ha komolyan veszi magat nevess egy jot rajta magadban. Apam ezt ugy magyarazta anno, mikor masszorkent ment hazhoz, hogy amikor lent allt a tomegben, a politikus kiosztotta ot is, hogy milyen hulye, de amikor beallt a hata es hugyozzzni sem tudott a serve miatt mindjart kedvesen felhivta telefonon, hogy szuksege lenne masszazsra. Ilyenkor fel lehet tenni a kerdest a politikus felette allt, vagy utana a hetkoznapi apam volt felette? Ha valaki rossz szandekkal kozelit feled es a rangjaval probal elnyomni, csak kepzeld el, hogy te vagy a masszore, mindjart viccesen fog kinezni a szituacio. :)
2020. ápr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!