Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet az, hogy egyáltalá...

Mitől lehet az, hogy egyáltalán nem vágyom társaságra, szociális helyzetekben pedig szörnyen érzem magam?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, amióta az eszemet tudom, mindig imádtam egyedül lenni. Borzalmas szorongás tör rám az emberek között, akár a sarki kisboltban, akár az utcán, bárhol. Nincsenek barátaim, és furcsa módon egyáltalán nem hiányzik, ahogy egy párkapcsolat sem. Akkor lennék igazán boldog, ha egyedül, elszigetelve élhetnék. 13 éves korom óta járok szakemberhez, szedtem mindenféle gyógyszert, jártam egy csomó terápián, de valahogy ezzel egyik doki sem tudott mit kezdeni. Adtak persze tanácsokat, de szinte semmit sem segített. Úgy éreztem ki akarnak gyógyítani valamiből, ami számomra teljesen megfelelő. Nekem ez a normális, és csak plusz stresszel jár, hogy folyamatosan próbálkozom szocializálódni; eredménytelenül. Érdekelne, hogy tapasztalt-e már valaki hasonlót, esetleg létezik-e ilyen "betegség"? Jelenleg egyébként súlyos depresszióval és szorongással kezelnek, de én úgy érzem ez több egy átlagos szorongásnál... Nem tudok és nem is akarok szociális életet élni. Teljesen jól érzem magam egyedül.
2018. febr. 26. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

"Súlyos depresszióval kezelnek" , "borzalmas szorongás a sarki kisboltban" <--> "teljesen jól érzem magam"

WTF?!?!


Mi miatt jársz szakemberhez, ha annyira jól érzed magad?


Ha nem akarsz társaságot, ne tedd, ne hagyd magad befolyásolni. De orvoshoz, boltba, munkába muszáj eljárni, annyira mindenképp szedd össze magad, hogy ezek ne okozzanak túl nagy szorongást.

2018. febr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem sincseneke barátaim, sokszor nagyon magányosnak és semmirekellőnek érzem magam. Vágyom a társaságra, de ha néha oda kerülök akkor meg sem merek szólalni.
2018. febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Első: totálisan félreértelmezted. Na mindegy inkább.
2018. febr. 26. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!