Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tud ezen egy pszichologus...

Tud ezen egy pszichologus segíteni?

Figyelt kérdés

31/f


elveszítettem a párom mert megcsalt.


Van egy közös gyerekünk aki még pici így nála maradt.


Külföldön dolgozok azért hogy haza tudjam küldeni a pénzt ebben a vírusos időszakban és ez idő alatt történt ez...


Az egész életemet újra kell kezdenem mert most kb mindent elveszítettem...


Első lépéssel kell kezdenem hogy ne bolonduljak meg....


Sosem volt szükségem pszichologusra de most úgy erzem hogy kell a segítség nem kicsit....


2020. ápr. 21. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, vigasztal-e, de valakinek 40 éves koráig nem volt semmilyen kapcsolata. Nem versenyezni akarok, hogy kinek rosszabb, de ők is a nulláról kezdik úgymond, tehát ne gondold, hogy annyira rossz helyzetben vagy. Kitartás! Egyébként igen, pszichológus általában tud ezen segíteni. Ne feledd, hogy teljes értékű ember vagy!
2020. ápr. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a kérdező arra kiváncsi, hogy kinek rosszabb. Biztos vagyok benne, kérdező, hogy sokan tudnánk a te problémáidnál is rosszabbat mondani. De ez nem segítség.


Szerintem kérdező, örülj annak, hogy kiderült. Én legalábbis így álltam hozzá, amikor engem csaltak meg (igaz, nem volt gyerek). Még mindig jobb így, mint még évekig pénzelni egy nőt, aki semennyire nem tisztel.

Ha emiatt pszichológusra van szükséged, akkor szerintem alapból sem vagy túl stabil lelkileg, úgyhogy ártani biztosan nem fog. :)

2020. ápr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

“ Biztos vagyok benne, kérdező, hogy sokan tudnánk a te problémáidnál is rosszabbat mondani.”


kérdező helyett #1. válaszolót akartam írni :)

2020. ápr. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3. Hiába akartál 1. válaszolót írni. Igenis adhat bátorítást, vigasztalást, ha látja a kérdező, hogy másnak rosszabb a helyzete, és abból is lehet még kiút, akkor az övéből is. Látom, nem tűnt fel a hozzászólásom többi részéből sem a segítő szándék, kár, hogy nem olvastad tovább az első mondat után, és rögtön meg is lett a véleményed.
2020. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút érthető, hogy úgy érzed, erre van szükséged. Nem tudom, milyen kemény ember kellene ahhoz, hogy ezt a sok problémát valaki így magában elviselje. Szóval tök erthető, hogy így érzed. Az meg hogy másoknak mennyivel rosszabb, az meg sovány vigasz, és szerintem a probléma megoldását tekintve semmiféle relevanciája nincsen.

Én mindenképp javaslom, hogy menj el egyhez, semmi veszítenivalód nincs benne, és lehet hogy tudna neked segíteni. :)

Minden jót!

2020. ápr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pszichológusra MINDENKINEK szüksége van szerintem. A társadalmi, szülői, kapcsolati szocializáció annyi élet idegen dolgot, szorongást, feszültséget, cirkuláló problémákat nevel az emberekbe, hogy ezeket önerőből feloldani nagyon nehéz.

Gratulálok kérdező, ez egy nagy lépés az életedben. Nem az, hogy pszichologushoz mész, hanem, hogy felismerted az eddigi életed zsákutcáját. Ez az első lépés.

Ajánlok számodra egy könyvet: Orvos-Toth Noémi Örökölt sors. Annyi de annyi példát hoz a gyermekkori és a tudat alatt átörökitett családi traumákra, hogy a saját életed, szülői és társas viszonyaid átgondolására remek alap. Ezt érdemes elolvasnod, kisebb lépés.

Szakemberhez is érdemes elmenned, legalább pár alkalommal, ez egy nagyobb lépés.

Az ember egyébként folyamatosan változik, ez különbözteti meg egy fröccsöntött széktől. A fő kérdés, hogy ez olyan változás-e, ami tudatos, kontrollált, előre vivő... Amivel el tudsz számolni a napod végén... Vagy egy céltalan rohangálás a múltad romjai között. Hajrá. :)

2020. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!